Vozidlo pre študenta

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

posky
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16.02.2011 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa posky »

:300f: amen!

Povinne čítanie pre stredoskolakov, zial financnu gramotnost mame v <>, mam xy kamosov co robili vonku zarobili pekne bubaky a nakupili si Q7, A6, Rs6, neviem ake koraby a uz nevydalo na havarijku, nebodaj sa nieco drahe pokazilo uz boli oci pre plac a rusili sa dovolenky, lebo nevydalo, joj to su nekonecne temy toto
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj stále budú , treba pozrieť zase najnovšiu A6 od Herina.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

mp3turbo napísal:k tejto myslienke sa rozhodne pripajam - kedysi som videl UKRUTNE DALEKO VIAC malych auticok nez dnes. Vymreli spolu so zvysujucou sa urovnou zivota a bohatstva, rovnako ako vymreli cojaviem male televizory. Dnes 70" nic neznamena, ziadne obrovske, ziadny zazrak.

Kedysi som uplne bezne v Bubline videl Ford Ka, Opel Tigra, Hjundaj i10, samozrejme aj Smartov sme zopar mali dokonca vo vedlajsom baraku asi dva-tri roky parkoval, ale teraz proste nic. Dokonca kolega Tibor K. jazdil na Smarte a parkoval ho durch medzi autami lebo sa zmestil, jaaaaj to bolo zabavy ked sme mu ho preniesli.

Holt ludia zrejme zistili aka kekecina to v skutocnosti je, ako je to neprakticke do realneho zivota :) hovori sa tomu realizacne vytriezvenie.
.....................................................

Nemyslím.
Skôr naopak. Malé auto viac využíva pôdorys a maximálne využitie objemu interiéru.
Ľudia sa radi nechajú oklamať.
V skutočnosti, pre výrobcu je lepšie vyrobiť väčšie auto a rádovo ho o 400-500% predať drahšie, než malé auto.

Čiastočne mi biznis s autami pred rokmi ozrejmil jeden pán, ktorý v 80- tych rokoch navozil Mazdy do Nemecka.
Vysvetlil mi, že kupoval autá podľa HMOTNOSTI...
Čím ťažšie, tým lepšia výbava a silnejší motor.

Množstvo áut bolo na celé lode, samozrejme.
Takže, pokiaľ malé autíčko o hmotnosti 800-1.000 kg je realizovaný maloobchodný predaj cca 8-10.000, tak už auto o hmotnosti 1800-2300 kg sa predá za 30-100.000 eúr...

Takže, ľudia, ktorí si kupujú veľké a ťažké autá, dávajú zarobiť automobilkám...

Tie zvýšili výdavky na reklamu a novinári, títo Janovia z teleschopingu za možnosť previezť novými autami, predaju aj vlastnú mater :40bd: :40bd: ..


A presné preto, sú vždy predvádzacie jazdy v exotike a všetko platí výrobca. lol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš velmi presne vystihnuté , plný súhlas. Plus samozrejme vo východnej europe je auto symbolom postavenia a "bohatstva"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Vo východnej Európe je ešte stále relatívne lacné živobytie, lacné nehnuteľnosti, vzdelanie je skoro zadarmo, aj zdravotné poistenie..

U nás si dovolí kúpiť luxusnu limuzínu pomaly aj predajca hotdogov, na Západe to už musí byť buď majiteľ, alebo pokračovateľ zdedenej firmy..

O pár rokov, možno už o 10, sa situácia vyrovná so Západom a Mercedes G si kúpi už iba lekár.. lol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Povedal by som nekúpi, lebo má ROZUM.
Mne už pripadá, že aj ludia hodnotia autá podla hmotnosti. Nedávno sme stáli na parkovisku a moj velmi dobrý romsky kamarát dotiahol naleštenú A8, asi 10 - 12 ročnú. Okolo nej guča pochlebovačov a všetci zelení od závisti. Kúsok ďalej parkovala riaditelova sekretarka s fungl novou Yariskou v GTI verzii, čo je žihadlo a drahé jak šlak. Po tej ani pes neštekol. (okrem mňa a ja som slintal zase nad majitelkou, takže to sa neráta) :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Bol som pred chvíľou vo Vrábľoch. Pred dedinou vpravo je pole zaliate vodou už tri mesiace,po jesenných záplavách zostalo jazero o rozmeroch pol x pol kilometra, hĺbka vody max pol metra, to zamrzlo a super ľadová plocha. A čo ma zarazilo,korčulujúcich bolo asi 150 a dvadsať áut na kraji. Za Vrablami je v smere na Nitru jazero,kde sa volakedy tiež korčuľovali, aj 300 ľudí ale bez áut. Lenivosť, lenivosť, vtedy bolo treba na hokej korčule a hokejku, a dnes ešte auto. Ako by oco napisal,zostávame de.b.ilný, a ja s nim súhlasím. A znovu poznatok, pred cinziakom v rade 45 áut, a z toho 30 tam stojí viac ako týždeň nepohnuto. Ako som na to prišiel? Snehová prikryvka ored autom nie je porušená. Takže auto,len status bohatstva,mám malý pipík ale veľké a silné auto pred nájomným-meststkým sociálnym bytom
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

autolaik napísal:ak to bolo jednotkova (ta ma dobre pevnu kasnu) by som rad videl ako dopadol duster. Tak zo zaujimavsti niekde foto dat.
mam niekde ,ak najdem, celovku zo stromom pri 100 na budiku. chlapec odisiel po vlastnych. ..no nedam bo nemam to foto :(

trucker, ale ked treba tak moze ist kedy chce nemusi cakat na nic....teda ak to nastartuje. a ano tiey sa cudujem ze novy bawor a tiska sa s rodinou v trojizbaku....radsej trabanta a dom bez hypoteky...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je to o finančnej gramotnosti ludí - ak mám 20t na auto tak si ešte 20 požičiam kupim dom na dedine a dam ho do prenajmu. Cena nikdy neklesne a bude len rásť.
Mám kamaráta právnika a dobrého. Chodí na A mercedese z 1998r, ale majú 6 apartmanov v Jasnej, na Táloch a na Skalke. On bude zrejme dobrý tlk, ked nevie reprezentovať. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> mam niekde ,ak najdem, celovku zo stromom pri 100 na budiku. chlapec odisiel po vlastnych. ..no nedam bo nemam to foto


akoze ja nerad spochybnujem pomaly kazdu vec, ale toto ne. V stovke ked napali do nepriatela ktory sa neuhne ani o milimeter, tak po svojich neodide pretoze ani dvere neotvori a je uplne nepodstatne ake hrube mal plechy alebo v pripade Dacie skor pliešky na masine... mohol mat cislo na tachometri ale v takej rychlosti netresol do stromu (viem si v pohode predstavit ze isiel 62, dostal smyk vyletel mimo vozovku a ako mal stlaceny plyn tak sa mu to roztocilo atd, ja tiez viem mat na tachometri 170 na Forde Galaxy 2001 a stat bez pohnutia na mieste, staci dva centimetre snehu).
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keby sa automobilky vrátili k motorom vzadu, pohonu zadných kolies...

Prudko STUPNE BEZPEČNOSŤ áut pri čelnej havárii.

Bohužiaľ, my sme ako zakaznici veľmi hlúpi, nám stačí pripojitelnost telefónu :40bd: :3c90:

Edit :
V skutečnosti posadku zabije nestlačiteľny motor, ktorý pri čelnej havárii skončí až na kolenách posádky...

V prípade prázdneho kufra, ten sa správa ako harmonika...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Turbo skúsenosť spred 30 rokov (jediná v živote)
Shade 120L značne hrdzavá verzus Opel Vectra (romska), čelovka v zákrute , prekrytie 30% , policajt dal to protokolu narazovú rýchlosť 78km/h. Silou mocou som sa snažil dokončiť predbiehanie a nedal som to. Ide o to že Shade sa zlomila až pri následnom skoku do role, doslova zlomila tak že stred auta šúchal o zem. 4 ludia sme vystúpili bez škrabanca. Vectra - odtrhlo jej koleso , nejaký nosník sa zapichol do asfaltu a nasledne vydrapilo motor aj s prevodovkou ktorý letel dopredu a auto bokom. Cigáň vystúpil po vlastných a v rukách držal polovicu volantu.
píšem to preto že dva črepy na totalku a ani škrabanec, prvá otázka policajta bola- boli už pohrebáci a sanitka? Neverili a chodili po roli a hladali ludí.
Nebudem tu písať ako sa tam zbehlo 100 romov , chceli ma podrezať a policajti ma museli skovať ku psovi do auta.
Odvtedy tvrdím , že každý to má niekde napísané kedy a kde skončí. Takže tí čo zomrú na cestách mladí tak to proste tak malo byť - osud.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal:Je to o finančnej gramotnosti ludí - ak mám 20t na auto tak si ešte 20 požičiam kupim dom na dedine a dam ho do prenajmu. Cena nikdy neklesne a bude len rásť.
Mám kamaráta právnika a dobrého. Chodí na A mercedese z 1998r, ale majú 6 apartmanov v Jasnej, na Táloch a na Skalke. On bude zrejme dobrý tlk, ked nevie reprezentovať. :40bd:
Oco, lenže keby mal robiť 500km DENNE za prácou, tak GARANTUJEM, že to A zhodí zo skaly.

Rovnako aj ten článok o autách je trochu hlúposť, resp iba jednostranne zameraný.

Platí iba vtedy, keď nepotrebujem veľa jazdiť.
Ale namyslat si, že kúpim lacné, staré auto a budem denne robiť stovky km... Je až nebezpečna hlúposť.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš o čom tu stále meliem - život si treba zariadiť tak aby som NEMUSEL cestovať vela km. Jazdil som vela , ale s vekom som vždy radšej obetoval peniaze za cenu menej jazdiť a byť s rodinou. Momentalne, skutočne ak by som nemal šofera čo ma vozí, tak kupujem ovce a kozy a na robotiku sa zvysoka....... Moje duševné zdravie mi je prednejšie. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Moji predkovia z rodiny cestovali za robotou aj 3 mesiace ...
Pešo cez Poľsko do Gdaňska, alebo do Rotterdamu, potom na šif do Ameriky, Kanady, Argentíny...

Mnohí sa už nikdy nevrátili...
Dnes Ťa vlastná rolička už neuzivi.., ani 10 kraviciek


Susedom bude prekážať hnoj, smrad dediny, ešte aj kohut dnes niektorých o 04:30 prekáža..., ešte Ťa aj udávať budú a ZÁVISŤ, závist.., aj keď sa roľník nadrie ako kôň.

Doba sa zmenila.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných