Akumlator

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Akumlator

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Test Akumulátora
Test Žhavičov
Test Štartéra
Test Alternátora

Tento test sa vykonáva za pomoci osciloskopu pridávam to ako pomôcku ako určiť problémy zo štartovaním dobýjaním a akumulátormi.

Obrázok

Je možné použiť aj pre diesel a pre benzín - 12V sústavy.

Test je možne vykonať u drvivej väčšine automobilov dodávok traktorov.
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

To je Ponuka ? Oznam ? Reklama ?

:-\
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Povedal by som že chýba "usmernenie" v tom smere od autora.Mohlo sa to dať do témy ktorá by priniesla veľa poznatkov ako prekrásne je možné jedným diagnostickým úkonom priniesť odpoveď že v akom stave je batéria,ale aj všetko to čo tam je citované.Reklamu pán nepotrebuje,je to špičkový diagnostik cez paralelnú diagnostiku (oscilo) a jeden z málička ľudí ktorému by som zveril auto.Mohol to rozviesť,naozaj to je nejasné.Kedže sú to veci z iného vesmíru diagnostiku tak to upresním ja...pomocou datarekordéru (zväčša Texvik príp. MtPro) je možné robiť ucelené testovanie zamerané napr na zistenie efektivity práce motora kde sa po pár minutách viete dostať k úplne zásadným informáciám z ktorých cielene viete kde sú problémy.Jeden taký je aj tu opísaný spôsob testu kde po napichnutí (zber dat) niektorých zásadných vetví elektriky sa dostanete k úplnému zoznamu čo a ako pracuje,kde je a kde už nie dostatočne,komplexne v celom spektre práce.Skoda že to pán neuviedol.Ja som už tu dával v inej téme link na tieto procesy ktoré sú zatiaľ doménou len zopár špičkových diagnostikov.Pre tých ktorých zaujíma je tu možnosť si prácu zo skriptami pozrieť tu je test Px.... je to niečo ako diagnostický Olymp
https://injectorservice.com.ua/script_px.php

u nás sa táto skupina ľudí okolo špičkovej diagnostiky grupuje na FCD.eu čo je diagnostické fórum platené aby tam ľudia nemohli chodiť trepať z nudy ako sem.Takže toto je jeden z nich.Ďalší robí zastúpenie pre SVK a robí tiež školenia,tu je záznam z Prahy čo sa konalo pre predajcov a zástupcov napr aj Bosch-u lebo aj pre nich sú to veci nevídané.Takže máme na SVK aj takýchto ľudí,tak by som veľmi prínosne videl ak niekto z nich na AB EU napíše.Tu je školenie v slovenčine,obaja páni sú na východe (paradox aj pre mňa) Tu je z dňa diagnostiky záznam
https://mail.google.com/mail/ca/u/0/#st ... rojector=1
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takto sa robí reklama pán LOCHNESS
porucha-awd-porucha-haldexu-u-koncernu- ... 78359.html
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

A takto, prispevok cislo 3

prispevok968908.html?highlight=#968908
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

mhlavaty napísal:Takto sa robí reklama pán LOCHNESS
porucha-awd-porucha-haldexu-u-koncernu- ... 78359.html
Dal som mu kartu a aj témy do koša . . ešte raz a bude mať pauzu :b:
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

A tento co 3 krat linkuje ten isty servis...?

zkusenosti-se-servisem-t78356.html
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Celkový test hlavnej časti elektroinštalácie


Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Krasne !

Jaro, charging to bol float rezim ? 13.8-13.9V a par desiatok miliamperov ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Dobrý deň Na obrázkoch je ukázané ako dobíja alternátor koľko prúdu berie štartér aké sú odpory na jednotlivých vedeniach , akom stave je štartovací akumulátor. K vozidle sa pripoja 6 kanálov osciloskopu a oni snímajú jednotlivé napätia a jednotlivé prúdy. ak som správne pochopil vy sa pýtate na zvlnenie mV to je vlastne zvlnenie dobíjania alternátora z toho sa vyhodnocuje koľko diód funguje správne a ako presne reguluje regulátor v alternátore. je to dosť široká analýza na určenie problému respektíve na posúdenie stavu ktoré komponenty sú OK a ktoré sú už defektné. normálne sa to meria multimetrom ale ten zďaleka nezachytí tak presne a nevytvorí takúto prehľadnú tabuľku.
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to test pomocou datového rekordéra (ocilo) čo sa ja ešte iba učím a ešte potiaľto som neprišiel,ešte som iba pri testoch (skôr analýza) motorov,efektivita,plnenie motora a pod.Ale je to tak obšírna problematika že k analýze elektrickej sústavy sa nedostanem ešte celé mesiace.Tu je Jaro ryba vo vode,ja sa do tejto úrovne v elektronických systémoch možno nikdy nedostanem,s čím on dávno robí sa sa iba učím,lebo dnešné autá z posledných rokov si bez tohoto už opravár ani nevrzne,všetko je to samá komikácia medzi jednotkami
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných