ake zaujimave rodinne auto okolo 25t specialne pre mna :)

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

melo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 14.03.2006 09:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa melo »

to lorak777 a Dep:
v zasade nikdy sa nic nepokazilo. cize som neriesil nejake necakane drahe poruchy. stale len klasicka vymena spotrebakov. olej, filtre, brzdy, silentbloky... a vymena napinacej klatky tam este bola. lenze priemerne ceny servisu (spocitany vsetok zakladny servis deleno ich pocet) by som si napriek tomu tipol na zhruba 500eur. vela/malo? podla mna dost. a to bol fakt len (aj ked poctivy) zaklad. a do predrazeneho autorizaku som chodil len na zaciatku.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

pidizvi, ja ho chapem, ale co lepsie za 25tis. oproti forestru....hadam GLE, X4,X5,X6 - ale to je uplne ina cenova hladina....neviem, ci by sa mu viac pacil kodiak, alebo koleos???
melo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 14.03.2006 09:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa melo »

pidizvi napísal:za 25 tisic by som kupil novy voz. Na automate by som usetril, ked tam nemusi byt.
Dacia duster ani v nejakej nezmyselnej top verzii nebude stat viac ako 20 tisic, takze to by som bral. Drzia si cenu neuveritelne, spolahlivost je overena. Ano, ta jedinecnost na cestach asi bude problem, je ich vela.
vdaka za tip. duster je podarene auticko. teda ten prvy v zaklade bol vo vnutri ako nepodarena cinska hracka (bol som pred desiatimi rokmi skusat), ale potom sa to riadne zlepsilo. lenze napadlo mi pri tomto tvojom tipe, ze pre mna je dolezita aj rodinna velkost. cize vela miesta vzadu a velky kufor.

mozno francuzke stvorcata (ci kolko uz je tych klonov) velkosti (budem uvadzat citroen) berlingo, alebo mozno este lepsie spacetourer. tam su zasa ale sedacky v dalsich radoch hrozne krpate. tam by to v pripade spacetourera riesilo usporiadanie 2+2+3, ale zasa tam musi byt potom koza a lacnu kozu fakt nemusim. a este to obrovske vyosenie volantu... jednoducho nic sa mi uplne nepaci :)
melo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 14.03.2006 09:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa melo »

lorak777 napísal:pidizvi, ja ho chapem, ale co lepsie za 25tis. oproti forestru....hadam GLE, X4,X5,X6 - ale to je uplne ina cenova hladina....neviem, ci by sa mu viac pacil kodiak, alebo koleos???
vdaka za tvoj cas.
ono to vobec nemusi byt suv. 4x4 by ma potesilo, lebo poslednych 200m ku domu vie byt v zime dost narocnych a vyuzijem aj mimo zimu na trave ked zaprsi (nechce sa mi rozoberat preco), ale dokazal by som to urcite prezit aj bez neho. plytky kufor festra mi pri kupe nevadil, lebo nebola rodina. teraz by som ale viac ako 4x4 (i ked ideal by bol s 4x4) privital prave vacsi objem kufra. postupne sa tusim zo mna sukaju dalsie poziadavky :)
vlastne mi to stale vychadza na multivan, na ktory nemam.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

a566 napísal:
Dep napísal: prémiovej trojky z Nemecka.
co je na nich premiove som za doteraz za x rokov nepochopil..

Ahoj, nechcem kradnut tuto temu autorovi, aby sme tu teraz rozoberali premiu/nepremiu. Mne tiez staci presadnut z auta do ineho auta a hned si to kazdy, kto uz ma nieco odsoferovane porovna. A to nemusi ist rychlo a zbesilo :)

Pytal sa som sa na konkretny servis Subaru, lebo som este nepocul od nikoho, ze by bol lacny a nenarocny. Pred nejakym casom som bol v autosalone Subaru kvoli jednemu Outbacku a pytal som sa ich priamo na ceny servisnych ukonov.
Napr. vymena prevodoveho oleja v CVT okolo 650e. (kazdych 60 000km, pripadne aj castejsie)
Brzdy komplet len material 550 + praca

Ine naklady napr. poistenie PZP + HP cca. 1000e rocne. A je uplne jasne, ze ten 2.5 nebude jazdit pod 9 litrov benzinu.

Cize sa uz pomaly bavime o premiovom aute, nie ?
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

melo napísal: vlastne mi to stale vychadza na multivan, na ktory nemam.
Ty na niečo nemáš??? a hladáš "špecialne pre mňa" a ešte aj zaujímavé
No ja žasnem :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

no asi sa bude rozhodovat medzi multivanom, berlingom a Voyo....
melo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 14.03.2006 09:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa melo »

vdaka za tip lorak777. ten grand voyager ma teraz celkom mata.

amerika je zaujimava. neviete co vsetko je rebrendovany grand voyager? viem, ze lancia mala svoj voyager, dodge, dokonca aj vw... co z toho by ste hladali? ale nejaky novsi rocnik. zlavym z narokov, ale aspon nejaky rv. 2015. zmestila by sa dnu motorka? ako je na tom servis na sk? co tie motory (diesel aj benzin)? este to trochu poguuglim.
popri tom ma zaujal dodge durango. trochu drahsie, ale zasa 4x4. poznate to niekto? toto som nazivo myslim este ani nevidel.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: rastislavgregor695 a 11 neregistrovaných