Skoda Octavia II RS - rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II RS - rozvody

Príspevok od používateľa Loslamos »

Dobrý deň chcem sa Vás opýtať na vzniknutý problém menil som rozvody s vodnou pumpou pretože si to už vyžadovali km 250 tisíc (naposledy menené 150t km) jedna sa o kód motora bmn . Po výmene asi 200 km sa mi objavil problém že mi nejako začalo hrkotať ako by od kolesa pripísal som to tomu že som pridal na štrku zo zimného posypu keď som vychádzal na hlavnú cestu a nejako som to neriešil že to prestane . neskôr sa to hrkútanie objavilo už na voľnobehu a tušil som že kamienok to nebude ... volal som do servisu a rozvody že sú na 100% dobre nastavené aj predomnou kontroloval ten kanál 4 a hodnota behala 0 až +0.5 ... zvuk prestal no motor sa začal pomaly zohrievať trvá mu aj 90 km pokial sa aspoň voda dostane na 90• čo pred tým bolo možno tých 3-5km ... ešte pred tým ako začal problém so zohrievanim som čítal že taký zvuk môže vydávať aj vodná pumpa keď je preliata kvapalina ... nádržke som skontroloval a fakt jej tam bolo 3dcl nad max ... vodu som vyčerpal no zvuk najprv neprestal ... po asi 30 km stíchol a od vtedy sa motor ťažko zahrieva teplota ale motoru nepadá ak nie je pod záťažou ...
takze moja otázka je či mohla odísť vodná pumpa a ako sa to dá zistiť servis samozrejme popiera že prelial kvapalinu s ja som momentálne v nemecku ďakujem za info
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Kvapalinu si kontroloval na teplom alebo vychladnutom motore?

Je tam spusta veci, ktora moze hrkotat. Nielen vodna pumpa a teda hrkotanie moze a nemusi mat suvis s vymenou rozvodov.

Je hrkotanie zavisle na otackach?
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Kvapalinu si kontroloval na teplom alebo vychladnutom motore?

Je tam spusta veci, ktora moze hrkotat. Nielen vodna pumpa a teda hrkotanie moze a nemusi mat suvis s vymenou rozvodov.

Je hrkotanie zavisle na otackach?

Otazka je, ako bol odvzdusneny chladiaci system.
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

na vychladnutom motore ... hrkotanie už prestalo z ničoho nič tak ako sa objavilo ... to neviem povedať či to bolo odvzdušnené nenapadlo sa má to opýtať ... pripadne mi vieš poradiť ako by som si to mohol odvzdušnit sám ?
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

A v Nemecku nie je servis? Odvzdusnenie za pár EUR? Veď zarábať nemecké Eura nie?
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

kde myslíš že míňam peniaze no na svk ... čas do servisu nemám ísť lebo robím 6/18 a bohužiaľ tu servis robi tak do 17 aj to malo ktorý ... preto som sa opýtal ... ak dostanem odpoved budem rad a skúsim to sám ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných