Audi A6 c4 2.8 benzin - vypne pocas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jozo 111
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.03.2021 09:11
Zdieľať na Facebook

Audi A6 c4 2.8 benzin - vypne pocas jazdy

Príspevok od používateľa Jozo 111 »

Poprosim o radu pocas jazdy to vipne niekedy to naskočí hneď a niekedy 5 min.Vymenené snim. Vačky aj kľuky.vypne to aj na plyn aj ben.
Chyby neukazuje ziadne.Niekedy 50 km potom 5km. Aj naj mechanici krutia hlavou.Iskru dava dobru striekal spm štart spray a nenaskočil. A po 5 min na šup. Dajte dobrú radu. Dik
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Jozko ahoj, co potrebuje stary benzinovy motor aby vrcal ? Palivo, vzduch, iskru. Ktore z toho nemal ?



>> Aj naj mechanici krutia hlavou

rozhodne nie su NAJ : keby boli naj, tak to proste vyriesia a nemusia krutit hlavou a krčiť plieckami ze nevieme, nevieme, nevieme. Na LPG montaz bacha, tam sa stane koooooooopa zverin. Prevrtane krizomkrazom, polamane kable...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Jozo 111
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.03.2021 09:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jozo 111 »

práve že aj iskra, parádna aj asi palivo ide, aj keď to nezistíš ale striekal som štart spray a nenaskočil. No po 5 min brnk.
Vipína to nie stále , včera som prišiel na to že to spravilo vždy keď spomalím pri križovatke alebo retarder. Chybu stále nehlási.na volnobeh ide aj 3 hod. a nič ,50 -100 km nič a spomalím pri križovatke a pridám a vipne . 5 min štartne a ide akoby nič.káble som preskúšaval pohybmi ale bez reakcie .
otázka:može ten plyn niejakým sposobom vipínať aj ked ide na benzín?
otázka 2 : ten snimač vačky aj keď je nový či neblbne keď nehlasi chybu. len on to dokáže. dik za odpoveď
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takáto sporadicky sa vyskytujúca chyba sa chytá sledovaním signálu kľuka/vačka datovým rekordérom logovaním až do výskytu závady
[img]https://i.postimg.cc/BtQ1RQ3w/a.jpg[/img]

logicky rekordér má 8 kanálov,čiže nie je problém obsadiť zostávajúcich 6 kanálov na sledovanie vstrekov,zapalovania alebo inej funkcie naraz.
Jozo 111
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.03.2021 09:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jozo 111 »

da sa to cez vag com ? alebo ako
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nedá.Vag nevie identifikovať chýbajúci signál kľuky pretože už na zapalovaní by zapísal chybu (všetky systémy pod prúdom ale chýba signál točenia).Signál vačky väčšina menežmentov vie identifikovať na rôznej úrovni.Ale kedže RJ motora registruje iba prechody napätia cez dolné a horné rozlišovacie pásmo nevie mnoho závad na samotnom signáli rozoznať.Preto ak je podozrenie na snímače kluky či vačky,tak sa použije osciloskop s možnostou záznamu (datarekordér)
Mechanici môžu krútiť hlavou,osciloskop na dielni je zriedkavý preto menia bez vedomosti či nemenia dobré za nové.Tým pádom nevedia odchytiť závady keď je signál správny,ale "stretí" sa po ceste a vec uzavrú s tým že to musí byť ok.A to teda ani po výmene nemusí
Jozo 111
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.03.2021 09:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jozo 111 »

Dakujem za pomoc a za info ,len mi neda pokoj ze to nespravi nikdy pri plinulej jazde len ked spomalim skoro na 5km/h. A dam ruku ... ze to je snim. Kluky . Este raz dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V tomto štádiu je ešte nutné pripustiť v podstate všetko.To že sa opakuje porucha zásadne pri znížení na 5 km veľmi na chovanie čidla nesedí a bolo by to ozaj raritné ak by sa potvrdilo.V podstate chyba by sa našla pomerne rýchlo pokiaľ by to bol niekto schopný logovať za jazdy a navodil ten stav zhasnutia.Lenže je tam to keby niekto.Ja osobne čidlo silne nepredpokladám hoci platí že aj nočný strážnik občas umrie cez deň.
Jozo 111
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.03.2021 09:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jozo 111 »

asi tak . Ja len že snim. kľuky neukáže poruchu ,,check engine,,
práve teraz som sa vrátil a znova skapal počas statia na križovatke už to viem že to príde z ,,ničoho stúpnu otáčky,, asi 1200 a do 3 sec. skape. 5x skúšam štartovať a chití akoby nič a zase ied.
Včera som mal ten snimač von a bola na ňom malá špinka zmagnetizovaná 2mm ova. Uvažujem že či tam neplavú niejaké častice ktoré tam občas prerušia kontakt . Už som fakt na nervy ale pridem na to aj s tvojou pomocou dik za každú radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Po tejto novej informácii to vidím na chybu čidla kľuky ešte menej.
Jozo 111
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.03.2021 09:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jozo 111 »

Odstavil som lpg uplne. A uz som mal pocit ze to je pricina ale po 3 dnoch to znovu spravil. Tentokrát stal 30 min. A nenaskocil iskru daval a benzin bolo citit az z vyfuku. Striekal som start spray a nic. A po 3min pauzi ide. Diagnostika stale hlasi 0,,
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných