Audi A4 b5 , 1.9 tdi - kurenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 22palo »

Tak ja som to nemal original v servise ale pri takom typkovy ktorý má akože autoservis doma a jasne že v servise by som nedal 300€ to by som radšej ja rozobral už neviem ako
22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 22palo »

bjbbobek napísal:Jednoznačne overit cez diagnostiku klapky , celé drahy. molitan ma síce vpliv ale nie extra velký. Klesanie teploty tiez nie je uplne ok.

Ďakujem veľmi pekne v najblišiej dome ak mi to bude možné zájdem do normálneho servisu nech sa na to pozrú a vymenia mi termostat ešte raz ďakujem
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Kde chodíte na tie ceny?? Mne nekúri jedna strana lebo mám zaseknutú klapku a čo som sa pýtal vo fakt vela servisoch a garážmajstroch (viac ako 10) tak palubovku nikto pod 300 rozoberať nebude. Moj mechanik mi povedal rovno - prepáč, ale na toto sa nedám, nezaplatil by si to.
_________________
Na "prasáka" predsa ! Cena zodpovedá :40bd:
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 22palo »

No tá asi tak tie plasty som musel ešte ja po ňom zakladať aby pekne original sedeli. To auto mám už 10rokov a sú tam toľko peňazí že ny som kúpil Nissan 370z dpč :40bd: preto som nechcel ísť do servisu kde by odomna zase pýtali veľké palky. Horko ťažko som chcel dať 120€ a nie ešte 300€
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Ja som teraz kupil octaviu 1 za 150 euri ....to tvoje nema vetsiu hodnou i ked sa radi medzi 4 OOOO.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 22palo »

Tak to sú už staré autá ako inak všetko v jednej kope :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kolega z roboty čo doma robí autá (tiež to nechcel robiť) mi vravel ako vymieňal ventilátor kúrenia na Fluence - tri dni, lebo zákazník priniesol svoj ventilátor a ten po 15 minutách umrel - zabil s tým tri dni a kolko mal pýtať??? Ak len tolko čo platí firma tak 10 eur na hodinu x 3x12 hodín. :4012: Niekedy nezáleží či je to Tico alebo Cayene, ak robota trvá kolko trvá tak ju treba zaplatiť.
Najhoršie je ak jedna oprava odhalí celkom iný problém a auto chodí po dielňach a cena sa nabaluje. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 22palo »

No a presne pred 5 rokmi to bolo takto s mojim autom v tedy ho mal ešte môj otec kedy to auto bolo skoro každý druhý týždeň v servise lebo tam furt trebalo niečo meniť (nebolo pravidelne jazdené max 4x do týždňa) no nakoniec ísla audina bokom a kúpila sa Honda cr-v tam sa za tie 5roky čo ju mame vymenil 1 vstrek a auto ide ako hodinky
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

klapky sú dierované a ak z toho molitanu neostalo nič, vzduch prúdi cez ne aj keď je klapka uzavretá. to znamená mimo radiátok kúrenia.

mechanik mohol výmenu radiátora spraviť dobre, akurát asi nemá tolko skúseností aby myslel na to čo všetko popri tom musí ešte pozrieť a skontrolovať
22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 22palo »

Myslite že by to robil ten molitan? Však cez to aj tak prefukne vzduch ako nič aleno sa mýlim ?
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

molitan je na klapkách z obidvoch strán a je dosť hrubý, alebo ešte povrchovo upravený aby spĺňach funkciu. rokmi sa začne rozpadávať na kúsky a prúd vzduchu ho dokoná
22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 22palo »

Pokúsim sa preplachnut ten radiátor i keď je nový. Klapky pôjdu na diagnostiku. Vymením termostat. A keď aj tak nepojde horúci vzduch aký by mal tak tu palubovku sám rozkušem a pozriem sa na ten molitan. Ďakujem za odpovede :3906:
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

oco13 napísal:Kolega z roboty čo doma robí autá (tiež to nechcel robiť) mi vravel ako vymieňal ventilátor kúrenia na Fluence - tri dni, lebo zákazník priniesol svoj ventilátor a ten po 15 minutách umrel - zabil s tým tri dni a kolko mal pýtať??? Ak len tolko čo platí firma tak 10 eur na hodinu x 3x12 hodín. :4012: Niekedy nezáleží či je to Tico alebo Cayene, ak robota trvá kolko trvá tak ju treba zaplatiť.
Najhoršie je ak jedna oprava odhalí celkom iný problém a auto chodí po dielňach a cena sa nabaluje. :4012:
Ako píšeš..a to si s tou cenou že 10 eur na hodinu aj podcenil..
Rozobrať palubovku, tak to je iná chuťovka..na to by som sa nedal ani keby mi dal niekto 300 na ruku...rozobrať palubovku je rozobrať neskutočné množstvo komponentov..pristroje..hadice na prívod vzduchu..kastlíky..volant dolu..airbagy poodpájať..a potom to celé naspäť fajnučko poskladať, aby všetko sedelo, nehrkotalo a držalo..nie že na jame vypadne fúkar..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám obavu že niet predstavy o tom ako je to reálne urobené.Kúrenie kúri vždy,proste vždy,aj keď ide len klíma.Chladenie ide vždy,proste vždy.Ak nie klimatizácia zapnutá,aj tak chladí iba v menšej miere pretože kompresor sa točí a musí byť mazaný,olej je v obežive (aj)
Najmenšie nedovretie alebo okrajové utesnenie preklápacej klapky...a je všetko v prdeli po slovensky.Prečo riešite v byte netesné okná,ak je to len taká štrbinka ? Veď sa tam kúri.
[img]https://i.postimg.cc/XBZcYpcD/a.jpg[/img]
[img]https://i.postimg.cc/zHSDWkjL/a.jpg[/img]

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných