Kia Sorento 2.2 CRDI VGT 4WD ISG PLATINUM A/T

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Kia Sorento 2.2 CRDI VGT 4WD ISG PLATINUM A/T

Príspevok od používateľa tudzo »

Zdravím.

Mám ponuku kúpiť o pár mesiacov KIA Sorento 2.2 CRDI, 147Kw, automat.
Bude ho predávať môj dobrý kamarát, auto bolo kúpené na SVK, má jasnú históriu, plný servis a pri predaji bude mať cca 160-170 tis km. Nepredáva ho preto, žeby tomu autu niečo bolo, ale on si každé 4 roky kupuje nové.
Mám otázku, na aký servis sa mám pripraviť pri tomto aute a takomto nájazde? Aký je tam napr. interval výmeny rozvodov (nie je tam reťaz?), kedy sa menia vstreky, spojka ...
V tomto sa veľmi nevyznám a autorizák sa bude riadiť tabuľkami a ja by som ocenil skôr rady z praxe.

Veľmi pekne ďakujem za každú relevantnú radu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ahoj, vstreky sa nemenia preventivne ale v principe vtedy ked zlyhaju (bezne tych 250.000 zvyknu natocit, ak clovek netankuje hroznu naftu z bandasky od taxikara ; vynimkou nie je ani 350.000 bez zasahu to uz ale nedaju vsetky a nemozes sa na to spoliehat). Automaticka prevodovka spojku nema avsak ked sa pokazi tak 3.000 eur za opravu nie je vynimka ale skor pravidlo - plati pre vsetky automaty aj DSG. Inak auto v pohode.

K rozvodom sa neviem vyjadrit, to musi sikovnejsi. Vseobecne ale tie suciastky najdes mimo autorizovanej siete a predpokladam ze komplet sada s vodnou pumpou nebude drahsia nez ~300 eur (mozno aj za 150 eur) plus robota k tomu, cize to rozhodne nie je milion. Ako vravim, interval nepoznam a niekto mudrejsi poradi. Napoveda vsak znie, ze vymena rozvodov ta postihne tak ci tak, teraz alebo o 40.000km, proste s tym nakladom pocitaj a hotovo.

Dve Sorenta a dve SantaFe som mal v svojom okoli, vsetky dozili cez 300.000km a 10 rokov.

Henta "147čka" ma myslim elektronicky regulovane turbo, takze by som pozrel na internete ci sa da zohnat a za kolko. Priklad:
https://www.ebay.de/itm/GTB1752VLK-turb ... 4079793334
https://www.ebay.de/itm/Turbolader-Hyun ... 2480452013
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

Ďakujem za odpoveď.

Mám v tom trochu jasnejšie. A hlavne dobré správy pre mňa.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

rozhodne jedno z tych lepsich, kvalitnejsie postavenych, neprilis cenovo "zoptimalizovanych" = ohlodanych na kost.

Ako kazde hypermoderne auticko, ma to drobne uskalia. Hovorim, automat ked sa pototo tak je zle - masina uz je kvoli najazdu mimo zaruky (150.000km max). Pohon 4x4 byva chulostivy ale toto nie su auta do lesa na tahanie dreva, ked s tym niekto popreskakuje travu a obrubniky pri nakupaku v meste, tak sa nic nedeje. Commonrailik je vybombovany, z tohoto objemu dosiahnut takyto vykon nie je sranda, takze vstrekovace mozno pojdu do nebíčka cojaviem do najazdu 100.000km (ak mas rocny najazd 20.000km, je to 5 rokov dopredu) - ak budes tankovat aspon kazdy druhy/tretikrat kvalitnu naftu napr. OMV MaxxMotion ktora ma najmenej tych zasranych biozloziek a ak budes FURT PRAVIDELNE nalievat nejake aditiva napr. VIF letny/zimny, tak vydrzia urcite viac nez ked to robit nebudes.

