VW Sharan - čidlo vonkajšej teploty určene pre bufik

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Musi sa upravit riadiaca jednotka v aute aby nemala protichodne informacie ked ty manualne spustis bufik.Musis si najst firmu ktora to vie upravit cez diagnostiku.Ja co som sa zaujimal je v Nitre ale dost za to na Tourana pytali tak som si to nedal prerobit.
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

Jaj takže to je zasah do riadiacej jednotky no jasne to budem musieť pohľadať na to človeka
Myslel som si že stači kupiť vysielač ovladač a prerušiť nejaky kabel napojiť prijimač a je to hmmm
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v aute sa ZIADNA RIADIACA JEDNOTKA NEUPRAVUJE, TO JE SPROSTOST.

Osobne som mal dorabane nezavisle spustanie, pouzil som na to obycajny dialkovy alarm s AUX vystupom (teda hocico ovladane externe), moze sa kludne pouzit akykolvek ovladac len musis mat k nemu samozrejme prijimac. Stalo to 19,90 eur, kupene v slovenskom eshope ale uz tam tu hovadinu nemaju tak ani nepisem v ktorom.

Ziadna riadiaca jednotka sa neupravovala.

VSETKO JE NAPISANE, AAAANO UHADLI STE, V BUFIKOVOM NAVODE NA STRANE 1. Vsetko je napisane v teme na ford-galaxy.cz co som ja linkoval.

Ukazte mi tam nejaku zmienku o tom ze treba upravovat riadiacu jednotku...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

mo3turbo no ja som si ten navod čo si tuna zavesil pozorne prečital hneď a prave že tam nie je ani slovo o nejakej R.J.preto mi bolo divne že sa tu piše o uprave R.J.
Tak mi to vychadza tieš radio prijimač a radio vysielač a prerušiť obvod ktory budem diaľkovo spinať je to široky zaber ale nejaky taky pricip fungovania toho dialkoveho ovladania by mal ovladať to kurenia
Teda si myslim, ano 19,90 je rozpravkova cena toho zariadenia taku som nikde ešte nenašiel ale nevzdavam to hľadam ďalej keď to kupim tak ideme na to nejak to dať dokopy zatial dik
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je to uplne jedno, proste potrebujes akykolvek vysielac a prijimac. Privedies impulz na prislusny pin, bufik sa nastartuje a funguje uplne autonomne.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

No predpokladam že prihrev musi dostať impulz resp.12V na pin 1
pin 6
pin 7
Aspoň tak zapina pri naštartovsnom aute a ten ,,automat,, si už robi svoju pracu sam .Trochu keď nad tym rozmyšľam mi nejde do hlavy to elektr.vod.čerpadlo lebo pri normalnej prevadzke sa zapina prepnutim kľuča sle nevenoval som sa ešte nejak tomu lebo nemam to ovladanie
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

https://www.aliexpress.com/item/3295610 ... web201603_


tu to mas za par eur.... su aj dvojkanalove ,tie stoja cca 5€
Roky to pouzivam,zatial bez poruchy
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

Nechapem prečo ma nenapadol Ali ja tuna googlim po slovensku nejaku stranku
Jasne že už objednavam dik za link pecka
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

Zdravim pánove tak po tvoch tyždňov bezchybnej prevadzky prihrevu nastal problem prihrev mi včera rano nenabehil nabolny vykon išiel asi minutu a vypol tak som ho dal na vag a chybove hlasenie že zhasol plameň samozrejme sim chyby vymazal a prihrev znovu nabehol a ide
Poradte čo sa mohlo stať ďakujem prikladam foto tesne po zažehu prihrevu a potom ked už ide na plny vykon
https://postimg.cc/gallery/x9h9L6Z
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tazko posudit na dialku - zvyknu odchadzat tie zhaviace sviecky. Maju proste zivotnost odtial potial podobne ako zhaviace sviecky v motore.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

Jasne že nič nie je naveky aj ta keramicka sviečka raz umrie to mi je jasne len by ma zaujimalo že či sa nebude dať premerať respektive ake hodnoty by mala vykazovať a že či sa môže spravať tak že teraz som išiel do obchodu nechal som naštartovane auto 10 min. ani ťuk ale z vyfuku bolo citiť teply vyduch . No keď som sa vratil z obchdu prihrev išiel na plny vykon nechapem nahlas rozmyšlam či mu netreba pridať palivo na davkovacom čerpadle lebo si myslim že pri pri plnom vykone ako je znazornene na foto je 250 st.C malo .Skušal som na VAG aj členy ventilator sa pekne roztočil no d.čerpadlo som nepočul cvakať rozmyšlam o kablovačke či nebude niekde prerušena hmmmm
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

Chcem Vas poprosiť ešte o jednu vec je možne ak mam NB na šoferovom sedadle stojim pri šoferovych dverach a cez vag testujem akčne členy na prihreve je možne aby som nepočul to davk.čerpadlo ako cvaka alebo musim ho počuť samozrejme že to testujim len pri pretočeni zapalovania nie pri naštartovanom motore ventilator počujem zretelne ako sa roztoči
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

Zdravim vás pánove tak vás chcem tuna poprosiť sko mam pokračovať v patranni po chybe a to takej že pri diagnostike ak zapnem skčne členy prve nabehne ventilator ten krásne počuť ako sa roztoči no druhe nasleduje davk.čerpadlo a tu ni ťuk nič som z toho trošku zmäteny lebo niekedy ten prihrev nabehne normalne len mam pocit že nenabehne na plny vykon a myslim si že na vine je prave to čerpadlo malo paliva poraďťe mi ako a čo otestovať aby som vylučil zavadu na čerpadle a ustil sa že čerpadlo a davkovanie resp.pomer paliva je v poriadku
Ďakujem pekne
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ahoj, priznam pravdu ze ja neviem - neviem si ani predstavit malo paliva...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa serif12345 »

No uvidime pokusim sa na niečo prisť dam vedieť....
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných