Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

71jany71
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.01.2016 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jany71 »

Samozrejme s tebou súhlasím. Kritizuje sa to ľahko, no realita je trochu iná. To nie je problém Renaultu....to sa deje naprieč celým spektrom značiek (hlavne novších). Ako som už písal, tak pri úplne novom aute to beriem ako zábeh a kalibraciu jednotlivých dielov. V prípade ak by sa to stalo teraz, tak to považujem za vážnu závadu. Množstvo ľudí si niečo také ani nevšimne a proste len podradi (auto ,,nevládze") a pokračuje.
Na dnešných moderných motoroch, ktoré sú prešpikované čidlami a elektronikou sa tomu asi nevyhneme.
1. Hyundai i30 1.4 T-Gdi viem o dvoch kusoch, ktoré to na chvíľu stratili výkon.
2. Octávia 1.9 TDI rotačka to spravila mne počas obiehania do kopca a bolo potrebne preštartovať.
3. T6 v jeden deň 8 krát nudzak a podom už OK
4. IVECO najazdené cca 143000km počas obiehania na dialnici cez výfuk vypľulo bielý prach (rozsypané DPF?) a zhaslo
5. TRI úplne nové Fábie strácali vodu a vypínali za jazdy. Až po 5 reklamácii zistená závada.
6. Kona 32 000km počas akcelerácie náhla strata výkonu a triaslo motorom...odišla sviečka.
7. Ford..počas obiehania sa rozsypalo turbo a vyťahalo značnú časť oleja.
.
.
.
.
Aby to bolo bezpečné, tak zapriahnime kone do vozov. Ale musia byť vycvičené a spoľahlivé, aby sa nesplašili.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ako som už písal, tak pri úplne novom aute to beriem ako zábeh a kalibraciu jednotlivých dielov.

nie, nespravne. Najhorsie sa umiera s odometrom 004382 alebo tak nejak, ze ? :) V ziadnom pripade to nema/nesmie byt "normalne" alebo "bezne" a v ziadnom pripade ludia NESMU byt NAVYSOST SPOKOJNI s takym spravanim. No ja som uz svoje povedal, vy sa tešte dalej zo svojich masiniek a ja sa budem zo svojich ktore nic nestracaju.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aby to bolo bezpečné, tak zapriahnime kone do vozov. Ale musia byť vycvičené a spoľahlivé, aby sa nesplašili.
Nie , aby to bolo bezpečné treba sa pozrieť dozadu a vrátiť sa ku koreňom.
Terajšia civilizácia je presne ako auto na dialnici ktoré chytilo nekonečné otáčky a už nejde na naftu, ale na vlastný olej. My sa krmíme vlastnou spokojnosťou a je nám jedno, že tisíce z nás umierajú na stres.
Lebo aj tí mládenci na Donovaloch umreli na stres. Bez stresu by totiž nemali potrebu predbiehať, nemali by potrebu vôbec vystrčiť nos z rodnej dediny.
Aj pán farár číta v kostole z evanjelia - Milujte se a množte se.
Nie je tam nič o nových autách, dovolenkách, honosných domoch, nie je tam nič o dúhových pochodoch a trhaní bankomatov z múrov bánk.
Zabíja nás jediné stres, súdruhovia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
71jany71
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.01.2016 18:19
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa 71jany71 »

Najazdené 46 000km a spokojnosť pretrváva. Dlhodobá spotreba už klesla pod 5,5l/100km.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa mp3turbo »

radost velika !

Vykon uz nestraca, diely sa nakalibrovali ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
71jany71
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.01.2016 18:19
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa 71jany71 »

No predstav si....ťažko uveriteľné?
Neboj sa....ešte sa máš čo učiť :3dcline:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hlavne ty, ked si myslis ze diely sa kalibruju, a ked si myslis ze toto je normalne "Počas prvých 5000km sa mi 3x stalo, že počas jazdy do kopca motor stratil výkon na cca 3 sekundy."

to teda nie je v poriadku ani nahodou, ale ved v pohode - si stastny, uzivaj premiovy Meganík s motorom co ti odporucil maník v Mercedese (uf).
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa iv@n »

v poriadku to nie je, ale stáva sa to ovela častejšie ako si myslíš aj na drahších značkách ako je renault.
pri HENTAKEJ SRACKE KDE IDE O ZIVOT.
ty jazdíš na kraksni, čo má v crash testoch 1,5 hviezdičky a riešiš tu 3 sekundové výpadky výkonu ako koniec sveta.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kolko hviezdiciek ma Liaz 100 ?

