zúfalý otec rodiny

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci to je kus od kusa. Pokial dáš to Scudo mne tak do mesiaca v ňom nosím betonové pražce zo železnice a za mesiac zostarne o 10 rokov. Ak ho dáš mojmu susedovi tak ešte o 10 rokov bude mať igelit na sedačkách a pri nastupovaní sa budeš prezúvať. lol
Ani autá v záruke sa tak nedajú hodnotiť- stretol som v dielni mechanizátora ako s funglovky Dustera láduje z kufra nejakú prevodovku, že mu tam ostalo 5 litrov starého oleja po sedačkách- kašlať na to. Idem zase za ním z dediny - rovná cesta , asi zabudol vypnúť smerovku a on fuk ho cez jarok do role a pome ho za traktorom niekde ne roli. Predtým mal Nivu tak jazdí rovnako.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Všetci Ti radia dobre, len to má háčik, také auto môžeš hľadať mesiace.

S-Max z predošlej generácie (do roku 2014), manuál a motor 2.0 TDCi 103kw prípadne 120kw. Je ich mraky, môžeš si vyberať výbavu a dokonca aj farbu. Nalietane nebudú mať viac ako 30tisic ročne. Pár rokov pojazdit a predať.

Určite by som nekupoval 12 ročnú olietanicu, ktorá každá druhá bude mačka vo vreci a samozrejme pekne kúsky kupované fyzickou osobou na Slovensku budu stáť šialené peniaze, lebo božský koncern.

Neukamenujte ma za názor, ale chces si nechať auto roky rokúce, a ja by som malé deti neposadil do 20 ročného prehniteho auta.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dá sa súhlasiť,je to ako hľadanie normálneho a ešte poctivého slováka,chce to hľadať.Roky do toho veľa nemajú,poľahky dokážem.Treba pribehnúť z nejakým tým 3- 5 ročným a pozrieme sa nato spolu,tak poctivo zhora zdola aj kamerkou dutinky.Potom sa pozrieme na môj 17 ročný a dopredu viem kto to prehrá.Nie 20 rokov rozhoduje ale ten nešťastný článok medzi pedálmi a volantom.Samozrejme genetika značne ovplyvńuje.Ja si svoje vnúčatá do toho 17 ročného spokojne posadím.Ale aj do ďalšieho 22 ročného "črepu"
Garantujem že nezaostáva za žiadnym mladým ani zvonka
Obrázok
ani zvnútra
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan nemôžeš porovnávať anglického aristokrata s kubanskou cigarou v ruke, so slovenským kindermanagerom čo fajčí marsky, aj to len ak ho niekto ponúkne. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco...je to stále iba obyčajné auto a nech má koľkokoľvek rokov môže byť takové aj makové.To auto sa kúpilo za 1200 éčiek.Proste črep.Ak polka slovenska jazdí autá z tretej ruky kde je neisté ale úplne že všetko,potom sa udomácní hravo označenie črep.Tak ale ja už potom ničomu nerozumiem,každý múdry ako rádio,a nájsť si solidné auto je až taký problém ?! Ženu si potom ako vyberajú,tak že o tri roky dovi dopo ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme, uz davno sa tretina manzelstiev rozpada... samozrejme ze kazde auto je superpoctivo servisovane, vzdy dopriane co bolo treba, o longlife olejoch pomaly nikto nikdy nepocul... Martin C. spominal tot mesiac dozadu do telefonu, bol pozriet asi sest alebo sedem kusov Volvo, vsetko do telefonu paradne ziadny problem, vsetky pokazene prevodovky a jeden kus zvonku taky ze ani pri nom nezastavil. Ale do telefonu vyspievane minimalne do oblakov, ak nie rovno na Mars...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tretina???? pridaj - 48%
Preto sa auto nekupuje podla auta, ale podla majitela - spevákov a chválenkárov skladám v polke hovoru. Kupujem 20 ročného frantíka v kombíku - na odpoveď ako vyzerá - ako keď práve dostavalo dom , som už aj štartoval. A u mňa postaví ďalšie dva. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak žiaľ toto sa už asi hneď tak nezlepší,klamanie je národné DNA
Neostáva iba sa nespočet krát nechať dobehnúť a robiť si výlety.Naštastie sa kvantum vecí dá dozvedieť aj v telefone,chce to klásť správne otázky a cesta sa dá ušetriť.Tiež sú veci ktoré platia,akési nepísané ale zato rozumné usmernenia,a dá sa celkom úspešne nájsť auto hodné peńazí.Ibaže veci fungujú tak,rozum niekde inde,oči na dovolenke,peniaze pália a trpezlivosť žiadna.Že autu už na ceste domov vyvrie voda...nič zvláštne.Tam kde má svietiť krásna čistučká červená farba nemrzky je - blato.Nevidieť to je kus umenia.A že sa bežne deje na tomto múdrom slovensku kde autu rozumie úplne každý
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

mhlavaty napísal:
Mateusz737 napísal:kamarát ma Alhambru aj si to sám opravuje takže viem o tých autách dosť :3035:
Tlačí sa otázka či to nie tým.A osud tých aut vie byť pohnutý.Najprv ho vyťaží nemecká,belgická atd rodina,potom sa stočí navoňavkuje a postaví dva domy na SVK aby sa znovu vyčistený parou dostal k tvojmu kamošovi čo sa príkladne stará.Ale pravda je že ak už raz začne korodovať,vie byť rozsah skazy obrovský ...
Nie nie on si to sám doviezol z Nemecka po prvom majiteľovi
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie nie on si to sám doviezol z Nemecka po prvom majiteľovi
Tak potom je taký opravár ako ja plastický chirurg.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Ty si klaun , na to si prosím Ťa ako prišiel??? :41c2: opravar by bol vtedy zlý ak by sa kazilo to čo už opravoval
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prišiel som na to nasledovne
- je opravár
- vybral si auto po prvom majitelovi v nemecku a aj si ho skontroloval
- aj tak sa mu auto kazí
Moj prípad
- nie som opravár
- vybral som si starú vraždu po postavení dvoch domov najlacnejšiu v ponuke
- auto jazdí bez porúch, dokonca aj stk absolvovalo, s čím sa vobec nerátalo
Registruješ tie drobné odchýlky?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
radoooooo
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 30.09.2008 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radoooooo »

Pani,
len na rozprudenie debaty a vyjadrenie nazoru.
(ja aj vdaka tejto teme zvazujem ze co vlastne..)

Ale k teme.
A co tak rodinno dodavkove auto Hyundai H1?
Variabilita interieru skoro ziadna, ale aj pri 8miestnej konfiguracii kufor myslim ze dostatocne velky.

Pripadne van ktory sa nazyva "rodinny" - Kia Carnival? (od 2006 ci od kedy bol model s posuvnymi dverami)

Potom este samozrejme pseudorodinne auta, kedy rodina spociva z otca, mamy a jedneho ci dvoch deti...
- Mazda 5
- Ford Grand Cmax
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
radoooooo
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 30.09.2008 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radoooooo »

Este by som poprosil popis suvisu s temou, kde sa riesi iny/starsi motor, uznavam ze od toho isteho vyrobcu...?

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: oco13, Steffo4, tatkotom a 12 neregistrovaných