Skoda Octavia II - výmena sedačiek za elektrické

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janko1507
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 10.01.2020 14:23
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - výmena sedačiek za elektrické

Príspevok od používateľa janko1507 »

Čaute ľudia, chcem di vymeniť interiér látkový za kožený, no len nový interiér bude elektricky, chcem sa spýtať, či by mi niekto vedel poradiť či sa to dá nejako zapojiť, na čo by som si mal dať pozor ? Interiér je anglicky ale s tým som zmierený, že to ostane tak ako to je v terajšom aute!
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

čo Ťa vedie ku koži? v zime si sadáš na ľadovo chladné sedadlo, v lete si sadáš na rozpálené sedadlo.

koža má dve výhody - je pekná na pohľad a keď sa niečo rozleje, poutieraš utierkou - tu to končí.

ak máš poťahy v horšom stave, na Slovensku sú firmy vyrábajúce autopoťahy z kvalitných tkanín určených pre automobilový priemysel - sú naozaj kvalitné.

pasovať napasuješ, ako je tam riešená elektrika - či len stačí pozapájať konektory, alebo treba ťahať káble, to neviem.
tavoda
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 16.01.2005 06:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tavoda »

dobrý deň. Menil som presne za kožené v elektrike , ale na Octaviu I. Tam stačilo dotiahnuť dva káble. A sedadlá fungujú bez problémov.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Tak ako píše martincichy iné dôvody a výhody to nemá..navyše vždy ked som sa viezol v nejakom aute v koži, tak "vrzgala" a raz v A8čke ale takej staršej som sa musel pripútať ked som sedel vzadu, lebo som lietal z pravej strany na ľavú..
A tým že máš anglický interiér si čo myslel?pravostranné riadenie?
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Brrr, kožu už nikdy.
Alebo, minimálne tielko musíš dať.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Alcantara je napriklad velmi velmi fajn, a je uplne uzasna ked je chladena. Ale ano, klasicke "plne kože" su na plne houno :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Prvé čo som v ML W163 urobil,dal som chalanovi vymeniť kožu za látkový poťah. V lete je koža vrelá,v zime ľadová, šmýkaš sa na nej ako v tobogáne. Stačilo koženka v embečkach 1000/1100;100/110, v žigulákoch. Bŕŕ nikdy viac,firma zo stredu slovenska šije poťahy v takej kvalite, že sa vôbec nerozoznáš od origo. Logo na operadle,opierke hlavy, chalan kožu strhol dole,a tieto poťahy sedia ako prdelka na šerblik.
eyo
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 20.08.2006 11:18
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - výmena sedačiek za elektrické

Príspevok od používateľa eyo »

janko1507 napísal:Čaute ľudia, chcem di vymeniť interiér látkový za kožený, no len nový interiér bude elektricky, chcem sa spýtať, či by mi niekto vedel poradiť či sa to dá nejako zapojiť, na čo by som si mal dať pozor ? Interiér je anglicky ale s tým som zmierený, že to ostane tak ako to je v terajšom aute!
Zdravim, spojazdnit sa da vsetko, pokial tam nie je pamat pozicii, ktora komunikuje s ECU auta. Co sa tyka anglickeho prevedenia, je tam opacna orientacia vodic/pasazier. Vyskove je zvacsa na vodicovej strane. Tzv. senzor pritomnosti pasaziera je vlavo a nie vpravo. Tato vec detekuje, ci na sedadle niekto sedi, signalizuje, ked je clovek nepriputany a obsluhuje AirBag. Vodic tento senzor nema, nakolko sa jeho pritomnost pri jazde predpoklada. Moze to robit problem a nespustit v pripade kolizie airbag spolujazdca, v lepsom pripade to bude/nebude pipat. Okruh je taky, ze posadis spolujazdca, zopnes senzor, pipa, zopnes pas, nepipa. tu budes mat senzor stale rozopnuty, nakolko tam nebude. Ked mas uz sedacky, osobne by som vymenil potahy a nehral sa z instalaciou UK setu do LHD auta. Moze ist o zivot. Potahy ti vymeni kazdy calunnik, alebo aj ty doma v garazi, ked si pozicias calunicke klieste a kupis svorky. Uplne na hulvata sa to da aj binder paskami :d :D .
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - výmena sedačiek za elektrické

Príspevok od používateľa seven549 »

janko1507 napísal: chcem sa spýtať, či by mi niekto vedel poradiť či sa to dá nejako zapojiť, na čo by som si mal dať pozor ?
no ide o to co su to za sedadla.ja sa pamatam ako som na ford mondeo z roku 2006 recaro elektricke sedadla menil polamane plastove ozubenie kolieska za mosadzne.posun hore a dole predna a zadna cast nesla.

a tam bolo tych kablov do sedadla viac.jeden cely konektor srobovaci spoj ale veci co tam boli - ohrev airbag kable do pyropatronov kontakt zapnutia pasov a 3 motorceky.

a poviem ti su to vyhodene prachy ak to auto nema od vyroby.len do toho treba dat prachy ak sa to pokazi.a este su tie sitzle aj tazke.tak ci tak sedadlo v aute sa posuva len ak sada za volant niekto iny alebo sa to vysava.a na hranie to neni.v tedy sa to tiez kazi.len jedna vec je na tom dobra operadlo si posuvas aj po troske.niektore auta to maju zle odstupnovane.
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ze v zime studene a v lete horuce... Zalezi v akom aute. V obidvoch svojich vozoch mam kozeny interier. V obidvoch su to sportove kozene sedadla s perfektnym bocnym vedenim, takze ked do nich sadnes, ani sa nepohnes. Toto na margo toho ako tu niekto pisal ze lietal zo strany na stranu... A co sa zimy a leta tyka: v obidvoch autach mam vyhrievane a ventilovane. V zime za 5 sekund horuce, a v lete, ked vystupim na parkovisku pred robotou, mam uplne suche tricko na chrbte, narozdiel od kolegov ktori maju tie uzasne latkove ci plysove sedadla a tecie z nich pot na chrbte jak z vola.
Takze je rozdiel kozene a kozene sedadla. Ked koža, tak jedine v kombinacii vyhrev/ventilacia. Masaz a dofukovanie bocnic v zakrute je uz len ceresnicka na torte, ale ked si clovek zvykne, uz ani bez toho by to nechcel...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

LeonNL toto všetko som mal vo Ford Scorpio tuším rv86,ghia 2,9 benzin. A MB ML rv 00 hnusná koženka! Ako v embečkach z rokov 1964-1976. Kupoval som ho ojazdené, takže výber výbavy nebol možný, preto som zmenil čalúnenie.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no bohuzial bezne auta sportove sedadla nemaju.a tam sa fatk prdel v zakrute smyka a poti lol
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných