Iveco Daily II 35-10 - startovanie

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hevestib
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.04.2017 22:33
Zdieľať na Facebook

Iveco Daily II 35-10 - startovanie

Príspevok od používateľa hevestib »

Zdravim,
V poslednom case, sa mi stali s Ivecom zvlastne situacie. Dva krat mi do strmsieho kopca skapal motor asi v 60 km rychlosti. V oboch pripadoch som mal asi polku nadrze. Tak som vyhodnotil, ze asi jak sa auto naklonilo do kopca, nevedelo naftu nasat z nadrze. Po odstaveni na krajnici nastastie nastartovalo.

Vcera soferoval kamarat a na krizovatke mu skapal jeho chybou motor. Nasledne nesiel nastartovat niekolko pokusov. Nakoniec som strekol startovaci sprej do sania a motor naskocil. Motor bol plne zobriaty a teplota vonku bola asi -3 . Za studena nastartoval v pohode.
Tak teraz neviem, ci mozu mat tieto situace nejaky suvis, alebo nie.
Moze sa stat, ze kvoli tomu , ze na 1cke skape auto, tak sa nieco zavzdusni?
Alebo preco sa tam ta nafta nedoda?
Baterka nova, starter po repase.

Velka vdaka za pripadne odpovede.
hevestib
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.04.2017 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hevestib »

Teraz ma napadlo... Som tam vlastne pred tym poslednym incidentom pridal aditivum do nadrze pri tankovani.
Nikdy pred tym dontoho nikto aditivum nelial. Tak teoreticky to mohlo uvolnit bordel a prizapchat trysku v cerpadle. Startovaci sprej to nakopol, rozprudil tok a spina sa uvolnila.

Obstoji takato teoria?
Nie som mechanik... No musim si to opravovat sam, lebo 30 rocnu obrovsku dodavku bez diagnostickej zaasuvky nikdo do dielne nechce. A ak hej, mam prevazne zlu skusenost...
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Začal by som pátrať v nádrži. Skontrolovať či palivové čerpadlo není už unavené, prípadne či neblokuje bordel nasávanie do čerpadla. Ohľade vstrekov bude horšie skontrolovať tvoju teóriu. Jedine vybrať a nechať diagnostikovať prípadne vyčistiť. Mne sa stával podobný problém (skapínanie na voľnobehu, problém s teplým štartom) vo finále to bolo čerpadlo v nádrži.
Držím palce pri riešení problému.
hevestib
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.04.2017 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hevestib »

Vdaka,
Spravim poriadnu generalku celeho palivoveho systemu. Odmontujem tu nadrz, odhrdzim a vycistim ju zvnutra, skontrolujem cerpadla, tesnost hadiciek, vycistim vstreky a vymenim palivovy filter. Potom uz snad nebudu problemy.

Snad neblbne solenoid na privod nafty, ten by sa blbo menil. Demontovat vstrekovacie cerpadlo sa mi moc nechce. Napatie ma dobre, ale teoreticky by sa mohol vynimocne zasekavat... neviem no.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných