SUV/Offroad (do 20-22 tisic)

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

krptkn
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.03.2021 00:36
Zdieľať na Facebook

SUV/Offroad (do 20-22 tisic)

Príspevok od používateľa krptkn »

Zdravím

Hľadám SUV s offroadovymi vlastnostami (aby to bolo schopne ist vsade, aj mimo asfaltiek). Vzhladom na sumu pravdepodobne jazdenku.

Hlavna prednost by mala byt poriadna spolahlivost (aby to auto nebolo viac v servise ako na cestach) a zaroven spolahlivost v zmysle, ze by to auto malo sluzit "cely zivot" alebo aspon co najdlhsie. Nechcem si kupovat auto len na 5 rokov napr.

Dalsou poziadavkou je velky kufor (prevoz psov v klietkach/prepravkach)...aspon 500 litrov
Co sa tyka pohonu, je mi to jedno - podla toho ktory motor bude v tom danom aute najmenej kazovy (na aute sa bude jazdit tak 65% asfaltky a 35% nespevnene cesty a teren)

Spotreba by bola fajn max okolo 10 litrov (som zvyknuty z terajsej fabie 1.4 MPI :d :D

V poslednej dobe sa vsade ako o najspolahlivejsom aute hovori o Landcruiseri. Len jednak neviem kolko km je uz prenho vela (z druhej ruky) a zaroven by som radsej nieco mensie a lahsie.

Dalsim adeptom je 5 dverovy Wrangler, ale tiez netusim aky motor, kolko najazdenych km atd.

Samozrejme mozu byt aj ine auta, ale mam v tom bordel..mam pocit ze vsetky dnesne SUV sa robia len do miest a ked clovek najde nieco co zvlada teren tak to stoji (nove) od 50 000 vyssie.

Rozmyslal som aj nad Forestrom (nie som si isty terenom), pripadne Dusterom - ten ma vraj celkom dobre jazdne vlastnosti v terene, no mam pochybnosti o jeho kvalite, lebo ako Rasto Chvala povedal, je otazka ci kupit jeden Landcruiser, ktory vydrzi cely zivot, alebo 3 Dusteri, ktore sa budu rychlo nicit.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Rasto Chvala je motoristický novinár a nie automechanik. Pred rokom som sa rozprával s predajcom od Renaultu a u nich v servise si pred koncom predaja veľa mechanikov kúpilo Duster 1,6 atmosféra asi vedeli prečo.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

kup si nisan pathfinder, kufor velky, spolahlivost dobra - staci pozriet najazdy predavanych vozov. S tvojim rozpoctom vyber nieco najlepsie za 10-15 a zvysok si odloz.
Landkruiser predrazeny, wrangler podobne, akurat na nom platis zbytocne za offroadove schopnosti, ktore asi nepouzijes nikdy.

Duster novy tiez dobry, to by bola asi najlepsia volba, ked chces spolahlivost, zaruku, nulu na budikoch... Pri tvojom malickom rozpocte je to asi jedine suv so 4x4.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Wrangler je malicky, Duster tiez, tam bude problem so psami a inym bordelom. Co takto Patrol GR (y60/y61) z prelomu tisicrocia za ~6000 eur a ostatne na servis ?

Ide o to ze hentaku primitivnu NEZLOMNU techniku uz nenajdes. Modernejsie diesliky su nachylne na vsetko, vstreky turba dpfka atd, hentaky stary diesel zozere cokolvek. Benzinove auticko takehoto charakteru si vypyta >9 litrov na asfaltke, velky Landcruiser pod 15 prakticky nedostanes.

A za 10-11 vidis nadherne nadherne upravene Patroly alebo taketo "starsie" 20 rocne masinky, ironman podvozky zdvihnute pomaly o meter, vymenene pol auta za nove suciastky, doplnkov od svetiel az do vymyslu sveta... ja osobne keby som chcel dat dvacku za takyto voz, idem do toho co som napisal. Seriozne porobeny zurivo upraveny OFFroad. Suciastky za par korun, nikto ich nechce, v buducnosti bude este viac suciastok ked teraz prevadzkovane vozy dosluzia a nebude ich mat kto kupit, budu sa rozpredavat lebo ludom bude luto to srotovat.

Po asfalte jazdi vsetko... ale mimo neho sa rozdeluju chlapi od chlapcov.

