Vozidlo pre študenta

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janko1189
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.02.2021 12:28
Zdieľať na Facebook

Vozidlo pre študenta

Príspevok od používateľa janko1189 »

Zdravím. Chcel by som poprosiť o radu pri kúpe prvého auta. Hľadám niečo kde bude dostupný servis a dobrá spotreba. Rozpočet mám 3500e. Zatiaľ sa rozhodujem medzi Škoda Superb 1.9 tdi, Škoda Octavia pred faceliftom 1.9 tdi alebo Škoda Fabia 1.4 16V benzín. Autom by som denne najazdil cca 50 km. Ktoré z týchto áut by najlepšie spĺňalo moje požiadavky? Alebo poradili by ste mi niečo iné? Ďakujem za odpovede
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

auto-do-4000-nieco-alo-golf-5-1-4-tsi-t78360.html
rovnaky rozpocet, rovnake zadanie, rovnaky vysledok.

Ano 1.9tdi v akomkolvek voze verzie 66kW, 81kW, 74kW, 77kW plus prislusny mensi servis k tomu bude rozhodne lepsia volba v tejto cenovke nez cokolvek z roku 2010+ pretoze konstrukcne komplikacie kvoli emisiam, z toho vyplyvajuca vysoka servisna (=financna) narocnost.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

...rovnaky rozpocet, rovnake zadanie, rovnaky vysledok.

Este aj nick menočíselný :d :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Čo sa stalo, že študentom vystávaju peniaze na autá. Pritom banky zverejnili svoj odhad, že 70% ludí čo si odložilo splátky, ich nebude vedieť splácať ani po odklade. :4012:
Čo sa stalo, že pred xy rokmi ja nie ako študent, ale ako mladý pracujúci - teda s mesačným páíjmom. Som si dovolil kúpiť vozidlo za 120 eur najposlednejšie v rohu známeho NR bazáru, a bazárnik mi ho dal, že prerobil som na tebe 30 eur, spravíš mi raz okná. Kdežto teraz sa sumy študentov (teda bez pravidelného istého príjmu) pohybujú v tisícoch. Čo nedám za auto ani teraz a zarobím viac ako je priemer v NH. :4012:
To je len také zamyslenie pri doliečovaní tej choroby čo media si ju vymysleli. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mám dojem,že deťom chýba škola a pravidelné vyučovanie.
Témy :auto do 4000 nieco ako golf5
Vozidlo pre studenta
janko1189
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.02.2021 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janko1189 »

@mp3turbo vďaka za odpoved. Mohol by som sa opýtať na váš nazor, že ktoré z tých dvoch aut by bolo spoľahlivejšie. Superb alebo Octavia? A ostatní páni. Študent, ktorý si kupuje prvé auto nemusí mat automaticky 18 rokov. Nemám pocit, že niekto kto je v 4 ročníku na výške je ešte dieťa
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Janko, ja som mal 27rokov, bol som 7 rokov ženatý a 9 rokov som robil, keď som sa odhodlal ísť a naozaj dať na drevo SVOJE peniaze za kus železa. Netvrdím, že to bolo moje prvé auto, ale bolo prvé za ktoré som platil zo svojich. :4012:
Len sa ťa snažím upozorniť, že stojíš nad toaletou a chystáš sa spláchnuť v nej zväzok bankoviek. Zamysli sa, či by nestačilo hodiť tam 400? 600? a nie všetko čo máš.
Jazdím viac ako ty, potrebujem univerzálnejšie auto, navyše s plynom a vošiel som sa do 600eur. Za dva roky servis 150 (dve výmeny oleja) + sada kolies za 150 eur. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Chcel som napísať tak chlapsky,ale napíšem veľmi slušne. Prepáč, ale vôbec nerozmýšľaš ako študent 4 ročníka VŠ. Dúfam, že vieš čo som napísal. Pretože tuná na fóre je už v tomto roku podobných nových tem asi päť,a vo vyhľadávaní starých 30.
Úsudok nech si každý urobí sám.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len taký nástrel čo by som ja odporučil mojim, keď končili vš
https://www.facebook.com/marketplace/it ... 4438197241
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pruser je ze v tom Dajewe ich KAZDY ZAJE...BIJE pri prvom prieniku častíc. To by som ja MOJMU DIETATU, ZENE atd nespravil. Seriozne.

Džony : Oktavka alebo Superb su uplne to iste, maju iny kabatik ale technika je ta ista. Samozrejme ked sa bavime rovnaka modelova rada, nie Oktavia 2004 a Superb 2011, ale Oktavia 2004 a Superb 2004.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ riešiš SuperB a Octu z hladiska spoľahlivosti agregátu tak by to bolo +- to samé pretože majú tieto veci identické.Ale ak dvaja robia to isté,nie je to to isté.Superb má pozdĺž uložený agregát a ešte na pomocnom ráme čo značne mení tie isté servisné úkony ktoré si oproti priečne uloženému agregátu Octy ktorý je priamo vzorne priateľský k opravám robí opravy drahšímy.Plus riešenie predku (predná náprava) je neporovnateľne komplikovanejšie a aj drahšie.Samozrejme všetko prináša aj určité plusy,ale rieši sa servis./plne jednoducho povedané,je značný rozdiel servisovať jedno a druhé.Spoľahlivé sú rovnako,len logicky v čom je SuperB zložitejší si vyžiada aj vyše euro šekelov.Ani cenove tie autá nie sú v jednej úrovni,ale to zodpovedá zaradeniu tried a tomu čo poskytujú.Tu pán na AB EU má pekného Superba,pokiaľ stojíš o solidného,prípadne v ss poskytnem tel na neho.Je to navyše mechanik,budúcnosť by tým bola tiež vybavená.Z môjho pohľadu by som ale pre začiatočníka navyše študujúceho doporučoval skôr tú Octu,ale výber už nie je môj problém,jedno aj druhé má plusy ktoré nemá druhé
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Turbo - kolko Smartov jazdí v bubline???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, Trucker, nezaviďte lol .. :40bd: .
Dnes je to už tak, za socíku ako študent mal človek starosti,z čoho zaplatí internát a autobus..,

Dnes, aj keď by mal stačiť Fiat Punto, či Fabia.., sú už nároky vyššie, veď aj študentky majú iné očakávania, než v minulom storočí..

Moja dcéra ako študentka si odskočila z Londýna na večeru a výlet do Ríma, lebo lacná letenka.. :d :D.

Doba sa mení, dnes 3.500 eur sú cca 10.000 KCS z 1989..., Reálne, skôr ešte menej, okolo 6-7.000
A o nejakých 5-10 rokov najneskôr.., to už bude 1:1, mimochodom, už dnes sú napríklad nehnuteľnosti dokonca v eurách drahšie, než voľakedy v korunách..

Keď má na to, nech si kúpi, bude chcieť, zarobí si :4012:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale hlavne...riešte si každý obsah vlastnej peňaženky.Prečo by dnes nemohol študent zarobiť na potreby ak sa činí.A ani to nie je pravda že kedysi sa to a ono nedalo.Dalo sa,na strednú do Trnavy som išiel ženatý s dieťatom,po vojne,vlastník Renaultu 8 a to som na škole bol iba jeden z mnohých motorizovaných.Ale čo koho do toho,netreba závidieť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Už som ticho - išlo len o to poznať hodnotu práce, cenu života, rodiny. :4012: Ak sa nám budú sypať peniaze a my ich budeme obratom splachovať v záchode - nič tým nezískame.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, milok a 14 neregistrovaných