Citroen 2.2 hdi 100 Jumper 4HV - fordacky motor - klepanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Citroen 2.2 hdi 100 Jumper 4HV - fordacky motor - klepanie

Príspevok od používateľa krason »

Ahojte potrebujem cennú radu. Viem, že tento motor ma veľké problémy.

Predmetný motor klepe
- trysky sú nové - probém vylúčený
- hlava je po kompletnej GO
- klaviatúra je ok - váčky - váhadlá - nepoškodené.

Motor je v demontovanom stave - hlava je dole. Ak pozeráme na piesty, tak ani jeden nie je prepálený. No máme pocit, že to klepanie je z bloku motora. Piesty nemajô vôľu hore dole ale 1 a 4 piest ma vôľu do bokov.

Nestretli ste sa tým.

Ďakujem


motor ma podobný zvuk ako na tomto videu
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ten motor je este z mondea mk3 aj sanie plastove.ale len motor.vstrekovaci system je iny ako mali mondea ,trubky,vstreky,rail je iny a ma na konci jedno cidlo navysse na lavej soferovej strane.aj cerpadlo je na lavej strane.

ten motor na videu ide normalne.nechveje sa len si klepe ako traktor.take tie motory boli.

nejake pazvuky z videa nepcut len asi ma deravy vyfuk.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

zhodil by som olejovú vaňu a skontroloval uloženie ojníc na kľukovke, či tam nebude prekvapenie.
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

OK boli vybite piestne kruzky na valci 1 a 4. Vymenene kruzky a piesty.
mc
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 11.12.2008 20:13
Zdieľať na Facebook

2.2hdi 4hv

Príspevok od používateľa mc »

Kontrolovali ste ovalitu aspoň krúžkami? Nebola tá vôľa na piestných čapoch? Mne tak klepka ráno pri mínusových teplotách ale len asi pol minútky. A to sa blíži 600 tkm. Neboli na valcoch žiadne zadery? Dik :300f:
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

valce ok ziadne zadery ( to by som si vsimol), 1 a 4 piesty mali volu do boko (prstami to bolo citit), po sundani piestov bolo vidno, ze kruzky neplnili svoju ulohu samkzrrjmen som menil aj piesty. auto po nastartovani ziadny klepot.

menik som vstreky , hlavu som dal na GO, vacky nove naplne a rozvody. uvidimenco to povie. EGr som zaslepil snad nebude pindat RJ
mc
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 11.12.2008 20:13
Zdieľať na Facebook

2.2hdi 100 k

Príspevok od používateľa mc »

Ja som egr iba odpajam konektorom, nevyhlasuje chybu ale ma hlavne v zime tvrdší chod /bohatšia zmes/ ale v pamäti ma chybu - nesedí mu množstvo vzduchu a teplota. Ale jazdil som tak roky. Asi pred rokom som rozhýbal egr od kolegu a odvtedy je zapojený - bol som aj na STK. :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných