Dekarbonizácia motora

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

lubos zimovcak napísal:Hm, tak prečo nerobia??
lebo podla normy xyz staci aby splnala toto a toto..vsetko viac kvalitne su peniaze ktore neuvidia akcionari...ked raz pod nejake tesnenie staci rovinnatost yzx nikto tam lepsiu davat nebude..jedine ak si to robim pre seba tak sa s tym trochu vyhram ak viem. na tom pre seba nemam v plane zarobit. to musi fungovat na veky vekov.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

lubos zimovcak napísal:Hm, tak prečo nerobia??
- jazdím tesco benzín 15 rokov a o palive "neviem nič" lebo som nemal nikdy žiaden problém... to nech si riešia naftový motoristi.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - ja som vlani spálil namiesto nafty 600l hydraulického oleja . Ešte aj na Ek s tým Corsa bola. Takže zase nie je motor ako motor.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

lenže takých dízlov čo spália všetko už skoro niet... a za ďalšie ja trošku myslím aj na okolie, na dymovnici by som zo zásady nejazdil, buď oprava, výmena motora alebo do šrotu
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Píšem, že prešla EK, ako chudobný človek na úplatok nemám, takže asi splnila normu čo má predpísanú. :40bd:
Ako som spomínal v inej téme, kúrim drevom, teda 6 mesiacov v roku dymím. Rovnako ako ja drevom kúri polovica planéty. Dokonca v Mongolsku sa kúri aj sušeným trusom dobytka - kolko je to emisií??
my máme talent pre triesku nevidieť celý les. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

hjundai napísal:
lubos zimovcak napísal:Hm, tak prečo nerobia??
- jazdím tesco benzín 15 rokov a o palive "neviem nič" lebo som nemal nikdy žiaden problém... to nech si riešia naftový motoristi.
Tiež už posledných pár rokov tankujem prevažne na Tesco pumpe naftu, a rovnako som nezaznamenal žiadny problém.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:Píšem, že prešla EK, ako chudobný človek na úplatok nemám, takže asi splnila normu čo má predpísanú. :40bd:
Ako som spomínal v inej téme, kúrim drevom, teda 6 mesiacov v roku dymím. Rovnako ako ja drevom kúri polovica planéty. Dokonca v Mongolsku sa kúri aj sušeným trusom dobytka - kolko je to emisií??
my máme talent pre triesku nevidieť celý les. :40bd: :40bd:
-není problém páliť drevo naopak ak kúriš suchým drevom a neprihzduješ topánky, plasty, pneumatiku či drevotriesku je to asi naj-eko čo existuje. Ale aby sme si nevysekali všetko a budeme riešiť sucho a povodne súčasne
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

oco13 napísal:Píšem, že prešla EK, ako chudobný človek na úplatok nemám, takže asi splnila normu čo má predpísanú. :40bd:
Ako som spomínal v inej téme, kúrim drevom, teda 6 mesiacov v roku dymím. Rovnako ako ja drevom kúri polovica planéty. Dokonca v Mongolsku sa kúri aj sušeným trusom dobytka - kolko je to emisií??
my máme talent pre triesku nevidieť celý les. :40bd: :40bd:
si typicky "po mne potopa" ,sused debil co kuri plastom tak aj ty budes ?
je uzassne ist za dymovnicou, co vypusta tie rakovinove smrady.
takych by mali zavret do garaze s nastartovanym motorom !!
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak prešla Ek bez úplatku, tak asi dymovnica nebude? A ak si niekto kupuje Euro 0 ,je to jeho voľba, či? :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Temnota333
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.04.2017 16:32
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia motora

Príspevok od používateľa Temnota333 »

Tak ľudkovia, nakoniec témy ale nič rozumné som sa nedozvedel. Keďže vlastním Renault Scenic rx4 1.9dci a ten v tomto smere je že v poho, aj keď je nájazd cez 300tisic, zaujíma ma moje druhé auto, Mercedes Benz E350 benzín W211, 200kw. Keďže tieto motory môžu byť zakarbonovane. Zaujíma ma, je to dať lepšie urobiť s tým suchým ľadom alebo niečím iným a podobným štýlom ako to dávať takto, že sa to bude vyplachovat cez motor? Máte s tým skúsenosti? Ďakujem
tady
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.03.2023 17:56
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia motora

Príspevok od používateľa tady »

Ja používam chémiu od BG. Pri výmene oleja pol hodinu auto na voľnobehu s čističom v oleji potom sa olej vypustí naleje nový. Lejem ešte aditivum do oleja a čistič palivovej sústavy. Moje prvé auto octavia 1 1.9 TDI 66kw auto malo cez 440 tisíc plus asi stovka stovka stočená mala už pól mega určite. Pri výmene oleja som to prehnal všetko BGčkom. Motor stíchol a keď som vyjazdil nádrž na čističi spotreba šla dole a trochu som cítil lepší výkon. Auto jazdí dodnes dnes už ako pracant :2f93:
tatkotom
Príspevky: 693
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia motora

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ja roky používam prípravky Metabond. Podľa spotrieb, záťahu, maximálnych rýchlostí našich áut s nájazdami 200-300 000 km zrejme nikde nič nekarbónuje. Mechanik niečim pozrel do jedného z motorov a bol celkom prekvapený že je čistý.
Samozrejme dostávajú predpísaný olej a včasnú výmenu olejov.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných