Volkswagen Sharan - je to stále dobré auto?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hromi
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.04.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Sharan 2016+

Príspevok od používateľa hromi »

janciJOHNY napísal:Ahoj,
Ahoj. Mam otázku ako si spokojný teraz po 2rokoch so sharanom chcem tiež kúpiť ale s manuálom 6st.dsg nemusím. Mal si nejaké zavazne opravy?
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Ahoj, najazdil som odvtedy asi 70 tisíc kilometrov. Nechal som si ešte okrem toho aj to Mondeo, takže využívam obe. O praktickosti sa asi nemusíme veľmi baviť, odvezieš v tom aj niekoľko mŕtvol ešte aj pohodlne. Ja som menil olej v DSG okolo 140tkm, teraz má čaká ďalšia. Z bežných vecí som menil olej, brzdy, predné už asi dvakrát. V predu len obloženie, vzadu aj kotúče.
Vážnejší problém som riešil akurát teraz v lete. Výmena DPF, ale kupoval som repasované, vyčistené a pokazené čerpadlo dávajúce močovinu z nádržky. Spolu to stálo aj so servisom do 1500 EUR. To je asi všetko, inak som spokojný. Na podvozku som zatiaľ ešte nepotreboval meniť nič. Ja som to už na začiatku spomínal, vždy sa mi tieto autá páčili, užívam si pohodlnú jazdu. Čo sa týka spotreby, dlhodobý priemer podľa palubného pc je okolo 6,6 litra, menej sa asi veľmi moc nedá. Pri vyšších diaľničných rýchlostiach sa to už hýbe tak aj okolo 9-10 litrov, aerodynamiku neoklameš. Ak by ťa ešte niečo konkrétne zaujímalo, kľudne sa pýtaj.
Matej K.
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matej K. »

Ahojte, oživím túto tému. Aktuálne mám Audi A6 Allroad 3.0 TDI rv. 2009 avšak za posledný rok som dal do servisu cez 4500 eur + teraz ešte dám ďalších 2000 eur, skrátka fakt dosť a dochádza mi už trpezlivosť. Máme toto auto ako druhé v rodine teda jazdí na nom najma zena cize nenajazdi vela no napriek tomu tie servisne naklady uz zacinaju byt dost neprijemne. Fakt je to kazdych 1000 km nova a nova zavada - ma najazdene 221 tisic km.

Zvažujeme teda že sa Audi zbavíme, doplatíme a kúpime niečo väčšie "rodinnejšie" - máme dve malé deti a teda práve Sharan mi príde ako dobrá voľba

Ročne to auto najazdí do 10 000 km viac určite nie a nové sú drahé preto skôr jazdenku s nejakým rozumným nájazdom. Chodíme možno na 2-3 dlhšie cesty ročne, inak väčšinou mesto. Žena by veľmi chcela auto s posuvnými dverami, kvoli lepšiemu prístupu. Uvazujem, že ak by nám takýto Sharan ako druhé auto vydržal bez problémov nejakých ďalších 10 rokov, nemusela by to byť zlá kúpa, najmä ak ešte možno časom bude + jedno dieťa :D


A teraz otázka - aké sú s týmito autami skúsenosti, prípadne na čo si dať pozor? Alebo je nejaká iná rozumnejšia voľba druhého väčšieho auta s posuvnými dverami? Keďže druhé auto čo mám je takmer nové, Audi malo slúžiť ďalšie cca 2-3 roky no pri tých závadách fakt neviem už, to snad nema konca. Len ak natrafim na blby kus tak pri Sharanom aby sme neboli na tom istom...
Naposledy upravil/-a Matej K. v 27.03.2021 18:04, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Konkretne linky sú proti pravidlám, a nezáleží od nájazdu ako od servisu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Fantastické auto pri 70 tis km prvý majiteľ asi nepredáva,ale on vie niečo čo nevie kupujúci.Je to Euro 6 a do smútku ťa dá za tri sekundy.Všetko je fantastické,kým nepríde že to až tak neplatí.Rozhodne by som doporučil si čo to pozisťovať o tejto generácii aby po audinke neprišiel ešte väčší kotrmelec.Skúsenosť...čakáš že ti majiteľ povie ...no čo asi ? Pýtaj sa v dielni,dozvieš sa viac,tam sa majiteľ vyžaluje ako by ho už radšej videl u iného,ale ...velmi sa páčil.Tak treba uznať pekný je.Takže pýtať sa pýtať sa pýtať sa,ale skôr bývalých majiteľov než súčasných

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pepsocar a 18 neregistrovaných