Skoda Octavia II , 1,9 tdi - spotreba 8.6l po vymene vacky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lenže máme kapitalistickú demokraciu a informácie zadarmo sú proletársky prežitok
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

chlapci zlatí, sú tu aj takí, ktorí o existencii nejakých kariet ktoré sa udelujú ani netušia.

Myslím že každý súdny človek si tu po pár návštevách vytvorí vlastný názor na prispievatelov a prispevky notorickych oponentov a kritikov vsetkych a vsetkeho ani necita.
A kvitujem, ze je tu prevaha takych, co maju k veci informacie ktore poucia a pomozu.
Tiez nevidim problem v tom, aby sa skusenosti a rady zverejnovali zadarmo. Tych majitelov, ktori si sami urobia vsetko o com sa tu popise, je mizive percento. Ale je z mojho pohladu dobre, ak vedia, ako sa k svojmu tatosovi spravat, a co kedy s nim urobit.
Dobrí mechanici urcite o zarobok nepridu.
Naposledy upravil/-a zsvatos v 11.02.2021 08:51, upravené celkom 1 krát.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

suhlas, toto forum je take ake je lebo je zadara a vsetko co je zadarmo, tak aj za to stoji...par ludi tu chce pomoct, ale prevaha je hlupakov a este aj arogantnych a ked chytia nit, tak by sa zazrali cloveku pod kozu...doba je taka, ze mnoho ludi da posledne peniaze za auto a potom nevie, ani len s akou otazkou ma ist do servisu, ani nic nevie o baterke, gumach, tesneniach, loziskach, oleji a pod., co su absolutne zaklady... ja nevinim nikoho, je to vec doby a chvabohu ma tu nemoze nasrat nikto, tak mozem mat objektivny pohlad z nadhladu a preto sa potrebujem niekdy niektorych aj zastat....aj k dobru tohoto fora...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

ved daj/skus dat navrh na spoplatnenie :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

My už platíme - počet klikov x cena za reklamu. Len toky peňazí sú neprehladné a možno tie peniaze čo idú sem, ty platíš v stavebninách za cement.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nespoplatnovat... tu je to nie pre odbornu verejnost, ale pre laikov a tam sa castejsie vyskytuju individua, ktore maju hlboko do kapsy, alebo mladi, neskuseni, antitalenty na moto a pod. Ale aj tak je im lepsie poradit, ako maju jazdit s vrakom do dalsej STK a ohrozovat normalnych. Pozeram sa na to z tohoto konca, preto obcas napisem. Je to moja velmi slaba utecha a myslim, ze dobre mienene rady padaju strasne daleko od stromu, ale predsa, radsej minimalna aktivita, ako ziadna...ten co spravuje stranku nech si riesi poplatky za reklamu a prijem a prispievatelia by mali mat viac-menej na takejto urovni nadhlad, ked sa jedna o uplne open stranku....ved charita je uz raz taka...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:Milan, len vy ste vo svojej dobrote a poctivosti prehliadli jeden podsatný fakt.
Ludia sa snažia toto forum zneužívať, aby im "niekto" poradil zadarmo a nemuseli platiť v dielni.
Toto je jasný fakt ktorý tu bije do očí.
Všetko ostatne sedí a pasuje aj s Cicom, ale pár dobrodincov sa tu nechá klamať a zneužívať vychcálkami. :4012:
Toto je dôvod prečo nemám rád ludí. :300f:
- radiť takto na dialku predsa nie je možné - teda je možné ukázať smer ale samotnú opravu alebo odhalenie chyby nie je možné takže prečo by sa malo platiť.... ja nemám našťastie TDI zázrak ale tie rady už poznám naspamäť - historia auta? čo bolo menené? logovanie? a tam to aj končí šak aj musí... a pointa je v tom že čo 100 000 treba vymeniť časť motora a to je vraj zázrak nemeckej techniky.... ja tiež neviem ordinovať po telefone či mailom - nedá sa, ani auto sa tak opraviť nedá ....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ibaže sa dá.Je to niečo v zmysle vysielač prijímač.Ak sa to vie naladiť na jednu frekvenciu je to ok.Na diaľku som toho opravil určite viac ako reálne v dielni,jednu dobu som si zvykol odložiť poslednú konverzáciu...potom ma to prestalo baviť...lebo načo.Ale dá sa.Rozmýšlaš ako rozmýšlaš pretože si vonku.Ja som mimo v mnohých odboroch,preto sa ani nevyjadrujem k nim.Iba k tomu svojmu.
V podstate nemáš ani potuchy ako sa radí na dialku,hlavne ak si dve strany vedia vyhovieť v požiadavke...odmeraj,stiahni,naloguj,daj graf...ono to ide krásne.Ak je mizerný vysielač alebo prijímač alebo oboje,z toho ozaj nič nevznikne.
A to čo platí u Tdi,to platí u každého stroja.Jednoducho to je prvá požiadavka, typ,rok,km,opis závady,vznik,servisná história,dostupné dáta.
Ak niekto začne bez toho...nech si kúpy radšej krištáľovú gulu a na nejakom fóre trepe kraviny,bude si rozumieť zo všetkými truhlíkmi.
Veľa toho nevieš.Z troma si denne voláš,vieš čo riešia,tak trochu je to spoločné,samozrejme potom akoby si robil plus tri ďalšie práce (tri skúsenosti z čistými rukami !) radíš,alebo sa radíš na viacerých fórach.Toje zase to známe- opakovanie je matka múdrosti.Učíš seba a učíš iných,dnes už 51 rokov.Ty si asi vo veku mojho vnuka,preto toľko vecí nechápeš
Skôr sa pochopíme,ty mi naloguj a pošli takýto log a ja ti poviem v čom je problém
[img]https://i.postimg.cc/ctgVX0YC/a.jpg[/img]
miro5555
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 17.06.2011 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro5555 »

Dobrý večer prajem, nie som od fachu, preto si prečítam rád rozumné príspevky, aj keď niekedy to vyzerá ako provokácie proti ľuďom, krorí veci rozumejú a strácajú tu svoj drahocenný čas. Už som to raz písal, preto pdporujem toto fórum v podobnom zmysle ako pisal Lorak a ďakujem za rozumné príspevky.
NRmartinNR
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.04.2010 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NRmartinNR »

Tak pani, po dlhsom case som tu s koncom pribehu mojho TDI.
Ako niektori predpovedali, najlepsie je to predat. A to som aj spravil.

Mechanik rozvody na moje naliehanie sice este raz rozobral a znovu poskladal, vymenil akesi vraj poskodene cidlo pre palivo (nepamatam si presne uz co splietal) a pomohol spotrebe tak 0.2l a dalej tvrdil ze vsetko je ok. Tak som to radsej pod cenu predal. Konkretne za 2000e. Spoluobčania sa tesia svojej novej limuzíne. :)

Poucenie, zverit vymenu rozvodov ci vacky len skutocnemu odbornikovi na TDI motor.

Dakujem za vase rady.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných