Audi A4 Avant 1,9 TDI r.v.96 - kurenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

noroman
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.01.2007 12:59
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Audi A4 Avant 1,9 TDI r.v.96 - kurenie

Príspevok od používateľa noroman »

Ahojte. mal by som taky problem že moje audi a4 1,9TDI r96 mi velmi slabo kuri a fuka len rovno na vodiča a ked klimatronik prepnem na fukanie okien alebo noh tak nič sa nemení stale fuka len rovno.Už mi menili termostat aj trubice su teple ktoré idu do radiatora aj motor pekne ide na 90stupnoch. prosim poradte aky tam može ešte byt problem. dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo má termostat spoločné so smerom fúkania? Máš zaseknuté klapky...
noroman
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.01.2007 12:59
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noroman »

ale fuka mi to len vlažny vzduch. aj to možu posobit klapky? som laik.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

To si akosi zabudol napísať aký vzduch ti fúka, ale áno, môžu. O nefungujúcom kúrení je tu od začiatku zimy asi 50 tém, niekedy nezaškodí použiť hľadanie...
noroman
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.01.2007 12:59
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noroman »

dakujem. a to viem aj ja spravit ako laiik alebo to len v servise? nahodou neaky navod? :-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď sa na to pýtaš tak asi skôr servis..A je to len jedna z možných príčin...
jazdec29
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:42
Zdieľať na Facebook

kurenie

Príspevok od používateľa jazdec29 »

Ahoj bolo to tu, ale je lepšie, ak Ti to niekto napíše priamo z vlastnej skúsenosti. Ja som pred mesiacom riešil podobný problém s kúrením na A8 r.v. 1998. Zo smerom fúkania som žiaden problém nemal, ale ako to tu píšu sú to zaseknuté smerové klapky kúrenia. Veľa rozoberania, hlavne interiéru, aby si sa tam dostal a mohol ho poprípade vybrať. A čo sa týka chladného vzduchu z kúrenia. Keď naštartuješ auto za tepla či za studena počuješ vodu ako buble? Ak áno mohlo by to byť to čo som mal ja čiastočne zapchanú hadicu na odvzdušňovanie, ktorá ide do prepadovej nádržky. Je to ta tenšia, ktorá ide z vrchu. Ak Ti to nepomôže tak prepláchni radiátor kúrenia, keď budeš pozerať tie klapky kúrenia. Alebo len prepláchni vodný okruch niečim na to určeným, čo kúpiš bežne v predaji. Ja som hádam vyskúšal všetko čo som sa na internete dočítal a potom to bola iba metrová hadička, ktorá brzdila okruh vody.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Moj postreh, teraz som to riešil na Passate, však choroba VW kurenie a zima do kopy nejak nejdú.... Po zhodení palubovky neboli klapky K.O ale upchytý radiator, po prepláchnuté a vyčistení to začalo okamžite kúriť, ale robota je to fakt srandovná :suicide:
dzaba4
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 04.12.2008 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzaba4 »

Podla toho co pises to mozu byt tieto priciny:

1. Upchaty radiator
2. Nefunkcy servomotor klapky tepleho vzduchu (Zasuknuta klapka sa mi nezda, mal som par krat rozbrate a nema sa kde zaseknut)

Radiator preplachnes jednoducho, zhodis obe hadice a do privodu budes pustat vodu hadicou - zapinat a vypinat vodu. Ked nechas len pustenu vodu nevycisti ti to tak. Tymto sposobom som dostal von kopu usadenim.

Ak je nefunkcny servomotor klapky skontrolujes aj vymenis ho lahko. Odmontujes kastlik a zospodu HVAC boxu ho uvidis. Mal by mat cervene tiahlo (na passate B5, na A4 B5 by to malo byt to iste).
Vyskusas menit teplotu a skontrolujes ci sa otaca. Vymenit sa zospodu da tiez, nemusis demontovat palubku.

Toto sa tyka len slabeho kurenia. Pokial ti neprepina ofuk okien mas nefunkcnu dalsiu klapku prepinania ofuk noh a okien. Tu vymenis len ked demontujes palubku.

Nezda sa mi ale ze ti odisli naraz vsetky klapky, skontroluj ci mas funkcnu riadiacu jednotku klimatizacie. Climatronic na passatoch sa da diagnostikovat jednoducho priamo na displeji. Na A4 neviem, skus si vygooglit.
dzaba4
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 04.12.2008 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzaba4 »

Tu je navod ako na diagnostiku:

"Accessing On-Board Diagnostic codes
Press and hold the recirculation button. Then press the manual flow control up arrow. You should see a 1c. Press the temperature up ("+") or down ("-") buttons to select a code number. Then press the recirculation button again. The value should display. Press the temperature up or down button again to display another code."

http://www.audizine.com/forum/showthrea ... stic-codes
noroman
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.01.2007 12:59
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noroman »

velmi perkne dakujem. niektorý den sa pustim do toho a napišem ako sa to dalo spravit. ešte raz diky :-)
22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 Avant 1,9 TDI r.v.96 - kurenie

Príspevok od používateľa 22palo »

noroman napísal:Ahojte. mal by som taky problem že moje audi a4 1,9TDI r96 mi velmi slabo kuri a fuka len rovno na vodiča a ked klimatronik prepnem na fukanie okien alebo noh tak nič sa nemení stale fuka len rovno.Už mi menili termostat aj trubice su teple ktoré idu do radiatora aj motor pekne ide na 90stupnoch. prosim poradte aky tam može ešte byt problem. dakujem

Zdravim chcel by som sa opýtať ako ste vyriešili ten problém že Vám slabo kurilo ? Boli na vine klapky aj molitan ? Lebo ja mám to iste za problém a radia mi že chyba by mohly byt ten molitan zaseknutý alebo že tam vôbec nieje a preto sa so obehu dostáva zimný vzduch
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

Na a 80 som mal problem s kurenim,rozpadol sa molitan na klapke ktora riadila teply a studeny vzduch,tiez siel len vlazny vduch
A4 3.0Tdi 2013 180kw
22palo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.02.2021 02:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 22palo »

Ďakujem veľmi pekne kuknem sa na to
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných