spoľahlivý motor V8

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

z europskych treba vyberat ktore nezradi a su to prakticky len starsie - z americkych nezradi prakticky ziadne bez ohladu na vek.

Corvetta ? Co len chces, C4, C5, C6, C7, ZR1, SS... jaaaj dofrasa to neni kombi ako zaznelo. Tak som ticho. Ako som napisal prvy prispevok, americke kombi budes HODNE tazko hladat, pretoze proste neexistuje. V Amerike kombi neleti - bud sedan, alebo SUV a ked uz SUV, tak poriadny.

Lincoln Navigator v predlzenej 5.7m verzii ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lubos zimovcak
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

To nas naučili politici...
A je jedno, ake zriadenie, šedá ekonomika je prakticky NEVYHNUTNA, aby štát - ľudia mohli fungovať.

P.s
Ked nedáš inak pozri Lexus, je to síce iba drahšia toyota Landcruiser , ale v Rusku je to veľmi osvedčeny stroj.

lol
volvic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14.07.2016 12:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvic »

EUROPA: Mercedes M113 5.0 225kW, M156 6.2 AMG
USA: Dodge-Chrysler 5.7 HEMI
AZIA: Toyota-Lexus 4.7 1-3UZ-FE
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ked sa bavime o takej zbytocnosti ako V8 s relativne modernom aute, co takto siahnut po naozaj zaujimavom skutocnom V8 = AMERIKE zo 70tych/80tych rokov?

Mna teda cigansky MBG nijako nevzrusuje, podla mna je to skor sedlacina, ale nejake pekne americke 6 metrove kupatko s V8 na vikendy... To by sa mi pacilo.

Kazdemu je jasne, ze to je srdcovka, da sa stym aj pofrajerit bez toho, aby clovek vyzeral ako sedlak a aj udrzba bude jednoduchsia.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

možno trochu off-topic ,ale predsa by som sa rád opýtal kto je tento pan Nagy-Vodrážka...?

Nie je to ten s nickom "takužja" realizujuci sa v diskusiach na pošahanom sesterskom webe topspeed.sk ? :28b7:
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

YxoYpsilono napísal:da sa stym aj pofrajerit bez toho, aby clovek vyzeral ako sedlak.
No vidis, a to je rozdiel medzi mnou a tebou a tebe podobnym. Ja nemam auta na frajerinu a aby “clovek vyzeral”... Ja si chcem autom zajazdit, milujem ten obri vykon a krutiaci moment, ked aj pri 200-vke das podlahu a zatlaci ta do sedadla... Toto s tou tvojou 50-rocnou amerikou nezazijes, pretoze to len buble a vykon nikde, nehovoriac o tom ze nad 100kmh to na ceste neudrzis... Mne je ta tvoja “frajerina” hlboko... Ja nepotrebujem frajerit, ale jazdit. Mam obe auta na kazdodenne jazdenie plus ako srdcovky.
A zase uplne mimo temy. Chalan sa pytal na modernu V8 kombi alebo SUV lebo tam chce prevazat bicykel a psa, a ty mu ides radit nejaku 50rocnu americku kupe sepletu...
Ked chel modernu V8, tak mu poradim 63AMG, kedze taku mam a mam s nou skusenosti. A to ze v tvojich ociach, v ociach niekoho kto obdivuje litrovy trojhrncek, je to sedlacina, mi je ukradnute, a mozes byt pokojny, ale mam to na salame...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco,toto je téma pre mladých.Kým my sa snažíme starosti nemať,oni sa starajú si ich urobiť aj umelo.Preto to už náš svet nechápe,bude to čosi o prioritách,bude lepšie debatu iba sledovať,a max pokrútiť hlavou a držať sa osvedčeného - kto chce kam,postrčte ho tam !
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nagy je elektrikár a vizionár a Vodražka je firma v ZM, ktorá sa zaoberá lisovaním plechov pre automotive. lol
Ja sám ich produkty ďalej krvavím aby sa v praxi uplatnilo príslovie - príde hlúpy, všetko kúpy. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: spoľahlivý motor V8

Príspevok od používateľa seven549 »

Neop napísal:tip na spoľahlivý 8-valec, vekom tak cca do 10 rokov, úplne najlepšie atmosférický
mozno to tu uz niekto spomenul ale dnes som zazrel na parkovisku znacku auta ktoru kazdy pozna ako starinu z tuzexu ale existuje.

chrysler CC a V8 ma.a su aj kombiky.

vidiet to aj u nas ale v cz je ich viac.

no a 2015 rocnik a mladsie vyzeraju celkom k svetu :2f93: a zadnohrab.mozno moje buduce auto ale ako dizel.
momo1
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.03.2021 18:56
Zdieľať na Facebook

V8

Príspevok od používateľa momo1 »

Zdravím.Co tak sa pozriet po lexuse?V8 maju spickove.Som majitelom v8 od lexusu mam na nom 200 tis km ,olej ako novy,ciry,od vymeny do vymeny nic nemizne ,8 kvalt aisin.Sikovnesjsi mechanik zvladne opravy v klude.S pozdravom :zg282:
Servisujem si to sam ,brzdy ,filtre ,sviecky.
Nekazi sa to.Popripade by som sa pozrel aj po toyotach ,napriklad
Toyota Tundra SR5 4.6V8,motor 1ur-fe.Sice to nie je kombik ale spolahlive a fesne auticko. :4090:
Naposledy upravil/-a momo1 v 23.03.2021 19:41, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prvy prispevok, mlady pan, a taka pecka ! Vyborne. Tundra mi liezla z jazyka spolu s Navigatormi, Escaladmi, F150 a podobnymi strojmi, len autor temy pytal kombik... holt nevie co je dobre :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
momo1
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.03.2021 18:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa momo1 »

Dakujem za pochvalu.Autor spominal aj psa a bicykel.Este celkom zaujimave su aj toyota sequoia,v8 5,7.
Mám v8 ako denne auto ,rocne dvakrat a niekedy aj trikrat menim olej.Vykonu a ktutaku je tam dost.Tiez som neni zastancom dovsinzingu.Radsej viac valcov a klud.A este dakujem za poctu mlady pan.Dobre mi to padlo.Nerad sa prihlasujem na fora ale v8 mozem.A ked mozem poradit tak rad pomozem,spozdravom :3035:
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Tema pekna a ked zadavatel ma aj nieco bokom nasetrene na drahsiu udrzbu lebo je to drahsie ako servisovat 1,4 fabiu tak by mal aj nieco zohnat ale v dnesnej dobe sa starsi nevylagrovany 8 valec hlada tazsie. Inak premazal by som to tu lebo tu zase pisu ludia co 8valec videli vo fabrike na parkovisku ale v garazi im nestal lol
Mal som starsie 6 aj 8 valce na denno denne jazdenie a clovek si na to rychle zvikne,ze ked clovek vie co chce tak smelo do toho ale 8 valcoch nevylagrovanych je malo tak bude to drahsie + treba sa zmierit,ze starsie 8valce uz su aj niektore pomalsie ako nove 3litrove turbodizle s rychlymi automatmi aby zase nebolo aj sklamanie. Ja momentalne sa po rokoch v amg-ckach a brabusoch a terenakoch rozhodujem tiez ci nekupit novu 5,7 heminu s lpg v Ramke hoci podrazela ale je to este kovadlina s lpg zarukou a trochu lenivsia oproti europskym mercedesom ale multifunkcna pre moje vyuzitie . Ze starsi jeep s osvedcenou 5,7 alebo 6,1 alebo 6,4 po servise by pre zadavatela aj mal stacit lebo novsie amg od mercedesu budu drahsie a landcruiser s 5,7 tiez s malo km sa po 50000e neda zohnat ,ze velky vyber extra nie je . Teoreticky by aj taka toyota seqvoja s 5,7 splnala parametre na rodinne suv vo vacsom formate ale za 20000e ju urcite nezozenie :3020: Inak pre porovnanie landcruiser a aj seqvoja robia s 5,7 motorom stovku za 6,5 az 7 sekund,ze az take lenive to nie je a motor je dost blbovzdorny oproti takemu 5,5 alebo 6,2 od mercedesu ktory je trochu rychlejsi . Minule sa tusim predavalo GLS s este poctivym 5litrom a prevrtanym na asi 5,8 a po prvom majizelovi od nova na slovensku s 120 000km ,ze na rodinne suv fajn vozba tiez+dobre znasa lpg .Cize zamerat sa na par kusov a pojst sa previest lebo niekto chce od 8valca raketu a niekto chce len vacsie suv a v tazsom aute uz ten 8valec je nutnost aby to nebolo lenive ako ospevovana 1,9tdi v octavke lol .Ale napriklad paradox stara V8 co som mal v A8 tahala perfektne ale v tuaregu sa tej benzinovej 4,2 neako nechcelo a islo to rovnako ako 3tdiesel lol Inak za cenu okolo 20000e by bola dobra volba este starsi cadilac 6,2 escalade ktory aj dobre znasa lpg a aj miesta je v nom dostatok pre rodinu a batozinu a s prins alebo brc splynovacom to jazdi ako na benzine
pidizvi
Príspevky: 3404
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

nevidim zmysel vo V8 v SUV. Akoze zvuk a splneny mokry sen o V8, fajn, ale kvoli spolahlivosti je to nezmysel. Plus minus bude rovnako spolahlivy ako servisovana nafta. Ze sa V8 nekazia a nemaju ziadne svoje problemy je blbost. Na spotrebe si akukolvek spolahlivost aj tak predplacate.
Sekvoja, tundra? Chcem vidiet, ako s tymto pridete niekam do servisu a oni vas normalne prijmu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme že prijmú...typicky - pozrieme sa na to.Potom prídu na to,že na to vlastne nemajú diagnostiku,potom že motor vidia prvý raz,potom im docvakne že o menežmente nevedia ani len základné veci...
Končí to po slovensky,vymenili sme xyz.Majiteľ - ale stále to robí.Servis - ale aj tak to trebalo urobiť.No a ide sa na novú adresu skúšať štastie
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Steffo4 a 9 neregistrovaných