Chcel by si v pripade buracky sediet v Liaz100 alebo v MErcedese S ktory do neho napali 150 km/h ?

Vedecky zaver : hviezdicky nie su vsetko. e=mc2 este nikto neprekabatil.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa iv@n »

prečo liaz, však rovno podme porovnávať bmp-1, t72,..

ja osobne by som radšej sedel v aute, kde mi po náraze neskončí palubovka na kolenách.
hviezdičky určite nie sú všetko, ale je to dobrý predpoklad z toho auta vyliezť po svojich aspoň pri mestských ťukancoch, čo sa o voyageri povedať nedá.

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci neporovnávajte nič - štatisticky majú vlaky autobusy trolejbusy a električky násobne menej nehôd ako individualna doprava. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa oco13 »

iv@n napísal: 12.07.2022 09:58 v poriadku to nie je, ale stáva sa to ovela častejšie ako si myslíš aj na drahších značkách ako je renault.
pri HENTAKEJ SRACKE KDE IDE O ZIVOT.
ty jazdíš na kraksni, čo má v crash testoch 1,5 hviezdičky a riešiš tu 3 sekundové výpadky výkonu ako koniec sveta.
Crash test je jedna vec - v realnom živote k nemu nedochádza až tak často. Ale predbiehaš velké a pomalé autá často a vtedy 3 sekundy výpadku sú fatalne.
O tom to celé je.
Renault 1,3 je dobrý, ale tá špecifikacia TCE a GPF ho degraduje pod čiernu zem. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa mhlavaty »

iv@n...nech ostane objektivita zachovaná...ten test je náraz na jeden nosník a netreba si robiť obavy,tam obaja vyšli v pohode po svojich ak by to neboli figurky.Je to test ktorý ide "najhlbšie" do hlbky vozidla a v 90 % aut má fatálne následky pre danú stranu stretu..Doporučujem si zrovnať ten samý test z inými vozidla príp z tým meganíkom.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa mp3turbo »

linkoval si PRAVOSTRANNY voyager, angicky. Lavostranne su na tom inak, je to z roku 2007, naraz do pevnej prekazky ktora sa neuhne.

Je to vozidielko z roku 2007, ktore netrha trikrat motorom a nestraca vykon pri polroku zivota a najazde 5.602km, ktore ta NEZRADI PRI PREDBIEHANI STRATOU VYKONU a teda nebudes musiet vyskusat hviezdicky z kreštestov.

Ked sa 1900kg Vojadzerik stretne s 1300kg Meganíkom, nemusis ani vidiet tie kolajnice namiesto vystuh - velmi dobre vies kde chces sedet. Holt nevies, ale mne je to jedno.

Prosim je zcestne porovnavat 2007 hocico versus 2021 hocičo. To vsak neznamena ze 1970 Liaz 110 nebude 1058x bezpecnejsi nez 2024 Meganik napriek tomu ze Liaz ma minus desat hviezdiciek, a MEganik 2024 moze mat aj plus 30 hviezdiciek. Nie, BMP / T72 do toho nepletiem.

V kazdom pripade plati, ze POSRATE NOVE AUTO ti nema co 3x stracat vykon za polroka existencie.
To je uplne hovno, a nie normalne auto. Ze je to "normalne" aj pri ostatnych znackach ? Strcte si ich doriti. Prdlajz je to normalne, moje auta nic take nerobia napriek 18 rokom veku a 350.000km najazdu.

Vy si povazujte za normalne co len chcete.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa mhlavaty »

O kadečom by šlo viesť diškurz o tom ako to vlastne všetko je,ako funguje a aké sú možnosti s tým niečo robiť.Majiteľ auta je zčasti rukojemník dnešných snáh výrobcu a legislatívy.Ale len zčasti,lebo sám sa natlačil do tejto pozície svojím povedzme jemne...nedomýšlaním vecí a lahostajnostou k veciam zásadným.Takže pokiaľ si aj odpustíme hodnotiť cestu po nadobudnutie auta,ona pokračuje etapou ktorá sa rozumom tiež vonkoncom nevyznačuje.A zvyšok cesty slovenského motoristu totálne dorazí celková úroveň prostredia kde niet miesto pre akúkoľvek prínosnú debatu o veciach prospešných čo je len kliniec do rakvičky v ktorej končí všetka rozumnosť,slušnosť aj vzájomná úcta a ochota viesť dialóg normálne.Toto fórum je dokonalá ukážka,odchádzaš nasratejší než si prišiel.Zase nič

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 3 neregistrovaní