Audi A6 171kw 2006 S Line - reťaz/ brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Preco porovnavat s restauraciou? Preco nie napriklad s krajcirkou ktorej prinesiem derave nohavice s mojou vlastnou zaplatou a ona mi tu mnou prinesenu zaplatu bez slov prisije? Alebo maliar, pride mi vymalovat dom a ja mu dam farbu ktoru som ja kupil a on bez slova tou mnou zakupenou farbou vymaluje. Alebo masiar, dam mu polku mojho prasata nech ho vykosti a spravi klobasy s mnou prinesenymi prisadami a koreniami, a on to bez slova spravi a ochuti tu klobasu tym co som mu dal ja. A podobnych prikladov na rozne ine remesla su desiatky. Vynimkou ma byt len autoservis, kde mi mechanik za diel ktory kupil za 70eur uctuje 200 a dalsich 200 za robotu s tym, ze “viete pane, tam bolo roboty na dva dni, rozoborat toto hento tamto... ja som v podstate na tom nic nezarobil, len som sa nadrel ako kon...”, a pritom to mal hotove za dve hodiny aj s dvoma kavami... tolko co som si uz vypocul podobnych pripadov, by sa dala kniha napisat. A tie pripady, skusenosti, cuduj sa svete maju vacsinou zeny, alebo celkovo ludia co sa do aut nerozumeju. Zaujimave, ako to mechanici vedia okamzite vycitit, ktory zakaznik nema paru ani o tom, ktorym smerom vykrutit skrutku... samozrejme CEST VYNIMKAM! Tych je ale bohuzial len male promile... Som automechanik, mam dielnu, pride zakaznik s vlastnym dielom. Ok, nech sa paci, podpiste papier, ze vam vymenim diel ktory ste si priniesli, ale za zaruku za jeho kvalitu nerucim. Vybavene. To by ale “pan” mechanik nezarobil na suciastke stovky eur...
Krasne to napisal vyssie kolega “krawa”, servis ma zarobit na kvalitne odvedenej praci, a nie na suciastke. S tymto sa nic ine neda, len suhlasit. A to sa roznesie aj do vzdialenych koncin a mechanik bude mat tolko roboty, ze sa zahoji len pracou, a nie na suciastkach.
A budem sa opakovat, ale som vdacny za to, ze mam tak poctiveho a seriozneho mechanika, ktory si uctuje len za robotu a za diel zaplatim navlas rovnako ako on, alebo teda prinesiem vlastny diel, samozrejme po spolocnej konzultacii o vhodnosti...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
sido-tuni
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 10.04.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sido-tuni »

Takze co? Odporucame kupu neodporcame kupujucemu?
Mne sa osobne ten model paci a este v dnesnej dobe nad nim uvazujem. Akurat by som bral radsej 176 kw verziu nakolko je tam inac odstupnovy automat a ma ine vstrekovace.
Manual do takeho vozidla asi nema zmysel.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Leon - bol by si ochotný platiť mechanikovi hodinovku rádovo v stovkách eur?
Mňa nezaujíma čo mechanik robí na aute, rovnako ako jeho nezaujíma ako si obkladač nanáša lepidlo na kachličky a zase obkladačovi je jedno ako zdravotná sestra hladá žilu na infuziu.
Ak má manželkine auto poruchu - zavolám a mechanik si príde preňho, na druhý deň mi zavolá sumu a ja rozhodnem opraviť alebo kovošrot. Potom už len o nejaký čas auto stojí pred domom a ja mu posielam na účet sumu. Bavím sa s ním o futbale o ženských, ale či mala tá naša hrča zlé turbo alebo zadnú brzdu - to mi je šumafuk, hlavne že jazdí a gazdiná mi neberie moje.
Schválne píšem manželkine - lebo moje autá sú čierno/biele, teda jazdí alebo kovošrot. Nič medzi tým.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

O ničom inom to nie je iba o individuálnej cti.a na férovosti ktorá platí obojstranne.Pretože ak zákazník opytuje každú skrutečku za 50 centov,prinesie prakticky väčšinu veci ktoré kúpil za vyžšiu cenu než by dostal odomňa,asi by potešilo keby prišiel z reklamáciou že to sprosté čidlo kľuky zase blne,alebo turbína z xxxx zase dáva do núdzáku lebo ako inak,repasná má deravú banku.Ešte príde reklamovať...no zabiť rovno (obrazne)
naštastie k tak hlúpym väčšina dielní nepatrí a kto si zoženie nech si aj opraví.Zohnať môže a dokonca z mojim požehnaním ak je to môj kmeňový zákazník,ak mi prv dá vedieť že vie zohnať tu a takto čo ja na to.Ale...aj tu to funguje tak,že opakovaná práca (skrze vadný diel) sa znova platí,auto dostane diel ktorý ja zabezpečím, a reklamáciu si vybaví po svojej línii v plnom rozsahu.Auto mi nemôže ostať visieť lebo on si vybavuje reklamáciu dielu.Čiže áno,môže byť ale aj to má svoje jasné pravidlá

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných