Audi A2 , 1. 4 tdi - hrkanie od prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MirVys
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2020 06:44
Zdieľať na Facebook

Audi A2 , 1. 4 tdi - hrkanie od prevodovky

Príspevok od používateľa MirVys »

Zdravim, poprosil by som vám o radu. Jedna sa o audi a2 1.4tdi 2001 nájazd 250 000km manual 5st.
Jedna sa o nepríjemné hrkanie od prevodovky pri jemnom plyne ako keď chcete len udržiavat rýchlosť, hrkanie sa prejavuje na každdom stupni, radenie je presne ľahké a bez problémové. Olej v prevodovke meneny za oem febi s normou aká má ísť do prevodovky. Ďakujem za rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takmer z istotou sa bude riešiť zadné uloženie ložiska na hlavnej hriadeli (spojkovej).Motor je trojvalček a toto usporiadanie síce znamená nesmierne nízku spotrebu ale z hladiska torzných kmitov na kluke (a tým aj v porevodovke) je zadné nosné ložisko neutále pod palbou axiálnych síl ktoré spôsobujú šikmé ozubenia kolies.Pokial sila pôsobí sústavne a nemenne,tak šikmé súkolie tlačí hriadelu do ložiska silou ktorá by sama o sebe zrejme nebola problém.Ale pokiaľ sa tento tlak mení na pulzujúci,hriadel striedavo tlačí tam a späť,rozkmitá ju.Pokiaľ sa ešte jazdí dedom alebo ženou (jemne a šanovlivo) je proces zrýchlený.Napriek tomu nič dramatické sa nedeje.Prevodovka sa rozpolí a vyrieši sa zadné ložisko a kedže prevodovka ide von sa hneď skontroluje dvojhmota zotrvačník ktorá tiež padá ako obeť šanovlivému spôsobu jazdy.Tieto veci mohli 50 až 100 tisíc km počkať,ak by sa jazdilo trochu razantnejšie a mimo devastačného účinku podotáčok.
MirVys
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2020 06:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MirVys »

Ďakujem pekne za odpoveď auto je dovezene takže boh vie koľko km tam v skutočnosti je toto hrkanie je trocha nepríjemné ale ked sa plynovy pedal stlačí o mm viac hrkanie je preč. Ste si istý ze je tam dvojhmota? Typoval by som to na 1dnohmotu kovový zvuk pri voľnobehu nepočuť ale ak by bola vonku prevodovka určite by sa vymenila komplet sada. Ak by som vás mohol poprosit koľko cca by vyšla oprava toho loziska?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dvojhmotu má,tá vlastne chráni prevodovku,žiaden iný účel tam nie je.Ale má aj vyvažovacie hriadele čo iné PD -čka nemajú.Lebo trojhrniec je technicky vzaté šialenosť - štvortaktný motor a tri valce.No ale,motor nemá problém sa s tým vyporiadať,je tam iba to čo treba vnímať ako "pridanú" hodnotu.Omyl od Audi,kapota ktorú treba celú odkladať,k tomu trojhrniec a dizajn na ktorý si treba zvyknúť.Ale myslím že na to pomerne skoro prišli.
Tu teraz už auto je,treba riešiť to čo treba.Vyhľadať si kód prevodovky (štítok v TP a v kufri) a pozrieť si konečné riešenie prevodovky,boli by sme čosi ďalej.Darmo píšem stotisíc krát,základ u VAG -u je kod motora a kód prevodu,a je jedno čo sa rieši,no lenže......
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Ma kazda 1.4tdi dvojhmotu? Mal som za to ze najslabsia verzia nemala... Mne na zrovna tej najslabsej riesili prevodovku pri cca 60tis, teda este v zaruke. V servise sa ma pytali ci som nieco robil z prevodovkou ja, lebo tam vraj chybal skoro 1liter oleja...
minac
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17.05.2010 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minac »

55 kW motory s kodmi AMF a BHC dvojhmotu nemali. A teda ani nijako chranenu prevodovku. Aspon teda podla slov TDI guru, ktory sa ale nikdy nemyli.

http://www.ilcats.ru/audi/?function=get ... anguage=en
MirVys
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2020 06:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MirVys »

Kód motora je amf a prevodovka gpk. Auticko mi vyhovuje je z hliníka, ľahké, tak mer bez porufove lacné diely. Dizajn je aký je ale mne je to jedno.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

minac napísal:55 kW motory s kodmi AMF a BHC dvojhmotu nemali. A teda ani nijako chranenu prevodovku. Aspon teda podla slov TDI guru, ktory sa ale nikdy nemyli.

http://www.ilcats.ru/audi/?function=get ... anguage=en

Hmm,robil som jediný krát A2 na takúto vec,mala dvojhmotu.Neviem ale čo to bol za kód ani presný ročník.Tak som pozrel do ich manuálu a tiež ho vyhodilo.
Obrázok
MirVys
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.03.2020 06:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MirVys »

Ohľadom tej dvojhmoty aj keby som ju chcel kúpiť nedá sa nikde zohnať žiaden oem diel nieje aspon som ho nenašiel. A co sa týka toho hrkania nemôžu to robiť vnútorné homokineticke kĺby?
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6 a 10 neregistrovaných