Nechať naštartované auto, kým ho očistíte od snehu?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ano
112
80%
Nie
24
17%
Nemám auto
4
3%
 
Celkom hlasov: 140

Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

no asi nie ked to zverejnili dnes :)
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

koldo napísal:no neviem. meral niekto z vas tlak oleja pri studenom motore? ja ano, pri studenom je rapidne vysoky,podla typu auta sa pohybuje ta 4 az 5 bar. na volnobehu. pri zahriatom motore tak 1.5 az 2 bar. takze mytus o tom ,ze za studena to nemaze je asi mylny.
áno, mýtus je mylný. na druhej strane je otázka kvality premazania. Či sa ten hustý olej dostane všade tam, kam má. Odpoveď je - všade sa nedostane.
Bonny 407
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Bydlisko: TN okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bonny 407 »

Oprášim tému, pretože stále ľudia nechápu - hlavne keď vidím na parkovisku mojich spokojných kolegov vedľa naštartovaných áut a stiahnu 2 cigaretky, aby sa auto vykúrilo.
https://www.youtube.com/watch?v=dPvl6pbVSh0
Ináč tohto pána, áno, je to PÁN, je úžasné sledovať jeho videá.
Peugeot 407 SW 2.0 HDi
Kia Sorento 3.3 V6
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pred vstupom na fórum by si mal každý povinne prečítať,je jedno či čech či slovák...(sorry pán Nagy)
[img]https://i.postimg.cc/NyQ2Mh4s/povaha-echa.jpg[/img]
Bonny 407
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Bydlisko: TN okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bonny 407 »

No, a jednou vetou ma p. Hlavatý zrušil a zároveň som pochopil...
:-\
Peugeot 407 SW 2.0 HDi
Kia Sorento 3.3 V6
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bonny Milan má v niečom pravdu, ale ja tvrdím, že na vine sú automobilky - pritom nemusím o autách vedieť nič, ale viem dosť o živote. Akým právom je na nás vyžadované aby sme my ako zákazníci mali stále viac vedomostí o autách. Kopa z nás je humanitne nasmerovaná a ani len netuší ako ten stroj funguje. Ako by sme sa zatvárili ak by toto isté od nás požadoval výrobca pračky, vysavača, mikrovlnky???
Spotrebitelia sú hlúpi ak kúpia výrobok s obmedzeniami. Bohužial v dnešnej dobe niet na výber. Ale na vine sme my sami, že sme to nechali zájsť tak ďaleko.
Motoristi sa obávajú Eura 7 -ale kto volil politikov, ktorí ho schvalujú??
Auto by malo byť vyrobené tak aby ho mohol obsluhovať aj šimpanz - to nemám zo svojej hlavy. V práci takto deklarujú dokonalosť robotických liniek v automotive. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

oco13 napísal:Motoristi sa obávajĂş Eura 7 -ale kto volil politikov, ktorĂ­ ho schvalujĂş??
Ved to je na tom to najhorsie, ze NIKTO! Schvaluje to nikym nevolena Európska komisia ktorej tieto kraviny navrhuju nikym nevoleni euroúradnici pod nátlakom nikym nevolenych ekologov, slnieckarov a podobnej chamrade.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prosil by som úprimnú odpoveď...na akú oblasť si odborník ?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Môže byť oblasť život? Do takej hlbky ako neurochirurg asi na žiadnu, ja mám v každej oblasti čiaru za ktorú nejdem. Vypílim strom do 30cm, na väčší ohlásim pilčíka, rozoberiem motor - karburátorový alebo "jednodrotový diesel" ak to má RJ ruky preč. Zapojím si elektriku, ale isť to robiť niekomu ako fušku to si netrúfam. Postavím si šopu alebo garáž, ale barák by už bol privelké sústo.
Z každej oblasti potrebujeme vedieť tolko aby sme prežili, volať si majstra na výmenu žiaroviek to by išlo velmi do peňazí.
A školu som študoval u vás v meste - len ona chúďa potom celkom zhorela, tak ako pamiatka ostali len fotky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

mhlavaty napísal:Pred vstupom na fórum by si mal každý povinne prečítať,je jedno či čech či slovák...(sorry pán Nagy)
Obrázok
V pohode :) Čím viac ľudí to vidí, tým lepšie.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

Oco13 napisal : Auto by malo byť vyrobené tak aby ho mohol obsluhovať aj šimpanz.

...a pod toto by som sa kludne podpisal. Ja sa sice jedujem na niektorych zakaznikov, co sa nechovaju k autu podla mojich predstav. Ale len do chvile, kedy si uvedomim, ze nie kazdy sofer musi mat technicke vzdelanie, a nie kazdeho bavila na zdš fyzika ako mna.

A teraz prihrejem polievku mojmu oblubenemu nemenovanemu koncernu, ktory pouziva naftove 5kW kurenie(prihrievac tomu nadavaju) prioritne na ohriatie motoroveho oleja cez vymennik pod filtrom, a nie chladiaceho media ani kabiny. Preco asi???
Nuz preto, lebo motorovy olej ma svoje optimalne mazacie schopnosti pri 90 stupnoch.

Takze za mna start a hned lahka zataz.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

achada napísal:
oco13 napísal:Motoristi sa obávajú Eura 7 -ale kto volil politikov, ktorí ho schvalujú??
Ved to je na tom to najhorsie, ze NIKTO! Schvaluje to nikym nevolena Európska komisia ktorej tieto kraviny navrhuju nikym nevoleni euroúradnici pod nátlakom nikym nevolenych ekologov, slnieckarov a podobnej chamrade.
Dúfajme, že čoskoro sa ten spolok bláznov zničí aj sám.

Obrázok

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6, qwertrq, tuninka a 53 neregistrovaných