spoľahlivý motor V8

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v12 nie je nutne kultivovanejsia - zavisi v akom aute ju mas. Ak je to A8L/760L/S600 tak je to ladene do komfortu a pohodlia, samozrejme na vyssich otackach to decentne zahuci. Ak mas nieco sportove a'la Aston Martin, Ferrari, starsie Maserati a podobne, tak tam je to samozrejme ladene na prejav, na zazitok cize aj keby ten motor mohol mat kultivovany prejav, v takom voze ide presne o opak.

v12 ktoru mam je kultivovanejsia nez v8 ktoru som mal (a predal, blbec) ; dalsia v12 ktoru som mal ako spoluvlastnik a minuly rok sme ju pustili po par tyzdnoch vlastnictva (lebo sme sa zlakli servisnych nakladov, masina mala problemy ktore sa nam v danej situacii nechcelo riesit s neistym vysledkom) bola ladena do zurivosti. V nazve mala "volante".

volnobezne otacky su priblizne rovnake, bavime sa volakde okolo 500rpm.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
momo1
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.03.2021 18:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa momo1 »

CAMLS napísal:Tieto tri posledné auta od toyoty/lexus sa dajú ešte stále kúpiť s motorom 3UR-FE 5.7l bez D-4S

Toyota Sequoia
Toyota Tundra
Lexus LX 570

A este LS sa dalo do roku 2017 kupit so starým 4.6l bez D-4S, ale len na strednom východe....

A ktomu LPG ešte napíšem že niekto to môže mať aj preto aby mal väčší dojazd, jeden tam ma 95litrovu lpg nadrz v lx570, to znamena cca o 500km väčší dojazd...ale jasné že takmer všetci čo dajú lpg to majú kôli úspore :) a samozrejme keby nejde o peniaze tak nikto to na lpg nebude dávať :) tiež sa mi to moc nepáčilo , nechať si vŕtať v aute...ale keď som si to prepočítal nebolo nad čím váhať ;)

Ty mas LS 460? :)
Hej mam ls 460.A som spokojny.
lubos zimovcak
Príspevky: 3379
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

12 valec bol dobrý v bmw 750...
Ale neviem, či dokázal udržať na hrane stojacu mincu, ako 6 valec z nisanu Maxima..., v nejakom 1997-8 roku.. lol

Počas chodu, samozrejme.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano dokázal,išiel bez pohnutia.Keby ho človek nepočul si myslí že nejde.No ale...minca stála a nespadla už na MB 260-ke (radový šesťhrniec)
Tvrdiť že taký motor nejde krásne je klamstvo,ale za tú krásu sa platí ozaj brutálne.750 iL prišla nabúraná na predok a ľ. zadok,spomienky na celú prácu sa tak ľahko nevymažú,auto v danej dobe ako nadštandard nepriestrelné okná a pod bolo určite kusom luxusu.Dnes by v ňom sliepky znášali vajcia,to je údel každého unikátu ako príde vek
lubos zimovcak
Príspevky: 3379
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

To bol v tej dobe pojazdný tank..., aj to žralo ako malý tank.
Ale ten so štyrmi okrúhlymi svetlami, bolo podľa mňa najkrajšie bmw, možno všetkých čias.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved napisem do jutubu bmw v12 coin a bude ne ? https://www.youtube.com/watch?v=idGKJs3dp10
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na fest naháňačku NZ - BA - NZ len tak tak stačí plná nádrž,aj to je 750 iL.Cesta NZ - Bardejov - NZ bola asi najdrahšia v mojom živote.Nie je to špatné zvezenie,ale v kuse na človek pýta sám seba či je king alebo debil
lubos zimovcak
Príspevky: 3379
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Môj nemecky odberateľ mi ponúkal svoju 750il, v nejakom 93-94 roku , išlo to na tú dobu neskutočne :300f:, ale spotreba hore Donovalmi bola tuším 90 litrov a nádrž mala asi 100 litrov...

Bolo to prvé auto, kde som videl padať palivovu ručičku voľným pádom... :40bd:
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Momo?
Máš to na vzducháči?
Čo mimo bežných vecí bolo riešené?

Dosť nedocenené auto a že je ich žalostne málo.. ten komfort na cesty by som velmi rád zažíval.
A takých Gs460 je mizivo málo. Také auto len šanovať.
momo1
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.03.2021 18:56
Zdieľať na Facebook

v8

Príspevok od používateľa momo1 »

Hej na vzduchaci.Docenene ,nedocenene.Prvy 8 kvalt na svete.Pisal som ss.Tam su infosky.
jerry.di.96
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 05.08.2013 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.di.96 »

Príjemná téma, málokedy tu vidím, že má človek záujem aj o veľkoobjemové vozítka.
Skvelá je Toyota LC 200 5.7 V8 v prípde, že by šlo o nové auto.

Ak by bolo potrebné jazdené, tak ako už boli spomenuté atmosferické ameriky s V8.

Čo sa týka spoľahlivosti ja som mal osobnú skúsenosť najlepšiu s s LC 100 4.7 V8 - doslovne len menený olej filtre, nijaký problém.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných