VW Golf IV - samovoľné spúšťanie stieračov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - samovoľné spúšťanie stieračov

Príspevok od používateľa VinicP »

Čáute.
Mám golf IV, 1.9PD, 74kw, r2005. no a začali sa mi z ničoho nič púšťať predné strierače. Všetko funguje ako má, ale z ničoho nič sa pustia stierače + ostrekovače svetlometov k tomu. Hýbal som s lukasom, proste tou páčkou pod volantom a javilo sa že to prestalo. ALE po čase zase začalo a to tak intenzívne, že som musel vybrať poistku. Dal som fungel nový lukas.. proste tú páčku.. a nepomohlo. Robí to stále. Tak som vybral to široké relátko na stierače - dá sa ľahko rozobrať, ale nič, je krásne, spoje sú čisté, žiadna oxidácia nič. Zháňam druhé, ale predpokladám že tu problém nebude.
Ešte treba spomenúť, že to nerobí stále. Zistil som, že ked vystrieka vodu v ostrekovačoch a na pristrojovke zacne vypisovat že chyba voda do ostrekovacov, prestane to. Vodu dolejete a zacne kolotoč nanovo. Vcera vystriekalo nadržku, tak som sa dnes cely den vozil bez kvapaliny. Nebavilo ma to ze to po každom naštartovaní pípa..tak som dolial nemraz do ostrekovačov a bim...zase tomu šibalo :D :D :D Ale možno je to iba nahoda.
Hýbal som s kabelážou, či sa to neprejaví - nič. Nevykazuje to žiadnu chybu. NIč.. Máte niekto skúsenost takúto? Díkes.
Ked potrebujem stierače funguju ako majú, aj ostrekovače, aj ostrekovače svetlometov, aj zadný stierač + ostrekovač, všetko ako má byť, akurát že občas si ide svoj život :D Senzor dažďa tam nie je, ani nebol - nie je vo výbave.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Zohnal som druhé relé stieračov. Nepomohlo. Stierače si robia čo chcú. Už ani neviem pri akej príležitosti si to robia. Myslel som že to je teplotou, alebo vlhkým počasím, ale nie. Robia to proste uplne spontánne.
Ak by ste mali skúsenosť, tak niečo poradte. Ale je fun sledovať tých okoloidúcich ako na mna civia, ked je krásne slnečno a mne stierače fičia ako keby bola prietrž mračien :D, prípadne sa otáčajú chodci ked to ešte tak fajn poskakuje po tom suchom skle a buchoce :40bd: :40bd:
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Zozen k tomu elektricku schemu, co kde a kam presne je poprepajane, hlavne kde ide kablovacka od senzora hladiny v nadrzke na ostrekovac a ci tam to nie je nikde spojene alebo ci nejde po kabli voda dalej. Nie sice na volkswagene ale uz sa dostala voda po kabloch z motorovej casti az do rj klimy a narobila problem, nebolo daleko od poziaru.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Mam nové zistenie. Tie stierace ked sa spustia, tak vypnu ked zapnem stierac zadneho okna. Pokial vypnem stierac zadneho okna zase nas5 - stierace zase po case zacnu same stierat. Vytiahol som teda poistku zadneho stieraca. Ten teraz nefunguje, ale vsetko ostatne uz zase funguje a stierace same nezapne. Takze to bude asi suvisiet so zadnym stieracom nejak. Ci by bol nejaky kabel v tom husacom krku ako ide do zadnych dveri (je to kombik) niekde prerušený? Je to prplačka toto veru. Lebo nerobi to stale a toto je tym padom tazko lieciteľné. Bude to niekde ako píšeš...zatečené...prerazené..blbost nejaka.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Vyriešené: Takže chlapci, ked vás postihne takáto volovina: Boli zaoxidované kontakty na motorčeku stierača piatich dverí. Nejako to muselo prerážať tak, že to proste púšťalo predné stierače. Takže som to rozpojil, očistil, prestrekol sprejom na kontakty a je to vyriešené. Muselo to súvisieť s tým zadným stieračom, pretože ked som vybral poistku (každý okruh stieračov aj ostrekovačov má svoju poistku) tak zrazu nastal kľud. No a to bolo vodítko kde hľadať chybu. :2f93:
A samozrejme ako povedal xentry - zateká tam :D Šak klasika, tie piate dvere umierajú na toto tuším na všetkom možnom. Turan, golf, passat..
Xentry díky. Zase :D
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných