Kia Sorento 2.2 CRDI VGT 4WD ISG PLATINUM A/T

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sorento 2.2 CRDI VGT 4WD ISG PLATINUM A/T

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

tudzo napísal: Mám otázku, na aký servis sa mám pripraviť pri tomto aute a takomto nájazde? Aký je tam napr. interval výmeny rozvodov (nie je tam reťaz?), kedy sa menia vstreky, spojka ...
pred kúpou určite poriadne výskušať prevodovku , je to dvojspojkový automat a časom určite bude treba menší(väčší) repas a autorizak bude chcieť meniť celú prevodovku čo môže byť pekná pálka ,po kúpe vymeniť olej v motore a skrátiť interval vymeny z 30 na aspoň 15tis,takisto v prevodovke a skrátiť interval z 90 na 60 tis.
je tam jednoduchá bezúdržbová reťaz a mala by niečo vydržať tak to riešiť nemusíš
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

Ďakujem Mateusz.

Dá sa ten interval nastaviť v palubnom PC? Napr. v autorizáku? Nech si nemusím tie zmenené intervaly pamätať.
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

martincichy napísal:a aby si nebol prekvapeny spotrebou. Za 6 litrov nafty to chodit nebude.
Prečo by som mal byť prekvapený? Je to veľké, ťažké auto čo odvezie 7 pasažierov. Keby som chcel vlhký sen slovenských motoristov 4,12345 l/100 km, tak si kúpim Octaviu.
Teraz má auto nabehaných cca 130t km a spotrebu má od kúpy asi 8l/100 km. Čo je na auto tejto veľkosti úplne v pohode.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak 8 litrov je super spotreba na takú ťažkú kravu..
Pri sviznej jazde to už bude okolo 10-11...

A kým sa začne hádzať rukou, že čože je to 3-4 litre navyše...

Tak si treba uvedomiť, že za každých 100 km jazdy ste si minuli jeden obed..., oproti spotrebe 5 litrov.

Za jednu jedinú cestu cez Slovensko, je tých obedov 10...

Pri intenzívnejsom využívaní ..., je to stovka, aj stovky obedov mesačne, tisicky ročne.. lol


Takže, netreba mať vlhké oči pri predstave ako kerujem nejaký krám, GARANTUJEM, že po týždni to každého prejde.. :4012:

Mozog dostal svoju dávku drogy..., serotonin sa prestane vyplavovat a mozog zatúži po ďalšej dávke :40bd:...

A o pár mesiacov sa začne človek obzerať, rozmýšľať, či nie je ešte niečo iné, lepsie, silnejšie, a opäť, o par obedov drahšie... :40bd: :40bd:
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

Presne tak. A škatuľka cigariet ďalší obed, fľaša pálenky aj dva, večer s priateľmi v bare niekoľko obedov... A takto by sme mohli pokračovať.
Ja nefajčím, alkohol len občas. Každý máme nejaké neresti, ktoré sa dajú prerátať na obedy, na topánky pre deti, na darček manželke...

BTW, aktuálne jazdím za 7 litrov benzínu. Čo pri dnešných cenách vychádza na cca 9,60€ na 100 km. Pri 8 litroch nafty ma 100 km vyjde na 9,30€. Takže ak by sme sa bavili len o spotrebe, ešte by som oproti aktuálnemu stavu ušetril.

Táto téma sa však netýka spotreby, tú viem. Pýtal som sa na veci, ktoré mi známe neboli.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní