VW Passat B8 2.0 TDI - chyba celej elektroniky po zapnuti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

VW Passat B8 2.0 TDI - chyba celej elektroniky po zapnuti

Príspevok od používateľa scand »

Ahojte, nedavno sa mi stala taka nemila vec.mam Passat B8 Variant 2.0 TDI 110kw.

Z nicoho nic sa mi stala chyba, zastal na parkovisku ze si idem nakupit, vratil sa do auta a nastartoval. Stlacil som zapalovanie, stlacam brzdovy pedal ( automat ) ze idem nastartovat a zrazu mi zacalo ukazovat dlhy zoznam chyb, problem s ESC, potom chyba prevodovky, velkym cervenym napis a ze navstivte urychlene autoservis a zoznam dalsich vela chyb, potom to zmizlo a nezostalo tam ani cervena alebo zlta varovna ikonka dole. Dalej pokracovalo zlyhanie ACC, dalej ze mam prazdne pneumatiky a take hlasky dokola ako keby zrazu zlyhalo uplne vsetko. Nasledne som uplne vypol aj zapalovanie. a nastartoval motor znovu a naskocilo vsetko krasne a ziadna hlaska tam uz nebola a normalne som mohol pokracovat v jazde. Casom sa to zacalo zhorsovat a zrazu to robi kazde rano. Ked obcas je motor zahriaty tak sa mi stane ze to neurobi. Nechal som vymenit bateriu a pomohlo to na 1 den. Nasledne sa robila diagnostika, kontroloval sa alternator, vsetky kable a vsetko od dobijania az po kostru, poistky a kopec veci a servis nevedel na nic prist. Netusite prosim co by to mohlo byt ?




https://transfer.sh/YURDt/passat_b8_chyby.pdf
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Pretoze mas akumulator KO. Pri starte mu poklesne napatie natolko, ze resetne jednotlive RJ. Pockaj do leta, bude to OK a na jesen ta neminie kupa noveho.

Edit. Pozeram video, ze chyby ti nabehnu este pred startom. Skus pripojit ine nastartovane auto cez kable pred prvym startom, ci sa chyba vyskytne.
scand
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 19.08.2015 16:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scand »

Autobateriu som dal premeriat roznymi meracmi a bola v 100 percent poriadku. Ale aj tak som ju pre istotu dal vymenit novu a pomohlo to na 1 den. Tak isto ked som vymenil bateriu aj v kluci pomohlo to tiez na jeden den. Cokolvek mam pocit ze ked urobim pomoze to na jeden den.
samuel118
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.03.2022 07:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 2.0 TDI - chyba celej elektroniky po zapnuti

Príspevok od používateľa samuel118 »

Nedavno som mal podobny problem s passat B8 2.0 110 kw dsg 2015.. mam virtualny kokpit, za raz za cas mi tak isto vsetko vyskocilo rozne,rozne signaly a chyby, niekedy ma davalo do nudzoveho rezimu a niekedy mi auto aj zdochlo nakoniec na diagnostike sme zistili chybu snimac otacok klukoveho hriadela... Bol chybny sninac, po vymene je vsetko vporiadku
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 2.0 TDI - chyba celej elektroniky po zapnuti

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako ste to zistili ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných