Benzinové auto do 7000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
fedakk
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.02.2021 15:42
Zdieľať na Facebook

Benzinové auto do 7000

Príspevok od používateľa fedakk »

Zdravím,
momentaĺne mam audi a4 b7 2.0tdi 103kw v perfektnom stave ale kedze uz chodim fakt len kratke trasy a chcem nieco "sportovejsie" zhanam benzinove auto
s normalnou spotrebou,spolahlive a s normalnymi nakladmi do cca 6-7tisic. Rozmyslal som o octavii rs 2.0tfsi alebo leon cupra 2.0tfsi ktore sa mi velmi paci no pocul som ze su na neho velke naklady. Taktiez by som napriklad rad kupil rovnaku a4 ale s motorizaciou 1.8t ktoru je uz tazko zohnat. Nejake rady do akeho auta a motorizacie ísť popripade čomu sa vyhnut?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Lexus IS250
Mazda 6 2.5GTA

Tie oturbené TSFI-čka pôjdu isto svižnejšie, ale tú modernú techniku by som nechal pre malé deti...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tomu sa hovorí - dať h...u poriadnu facku,hoci športovejšie by možno bolo a myslím že trpko oľutované.Aké máš problémy s krátkymi trasami ? Auto ich nezvláda ? Alebo je pomalé na nich ? Lebo to nemá za mak logiky.
Ako nieže sa to nedá uskutočniť,narábaš zo svojimi vecami a budeš odmenený alebo potrestaný.Vyskúšaj,to je narýchlejšia cesta k poučeniu
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

B je správne - potrestaný :40bd: už raz som tu to príslovie písal, tak načo sa opakovať :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fedakk
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.02.2021 15:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fedakk »

mhlavaty napísal:Tomu sa hovorí - dať h...u poriadnu facku,hoci športovejšie by možno bolo a myslím že trpko oľutované.Aké máš problémy s krátkymi trasami ? Auto ich nezvláda ? Alebo je pomalé na nich ? Lebo to nemá za mak logiky.
Ako nieže sa to nedá uskutočniť,narábaš zo svojimi vecami a budeš odmenený alebo potrestaný.Vyskúšaj,to je narýchlejšia cesta k poučeniu
absolutne nechapem co si prave napisal. Chodim kratke trasy auto často štartujem a poriadne sa ani nestiha zohriať. Nemyslim si ze je to prospešne pre diesel.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

preto lebo je to fanatik tdi, zostal by som u audi ale 1.8T je to lepší a spoľahlivejší motor ako 2.Otdi pripadne ten lexus alebo aj seat exeo 1.8T tam davali az do roku 2010 ,co je trošku horšia kópia audi b7 , ešte ma napada subaru legacy
Naposledy upravil/-a Mateusz737 v 28.02.2021 18:41, upravené celkom 2 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Musíš byť starý cct aby si to pochopil v prvej sekunde
- Diesel, ktorý poznáš, máš ho zoservisovaný a je v dobrej kondícii
- benzín neznámeho stavu, pôvodu a množstva kotrmelcov ktoré zažil.
Chodim kratke trasy auto často štartujem a poriadne sa ani nestiha zohriať. Nemyslim si ze je to prospešne pre diesel ktorý poznáš, máš ho zoservisovaný a je v dobrej kondícii.
A preto chcem kúpiť mačku vo vreci, lebo ma svrbia peniaze v budilári
Pre Mateusza - čokolvek aj bicykel ktorý mám doma niekolko rokov, bude lepšie ako kúpa iného - lebo dobré auto sa nepredáva
Stačí takéto vysvetlenie? je to pohlad človeka čo sa medzi vami motá cez 50 rokov a pozná vás všetkých jak svoje staré boty :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozri,Z Dúbavky do Ružinova je aká trasa ? Z Rovinky zhruba tiež tam,to je aká trasa ? Dlhá ? Ak nešpecifikuješ,ťažko posúdiť.Ale...takto absolvuje svoje "krátke" trasy tisíce Bratiislavčanov,či trebárs Nitrančanov,denne 365 x v roku.Krátka trasa pre Tdi neexistuje,existuje aj majiteľ ktorý nevie ako s ním zachádzať.Preto tá otázka,v čom je problém ?
A poteším ťa,1,8T je dobrý motor,ozaj dobrý.Napriek tomu,za posledné 3 roky ani jedna čo nabehla na problém nebola vyriešená.Jedna preto lebo ten motor je diagnosticky ťažký,jednak preto lebo ho nikto nechce prijať na opravu.Takže - úsmev je po prvý problém.A to TFSi je to samé x 3
fedakk
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.02.2021 15:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fedakk »

@mhlavaty tak ktory benzinovy motor by si mi odporucil?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ani jeden.Pretože prvé vyberám účel,čo má auto (nie motor) splniť.Do práce či rodinné,či aj priestor lebo stavám.Z toho môže vzísť prvý nástrel ktorá značka to má v ponuke.Potom pozriem aká je ponuka motorov v danom období u tej značky a či je to cenove pre mňa prístupné.Potom sa prípadne dá pýtať na úplne konkrétny motor.
Ako sa dá odporučiť čokoľvek kde nie je stanovené v podstate nič,ani len základné veci.Dobrých motorov v benzíne je kvantum.Niekto by polovicu vyradil lebo sú príliš malé,velké,výkonné či nevýkonné,staršia generácia či prepchaté technikou.Ak to má byť auto na tri km do práce,bol by P206 1,1 ale ten už mám ak idem velmi krátku trasu a duplom do mesta,či sa dať otĺcť na Tesco či pre dve vrecia cementu.Kúpiť sa dá za tri stovky,riešiť predaj perfektného auta...no neviem smrdí mi to nerozumom.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

to audi by som nepredaval, kludne 5 dni do prace a domov a raz za 1-2 týždne 100km výlet na prevetranie - staci to...alebo prikupit k tomu nieco benzinove-najprv by som skusil starsi lexus, alebo nieco, co dobre poznas....aby si neskodoval....
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, PROCHY603 a 20 neregistrovaných