Skoda Superb II 1.9 tdi - stráca vykon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb II 1.9 tdi - stráca vykon

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Zdravím, mam superb 2 1.9 tdi bls 77kw, najazdené 270 000 myslím že reálne, podľa servisnej knizky, som druhý majiteľ a bolo kupované na Slovensku, do motora zasahovane nebolo ( vačka hydro atd)
Obcas pri jazde mimo diaľnice sa stane ze motor strati ťah akoby som pustil plynový pedál, keď pedál pustím naozaj a znovu pridam tak ide ďalej.... Auto mam len pár mesiacov od novembra, spravilo mi to párkrát pocas jazdy tesne pred regeneráciou DPF, potom bol pokoj a teraz to spravilo raz znova ale DPF neregenovalo a auto ide opäť normálne. Diagnostika ukazala ze su zlé zhavice všetky 4 kusy, auto chytá normálne aj v zime. Olej filtre menené. Toto su všetky informácie ktoré ako laik viem poskytnúť, prosím o normálne odpovede, do tdi motora sa nevyznám, nebudem kecať ze ano keď neviem. Auto mi vyhovuje, je pekne elegantné, dobra výbava, priestranné a za tú cenu som veľmi spokojný Ďakujem za odpoveď
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ je info o km hodnoverné,tek sa už prešvihla údržba tj niektoré velmi nutné úkony s čím zrejme súvisí tento stav.Kedže BLS -ko je opatrené filtrom,je velmi vysoké % predpokladu že filter kolabuje v dôsledku nerobenej údržby motora a zvýšenej tvorby sadzí.Jeden pohlad do výfuku napovie,či je DPF ko aspoň po technickej stránke nepoškodené,bez praskliny a pod.Musí byť naprosto čisté,pokiaľ nie je prítomná aj nejaká tá trhlina.Čo sa dá prakticky z istotou povedať,budú sa riešiť obe veci,príčinne sa dá poriadku zanedbanie motora a bude sa čistiť aj filter (ak je mech. nepoškodený) Ak je záujem o viac info tak cez ss,tu ja pitvať Tdi nemienim a nebudem ani terčom pre truhlíkov
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Poslal som ss len neviem ci prišla, prosím skontrolujte si to a dajte mi vedieť ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: juraj2442 a 27 neregistrovaných