Porsche Cayenne

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matulko3332
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.02.2013 17:49
Zdieľať na Facebook

Porsche Cayenne

Príspevok od používateľa matulko3332 »

Zdravím, planujem kupu vozidla Porsche Cayenne od r 2015.
Motorizacia jednoznacne 3.0tdi.
Ma niekto skusenost s prevadzkou tejto rakety? ((serv.naklady( podvozok,motor,prevodovka) spolahlivost komfort atd..))
Za odpovede ďakujem :zg282:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

motorizacia 3.0tdi jednoznacna do takehoto vozidielka nepatri plus jednoznacne je to najporuchovejsia ktora v nich kedy bola. Je to prilis presilene, vybombovane do nesmiernych vysin kde uz nemoze byt spolahlivost. 3.0tdi ma so sportovostou - ktora sa ocakava v tejto triede - pramalo spolocne, navyse nema a nemoze mat pekny zvuk, prejav, charakter...

jednoznacne si si vybral najtotalnejsiu sracku ktoru si mohol.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
matulko3332
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.02.2013 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matulko3332 »

Takto: nerozhodol som sa len konstatujem, ze asi 3liter.
A preco je to ako si spomenul ,, vybombovane do nesmiernych vysin" ?
Ako vykonovo??
Sam vlastnim 3liter v audi 180KW a snazim sa odrazit od vlastnych skusenosti a pocitov z jazdy a teda o prejave tohoto motora by som vedel rozpravat len same chváli co sa dynamiky a kultivovanosti tyka.
A cakal som podobnu odozvu u 3litrov aj v porsche.
A trosku pragmaticke vysvetlenie preco to tak nieje(samozrejme ze 8v atmosfera je ine kafe.



:d :D :d :D :d :D :d :D :d :D :d :D :d :D :3020: :3020:
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Nazory rady skusenosti Cayenne

Príspevok od používateľa a566 »

matulko3332 napísal:
Motorizacia jednoznacne 3.0tdi.
to si rovno mozes kupit nejaky filcwagn alebo "styry krouzky pro teplousky" f kombajnu a na hlinach lol :40bd:

sprznit take auto hentym motorom je neunosne
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je to fakt sprznene - osobne si chcem Cayenne kupit, len mi je to prilis malinke auticko tralala, prilis drahe na to co ponuka atd. Reprezentuje nejaku historiu, nejaku znacku, mam k nemu proste kladny vztah, ale rozhodne DIESEL nepatri do BMW M5, Porše Kajen a podobnych auticok. Servisaci uz daaavno plakali ze im chodia 3.0tdi v Cajennoch na opravy, pada to ako muchy, nic nevydrzi. Ten motor je naozaj vykonovo vybombovany do vysin kde to uz proste nezvlada, cim viacej ho majitel vyuziva, tym skorej pusti šťavu.

Ze mas prijemne skusenosti s 3.0tdi je v poriadku - netvrdim ze to nechodi, len si uvedom v akom aute. Uplne inom nez Cayenne. To je cela sranda. Inak namontovany motor, pozdlzne versus priecne, ine chladenie z toho vyplyvajuce, ine bomby co sa ocakavaju od masiny, proste ine auto ina konstrukcia, nestaci mat len napisane 3.0tdi, to nie je to iste.

Lepsou volbou je 4.2tdi ktory prakticky nenajdes, bolo ukrutne drahe, a samozrejme tam tiez tych 283kW ci kolko to bolo je vybombovanych za hranicu zdraveho rozumu s adekvatne vyzerajucou spolahlivostou a nesmierne vacsou servisnou nakladnostou, zlozitostou. Ked sa ti do 3.0tdi este nejaky servisak pusti, nad 4.2tdi si bude silno skrabat hlavu autorizak ze take v zivote nevideli a budu sa topit kde sa coho chytit, vymenit tam rozvodove retaze je amen-tma oriesok na tyzden a tisice tisice eur.

Kup si co chces, my to platit nebudeme. Servisna rada fakt neznie 3.0tdi do tohoto auta. Benzinove turba, samozrejme nie tie posledne ošálene emisné srandy cize stvorlitre s dvomi slimakmi a >400kW [?! preboha 4.0i ?!] ale tie stare poctive zeleza to davaju s prehladom, navyse s obrovskou gráciou, uzasnym prejavom, krasnym brumotom a jakotom podla toho ci je otackomer blizsie dvojke alebo sedmicke...

diesel je mrtvola, to je hnusne, nezazivne, PREPAC ALE 190KW V !!SPORTOVOM!! AUTICKU ? To neni sportove, to ma od sportoveho tak daleko ako ja od papeza... jak maleho sopliaka ta utrie barsjaka Oktavia 1.8Tsi ci uz v priamke alebo v zakrutach.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
matulko3332
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.02.2013 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matulko3332 »

Konecne pragmaticka technicka odpoved !! vdaka.
A nie komenty nezainteresovanych.

Ale koniec koncov ja netvrdim ze potrebujem sportove auto
Nepotrebujem sa nahanat barz kde s octaviou :3020: :d :D
Ja nechcem aby to bolo auto na urovni RSQ8
Ja to nepotrebujem!!!

Potreboval som radu ohladne motora v Cayenne a dostal som ju. Este by bolo dobre vypocut si viac nazoro napr. majitelov tejto motorizacie. Popripade autor. servis :d :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nechceš sa prísť pozrieť ako sa vyrába ? či už BA (montuje) Vráble, NR, Dubnica :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
matulko3332
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.02.2013 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matulko3332 »

Vyraba sa urcite dobre, kedze nasa ekonomika ,,zije" vdaka nasim automobilkam :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vyrába sa dokonca velmi dobre, až tak, že keď prídeš a prejavíš minimálny náznak záujmu o prácu, spravia ti exkurziu po celej fabrike, všetko ti ukážu vysvetlia a máš ešte aj obed zadarmo. Ak niekto zo zamestnancov odporučí nešťastníka a udrží ho vo fabrike tri mesiace dostane odmenu v stovkách eur.
Toto funguje v gruppe ,PSA a JLR. V kii predpokladám že podobne, je na klebety kúsok ďalej. A toto sa deje v covidovej dobe , keď je ekonomika na kolenách. Predáva sa málo a preto BA sa uskromnila a montuje len 210 poršátok na jednej smene. Oni idú bez víkendov. :40bd:
Fakt prídťe, je to lepšie ako kino a aj s obedom. :40bd:
A neverte tým kecom Truckera o stovkách odstavených Land Roverov určených do šrotu, z kamiona sa to zle ráta. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Podľa mňa, - 190kw je ešte stále v pohode, je tam iba 1 turbo..

Servis..., keď nebudeš chodit do autorizaku, budeš to mat poistené, diely kupis za ceny W...


Motor je vcelku spoľahlivý, ved su aj s 400-500.000 km najazdami a nič.

Reči o tom, že keď Porsche, tak jedine benzín a turbo..., z toho vyrastie každý, 8-10l nafty, verzus 14-16 benzínu, je dosť veľký rozdiel.

Síce je to krajší Tuareg, ale stále je to Porsche.


Osobne sa mi viac paci Panamera, ale SUV je oproti Panamere praktickejšie.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Porsche Cayenne

Príspevok od používateľa seven549 »

matulko3332 napísal:Zdravím, planujem kupu vozidla Porsche Cayenne od r 2015.
Motorizacia jednoznacne 3.0tdi.
Ma niekto skusenost s prevadzkou tejto rakety? ((serv.naklady( podvozok,motor,prevodovka) spolahlivost komfort atd..))
Za odpovede ďakujem :zg282:
podla toho co mi vraveli kamosi co tam robia uz od skoly cez 12 rokov na montaznych halach nejakych lidrov ci co tam robia no odpovedali na moju otazku ze podla toho co vidia tie diely je to rovnake auto ako vw touareg alebo audi Q7.okrem motorov neviem ako dizle ale benziny to si dava porsche svoje.
matulko3332
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.02.2013 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matulko3332 »

Nasiel som na nete clanok a tiez ma celkom kladne hodnotenie

https://www.google.sk/amp/s/www.garaz.c ... 01%3famp=1
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

matulko3332 napísal:Vyraba sa urcite dobre, kedze nasa ekonomika ,,zije" vdaka nasim automobilkam :40bd:
80% monterov sú ucmudené údenáče z balkanu,ukraina a iná zmes. Jemu zatrúbi prestavka,da cigu, a potom už nemá záujem že polovica skrutiek v pristrojovke je nedotiahnutá, a Ty po pol roku rozmýšľaš prečo mi to vŕzga. :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker nestraš lebo vznikne dojem že závidíme.
A Seven má pravdu - Cayene, Q8 a dva druhy Tuaregov majú rovnakú platformu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
posky
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16.02.2011 18:24
Zdieľať na Facebook

Toto si pozri a zhodnot ci ti to za to stoji

Príspevok od používateľa posky »

.... A ci tie prachy nenaliat niekam inam, lebo kupou diskoteka iba vzdy zacina :)

https://youtu.be/BYMKSyuVaTk

Alebo

https://youtu.be/iGuvL_4peOg

Alebo

https://youtu.be/LmbF21-8FVc
Napísať odpoveď

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný