Nové rodinné kombi do 22 000 €

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa engineersk »

seven549: autá naozaj zdraželi, čo je celkom paradox, pretože ľudia majú menej peňazí = menšia kúpna sila.
Osobne hľadám iba benzín a nebude to druhé, ale prvé auto, takže som v úplne inej situácií ako ty.

Niekto mi tu odporúčal pozrieť Subaru Levorg. Nový kus je mimo rozpočet a jazdených je extrémne málo. Každopádne by som si musel do neho sadnúť, lebo nevyzerá, že by bolo (na moju výšku) moc priestranné. Tiež škoda toho motora (predáva sa iba 1.6 Turbo), ale podvozok by mal byť najlepší v nižšej strednej triede.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

skoda okta gombi 110kW sa zmestis do rozpoctu. A to mas nove auto.
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa engineersk »

Octaviu určite nechcem, tento model ma nikdy ničím nezaujal, úchylku mať najväčší kufor na svete nemám a radšej mám športovejší podvozok ako húpavú loď.

Stojím teda pred rozhodnutím či kúpiť nové alebo mierne jazdené auto.

Ak by som išiel do nového, tak pripadajú do úvahy:
KIA Ceed SW 1.5 T-GDI Platinum (prípadne GT-Line)
Hyundai i30 Combi 1.5 T-GDI N-Line
Honda Civic 1.5 Turbo (dizajn sa naozaj nevydaril)

V prípade mierne jazdeného (do 30 tkm) spadajú do môjho výberu:
Mazda 6 2.0 (2.5i) - tu je ale veľké riziko hraničiace s istotou, že budem riešiť kvalitu laku.
Opel Insignia 1.5 T (táto motorizácia asi nie je úplne ideálna, ale 2.0T má už spotrebu nad mojou hranicou únosnosti).
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

pozri si Subaru Outback,nie je to extra sportove je tam cvt prevodovka ale je tam staly pohon 4x4 ,zvnutra obrovske,sedacky to nie su to su kresla z obyvacky cize pohodlne,tlacidla velke akurat servis nie je v kazdom meste...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Mazda 6 2.0 (2.5i) - tu je ale veľké riziko hraničiace s istotou, že budem riešiť kvalitu laku.

hovadina. Vyprdni sa na vsetky tie uzasne trojvalcove jedna-peťky... z toho nic dobre nekuka. 2.5i uber alles !
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa engineersk »

mp3turbo: len pre poriadok, všetko sú to 4-valce. Do 3-valca by som nešiel nikdy v živote.
Čo sa týka toho laku Mazdy, tak bohužiaľ viem o čom hovorím, od GH sa to nezlepšilo, práve naopak, zhoršilo a chalani na CZ Mazda fóre o tom vedia dlho rozprávať. Riešia to napr. priehľadnou fóliou (kapota, blatníky, strecha apod.), ale tá tiež nie je všemohúca. Nehovoriac o tom, že dať 1000e za fóliu tie nie je žiadna výhra. Inak to auto je podľa mňa super.

Cobo77: pozeral som skôr Subaru Levorg, vyzerá ako kus dobrého auta, ale je ich extrémne málo a dokonca sa už ani nevyrába. Vydržalo iba jednu generáciu ak si správne pamätám, čo je škoda.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Určite Mazdu 6 ;) Je to aj stredná trieda a tie ostatné spomínané o triedu nižšie. Inak som čítal na autobilde, že jeden pán má na nej už skoro pol milióna km. Na 2.5.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa engineersk »

Mazda 6 by bola fajn, ale už je cez rozpočet a ten prešľap s lakom, ktorý má Mazda už takmer 20 rokov nechcem tolerovať.
Dostal som ponuku na Corollu TS za 25 000 € v slušnej výbave s 2.0 hybridom, ale taktiež je to už mierne cez rozpočet. Napr. Ceed SW v plnej výbave stojí o 2500 € menej.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co ty preboha mas s tym lakom ? Co si myslis ze 20 rokov maju ten isty lak, alebo tu istu chybu ? Ze maju tie iste karoserie, tie iste vyrobne procesy ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Veď si kúp obyčajnu Toyotu , 1,6 benzín, novú za 17.000&18.000 eur..
Neverím, že ušetris 5-7.000 eúr, keď kúpiš hybrid, ale hlavne,o pár rokov predas lepšie a rýchlejšie obyčajnú, nie hybridnú verziu. :4012:

Teda, aj keď si viem predstaviť oveľa lepšie minute peniaze, na lepšie autá...
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Tú corollu s 2.0 hybridom som bol vyskúšať so svagrom, on sa nakoniec rozhodol pre 90kw verziu s 1.8hybridom,ja by som tých 3000 eur dolozil k tej 2.0 corolle TS,za 25 000 celkom solídne auto, 135kw celkom slušne jazdí, ak sa človek kroti po meste jazdí to za smiešne peniaze... Je to neokukane auto, Toyota to s hybridmi vie :28b7:
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Čo sa týka priestoru, mal som Kiu ceed, radšej by som bral Octaviu,Mazdu, alebo Subaru.
V Kii sme sa tlačili a obehovat som sa bál aj sám v aute. Ale pre ženu na vozenie detí do školy OK.
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa engineersk »

@lubos zimovcak: tak daj tip na lepšie autá v tejto cene ;)

@cobo77: sedel som v novej Corolle a priestorovo jedno z najmenších áut v triede. Vpredu ešte celkom v pohode, ale vzadu som si doslova búchal hlavu o strop a na šírku taktiež stiesnené. Ale inak kvalita interiéru o 2 triedy oproti novému Leonu.

@niveaman: Octavia je možno trochu priestrannejšia ako Ceed, ale 3 sa dozadu taktiež pohodlne nezmestia, interiér sa mi taktiež nepáči, jednoduchú zadnú nápravu nehľadám a takto by som mohol pokračovať. A aký motor si mal v Kii?

Btw.: o spotrebu mi nejde, úchylky tipu "mne to jazdí za 4,5 a kolegovi za 4,6 l/100 km a som z toho nadšený" idú mimo mňa.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Mal som 1,6crdi. Pre mňa to malo ale slabý krútiaci moment. Brali sme kombi kôli kociaru .Zas ale nevravím že sa s tým nedalo jazdiť,boli sme s autom spokojný,až na ten priestor ked deti povyrastli. To sme potom spoločne chodili len S-Maxom. Keby sme nemali havarku, máme ju dodnes. Teraz má žena Carens 1,7crdi 104kw a to je už aj motoricky aj priestorovo oveľa lepšie. A hlavne sa jej páči vyšší posed.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ťažko nájdeš kombík, kde by sa dozadu traja pohodlne zmestili. Na to sú najlepšie mpv.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martincichy, milok a 27 neregistrovaných