Pathfinder je tiez dobry napad, ak ti staci jeho vyska... pripadne ak bude zdvihnuty. Este ma napadla Tojota Hilux.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
krptkn
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.03.2021 00:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krptkn »

FERO 321 napísal:Rasto Chvala je motoristický novinár a nie automechanik. Pred rokom som sa rozprával s predajcom od Renaultu a u nich v servise si pred koncom predaja veľa mechanikov kúpilo Duster 1,6 atmosféra asi vedeli prečo.
no atmosfera sa uz nepredava a dustera by som urcite nekupoval z druhej ruky ked aj novy je dost lacny :D

inac co sa tyka dustera tam som cital dost aj na dacia forach rozporuplne komenty...niektori majitelia si nevedia vynachvalit no kazdy druhy vravi ze to je tak poruchove auto ze uz nikdy viac by si ho nekupili

co sa tyka pathfindera ten je obrovsky...aj ked tiez poznam ludi co maju prave pathfindera kvoli psom...no kedze na nom bude frajerka jazdit este viac ako ja (ona najviac robi so psami) tak ona sa sama vyjadrila ze nechce take hovada ako napr Navara a podobne...kazdopadne ten pathfinder nevyzera ako zla moznost, takisto ten patrol...samozrejme ta moznost kupit starsie a nahadzat XY eur este do servisu asi nie je pre nas...keby sa jednalo o jednu-dve suciastky ktore treba vymenit tak okej...ale nejake extra prerabanie nie je nic pre nas :d :D (edit: teraz som si vsimol ze si myslel asi uz kupit prerobeny patrol...nie si ho prerabat sam :d :D (moja chyba) )

este mi napadol Jeep Grand Cherokee ...tiez som niekde cital ze to ide slusne aj mimo asfaltiek...

frajerka chcela aj Jimnyho...ale to by chcelo skor 5 dverovu verziu ktora sa u nas ani nebude predavat... :41c2:
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ako písal mp3turbo z väčšími autami sa na spotrebu 10L ťažko dostaneš. No je tu ešte alternatíva ameriku ktorú spomínaš+lpg a cenovo budeš na 10L.
krptkn
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.03.2021 00:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krptkn »

aku ameriku? Jeep? ja ho berem uz ako taliana ked ich vyraba Fiat :d :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na ameriku zabudni, do najmensej das dvakrat jimmiho dovnutra :)

no tak kup jimmiho. So zvedavy ako tam natlacis havinkov a offroadovu vybavu.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
krptkn
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.03.2021 00:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krptkn »

neviem ci si cital jimnyho nie z dovodu ze je maly (trojdverovy) a 5-dverovy sa v EU nebude vyrabat
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

ak potrebuje&š aj do ťažšieho terenu tak to máš najlepšie pajero alebo landcruiser, ak nie tak Ti stačí forester alebo outlander
toto sú najlepší kandidáti čo sa týka spoľahlivosti
patfinder je nepodarok
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

pidizvi napísal:kup si nisan pathfinder, kufor velky, spolahlivost dobra - staci pozriet najazdy predavanych vozov.
toto nemá vypovednu hodnotu ,motor mohol byť aj 3xmenený
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> neviem ci si cital jimnyho nie z dovodu ze je maly (trojdverovy) a 5-dverovy sa v EU nebude vyrabat

cital - ale cital som aj ze frajerka nechce HOVADA typu Navara. To neni ziadne hovado, to je zaciatocna velkost normalneho stroja mimo asfaltku. Takze preto som napisal ze najmensia amerika do ktorej dvakrat donutra zmestis Dzimiho nebude pre vas :)

prvy BEZNY americky offroad co ma napadol je 5.94 metra. Zavolas frajerke ci moze byt, ked 4.6/4.9 metrova Navara je strasidelne hovado ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
krptkn
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.03.2021 00:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krptkn »

jaj uz chapem ...no s Landcruiserom sa uz zmierila...a to je tiez hovado :d :D aj ked sa mi zda kratsi ako navara napr....ak ameriku myslite rozne pickupy atd tak to ee...


mateusz co chapes pod pojmom tazky teren?
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Pozri benzínový outlander alebo L200 s prekrytou korbou, nikdy som tie auta nevlastnil ale minule vedľa mňa zaparkovala Toyota Hilux na zvýšenom podvozku, ročník tipujem 2014 nádhera hore svetelna rampa, prekrytá korba...
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

krptkn napísal: mateusz co chapes pod pojmom tazky teren?
Obrázok

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: oco13 a 19 neregistrovaných