atd, atd, masina sa vobec neodlisuje od dnesneho bezneho standardu. Diesle proste maju svoje zakutia a to bez ohladu na znacku alebo typ. Mas to od kamosa, vies nabeton ze to nebolo vytopene, ukradnute, o meter pokrcene a natahovane, ak dostanes zaujimavu cenovku, co si viac priat.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Treba si pozrieť cenu DPF, neviem koľko stojí, ale pre istotu.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

To DPF je dobrá pripomienka nakoľko cenová politika DPF filtrov v Kii bola šialenstvo. Cca 4 roky dozadu som bol v autorizáku pýtať sa na cenu DPF filtra na Ceed II 1.6 crdi a vtedy to bolo skoro 3000€ + starý diel na výmenu. Obočie mi vtedy vyskočilo až po čelo. Neviem, či sa odvtedy ceny zmenili k lepšiemu ale prezistil by som si to.
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

Ďakujem za radu.
Na DPF som vôbec nepomyslel. Momentálne mám doma samé benzíny, tak mi to uniklo.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

dreeevo napísal:To DPF je dobrá pripomienka nakoľko cenová politika DPF filtrov v Kii bola šialenstvo. Cca 4 roky dozadu som bol v autorizáku pýtať sa na cenu DPF filtra na Ceed II 1.6 crdi a vtedy to bolo skoro 3000€ + starý diel na výmenu. Obočie mi vtedy vyskočilo až po čelo. Neviem, či sa odvtedy ceny zmenili k lepšiemu ale prezistil by som si to.
To isté bolo aj v Honde...
Tiež okolo 3000 +práca. :40bd:
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

Otázka je, koľko také DPF vydrží?
Tie nabehané km sú väčšinou diaľnica, keďže firmu má cca 120 km z domu po diaľnici.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zavisi od prevadzky - kratke poskakovacie jazdy po meste su tragedia, 120km jazda po dialnici je absolutna malina. 25o.ooo az 3oo.ooo km by mohol dat.

Otazkou zostava aj moznost cistenia. Aby som nerobil nejaku reklamu konkretnej slovenskej firme, ukazka zvonku : https://www.dpf-reinigung-24.de/ ... 195,-eur brutto cize vratane dane pre sudruhov obcanov. To zase nie je az taka tragedia, i ked samozrejme zo starca nespravi mladeho sportovca. Ked po takomto zasahu filter pojde este dalsich 5o.ooo az 8o.oookm tak bude fajn. Tie cistiace firmy vacsinou pisu nezmysly akoze 1oo.ooo km zaruka a podobne blbosti bez toho aby videli tvoje auto, aby vedeli v akom tragickom stave je vstrekovanie a vsetko okolo motormanagementu co vplyva na zivotnost DPF, takze ocakavam ze su tam nejake zurive vyhovorky v pripadoch reklamacii. Osobnu skusenost nemam, prvy DPF filter v zivote "jazdim" od februara, masina ma 132.64o km, ja som na nom najazdil uz zurivych 8o :) od toho februara.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

300 000km? Accenty s crdi dávali 400 000km takže odhliadnuc od pokroku v zložitosti auto tejto triedy by 400 000km malo zvládnuť v pohode....
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

Tieto všetky veci - DPF, vstreky, turbo - by sa mali dať diagnostikovať. Alebo sa mýlim?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

daju sa pred kupou pozret, ale nie je to 100.000000%
na DPF ti staci laicky kuknut do vyfuku - musi byt uplne cistucky, strieborny, ziadny nanos. Servitka, vytriet, musi zostat prakticky cista.

V autorizaku, ako som hore spominal, na ORIGINAL FABRICKEJ diagnostike ti povedia ako casto sa DPF regeneruje, kedy posledne a podobne statistiky. Na zaklade nich dokazu zhodnotit stav. Pri kupe auta so 170.000km uz treba zlahka opatrne postupovat, malo by to byt ale uplne kóšer.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Určite nie sú všetky výfuky čiste... A aj tak sú emisie v pohode. :4012:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

a aby si nebol prekvapeny spotrebou. Za 6 litrov nafty to chodit nebude.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný