Toyota Auris TS 2018 1.6 , 97 kw - piskanie od motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kuffor
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19.12.2018 13:59
Zdieľať na Facebook

Toyota Auris TS 2018 1.6 , 97 kw - piskanie od motora

Príspevok od používateľa Kuffor »

Caute

Som uz zufaly ... v servise som s tym bol 3x a nikdy nic nenasli ani nepoculi ...

Problem je ze ked je motor zahriaty tak na volnobehu pocut divne piskanie. Rovnako ak dam spojku do zaberu a ked zapnem klimu alebo ohrev okien tak motor vydava pisklave zvuky (teda ide to z predu)

Testoval som to a robi to len pri zahriatom motore. Co je ale divne ze po vypnuti motora a odparkovani na zaradenej jedntoke bez rucnej brzdy ked vystupujem z auta tak sa auto jemne pohne a ten zvuk stale pocut. Skusal som teda kyvat autom dopredu dozadu a ked sa kolesa hyba tak to piskanie pocut.

Nemoze to byt remen ? alternator ?

Auto ma nabehanych 17k km... nema to co vrzgat ani piskat ... v servise mi povedali ze mam zatiahnut rucnu a nevsimat si to a pokial to nepociujem pri rychlej jazde nemam to riesit .. lenze auto je v zaruke a chcem to riesit ... ale v dnesnej dobe musim clovek prist s analyzou problemu aj urcenim miesta a navrhom riesenia inak sa tu potom dotahujeme mesiace ...

Menili mi uz kadejake perinky motora a kontrolovali ulozenie atd ale nic nenasli a problem sa nevyriesil a len sa to zhorsuje

Pridavam aj link na videa:

1. https://www.youtube.com/watch?v=0mKmueViuQ0

2. https://youtu.be/ynrB86N4Wxo

3. https://youtu.be/v8Qa3G8D8ZA

Dik za rady
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Neviem síce, čo Ti píska, ale osobne by som na prevodovke neparkoval.
Kým nie je fakt prudký kopec.
Kuffor
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19.12.2018 13:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kuffor »

Pozrel si si videa?

Parkujem stále na 1 plus ručná... Sila zvyku
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Ahoj.
Som uz zufaly ... v servise som s tym bol 3x a nikdy nic nenasli ani nepoculi ...vieš ked chceme ani mi nieee...:-)
Ale k veci, príde mi to ako keby ten zvuk vychádzal od remeňa alebo kladky,skús povoliť remeň a uvidiš.
To že to auto je nové nič neznamená,poznám prípad kde na novom aute typu LR bola jasná závada a majitel sa nevedel dovolať pravdy,trvalo to cca 2,5 roka až to nakoniec vzdal.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tu je návod
Vytlačím si odstúpenie od zmluvy, pošlem ho importerovi, servisu a viacerým bulvárnym platkom. Poprosím o pomoc nejakého medialne známeho mot. novinára (Rasťo Chvala) A naklusám odovzadať auto do servisu. S dokumentaciou, s doprovodom, s cirkusom, že z toho pustia do gatí.
Robil som 20 rokov reklamačného technika a by si videl ako dokáže jeden človek zacvičiť aj s velkou firmou. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Kuffor
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19.12.2018 13:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kuffor »

Ako presne to sa mi nechce riesit ... skusam to este po dobrom nemam nato absolutne cas ani chut to reisit cez media .... nieco podobne som riesil v praci s inspektoratom prace posledne 4r .. behania natahovania a nemam chut znova ..

Remen viem uvolnit a naspat napnut sam alebo sa radsej do toho nemam pustat ?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Naco tak komplikovane?

spravny navod je tu:
1. Pripravim si evidenciu dokazov - video, zvukovy zaznam..
2. V servise vy vyziadam Reklamacny poriadok (musia ti ho predlozit. Ak nie, ide rovno na SOI so staznostou).
3. V servise podam reklamaciu. Nie zakazku, nie garancnu zakazku, ale reklamaciu.
4. Cakam 30 dni na odpoved.
5. Ak je reklamacia vybavena - je problem odstraneny. Ak ju vybavia zamietnutim, idem za pravnikom. Ak je problem neodstraneny, reklamacia nevybavena - odstupujem od zmluvu.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

oco13 napísal:Poprosím o pomoc nejakého medialne známeho mot. novinára (Rasťo Chvala)
Preco by si kadil do vlastneho zdroja prijmov? Velmi pochybujem, ze by takyto clovek do toho isiel. Ved je na importeroch zavisly.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak nie motoristického tak bulvárneho, je ich kopa čo vyhladávajú škandály. A preto som písal o bulváre, lebo firmy kde som robil mali na saláme právnikov a SOIku, ale ako sa medzi dverami objavila kamera, už aj sme leteli na stavbu a riešili. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak keď už je to pískanie od motora, tak aspon budem nakrúcať a identifikovat zvuk mobilom, od dverí prd počuť, znie to skôr ako sycanie....

Máš záruku, normálne jazdi a občas ho prevetraj ma maximálke.

Alebo zmeň servis.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco ta medialne znama okenarska firma mala casom na salame vsetkych... vcetne "markizy"
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

.
Naposledy upravil/-a jergusko v 18.02.2021 12:07, upravené celkom 3 krát.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

lubos zimovcak napísal:Tak keď už je to pískanie od motora, tak aspon budem nakrúcať a identifikovat zvuk mobilom, od dverí prd počuť, znie to skôr ako sycanie....

Máš záruku, normálne jazdi a občas ho prevetraj ma maximálke.

Alebo zmeň servis.
To si mu fakt poradil... Niečo tam píska alebo syčí, auto v záruke, ale a on má na to kašľať, lebo nové auto si asi na to kupoval, aby s ním mal problémy. A má s tým jazdiť na maximálke...... To píšeš tie kraviny nevedomky, čio ako nejaký sociologický prieskum, že aké budú reakcie? Tuším len ivko tu píše také kraviny ako ty...

Pre zadávateľa: Daj to na reklamáciu, majú 30 dní na odstránenie. Ak to nedodržia, právnickú kanceláriu si iste nájdeš aj sám a nemusíš nič vybavovať.
Oni sa totiž presne na to spoliehajú, že sa na to vyprdneš.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keby som mal každú blbosť v záruke naháňať, tak nič iné nerobím.
Je to závada prakazajuca prevádzke auta?? Nie.

A už sme doma.
Kuffor
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 19.12.2018 13:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kuffor »

Odkiaľ vieš??... Práve preto sa to snažím vyriešiť aby som niekde neostal visieť...

To pískanie mi nepríde ako zdravý zvuk... Ze pridám hlasitosť na rádiu a dovi dopo...

Začína sa to tu zvrhavat.. Chcel som len počuť názor či nemal niekto podobný problém

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní