Postup pri kúpe jazdeného vozidla

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

trucker ti to vylozil jasne...uz lepsie to nejde... splnomocnenie na ukon u notara - za 5 min. vytlacene, overene, podpisane,...inak trucker, keby bola taka tatra,ako pises aj za 20tis., bol by zazrak a ak za 10tis, tak idem tych 300km aj peso pre nu...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> No uvidíme, ako sa dohodneme s predavajúcim. Skúsime mu navrhnuť, že peniaze mu pošleme na účet


ty si uplny somar. Ked mu posles peniaze na ucet, ako sa zmeni kazdy jeden potencialny problem ktory tu bol popisany ????

Ako sa zmeni v TVOJ prospech ? Vobec nijako.

Vies co, posli mu peniaze na ucet, druhykrat dones v hotovosti a tretikrat este jeho manzelke daj v obalke aby to bolo nepriestrelne.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

Myslel som to tak, že mu pošlem do určitej doby, ktoru dohodneme v zmluvu. Ked odhlasi vozidlo a pošle mi potrebne doklady na prihlasenie. V priebehu dna mu zavolam a uvidime :D
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

a ten formular som našiel na tejto stranke, zrejme to bude tento:
https://www.autobazar.eu/documents/splnomocnenie.pdf
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jaaaaj tak len do urcitej doby, to je potom pohoda. Lebo ked sa prevezes 600km a tragac bude daleko horsi tragac ako si vies predstavit v najhorsich snoch, potom ti ich ujo okamzite vrati ze ? A co ked nahodou nie ?

Alebo ked si tragac zoberies a fesak ma peniaze na ucte, urcite prva vec co v pondelok spravi bude ze pobezi na policiu odhlasit ze ? A co by ho k tomu motivovalo, ze ma sedem exekucii na krku ? Napriklad to ? Ked ma jednu jedinu, auto sa nebude dat odhlasit - ako si preveris ci je auto odhlasitelne ked mu posles peniaze na ucet a on ich bude mat ?


Clovece zobud sa. Nastrahy a problemy boli popisane. Urob ako myslis, vravim posli mu peniaze na ucet a dones mu este pre istotu aj v hotovosti.


Inak keby si chcel, mam na predaj Brooklynsky most. To je ten v New Yorku. Zoberem ta tam, mozes si pozret, spiseme zmluvu, zaplatis mi prachy a ja ho pojdem na kataster prepisat na teba. Potom tam mozes postavit zavoru na kazdej strane a vyberat myto, za dva-tri mesiace ho mas splateny uplne cely.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

chlape neblazni, ved ty nesies peniaze, 100x si to rozmysli..mna,ani tuna kolegov takto este neoplachli, ale ty si s tymi vyjadreniami prototyp pre problem...aj niekolkokrát si to tu precitaj...neskac po hlave do plytkeho potoka, lebo si vykrutis krk...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Páni vstúpim do toho z pohladu kupujúceho.
Čo mňa trápi nejaká exekúcia? - ruku hore, kto viete, realne o aute za 2t eur, čo by zabavil exekútor.
Mám TP, kartičky, poistku (stačí na vin) a jazdím. Predávajúci má exekúciu , tak potom má aj moju objektívnu zodpovednosť.
Je lajdák a len to neprepísal? veď mu to NDS pripomenie.
Dnes je vo velkej výhode kupujúci.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tatko, svojim spôsobom máš pravdu. Ale keď idem kúpiť šerbel, tak ho chcem mat de jure a de facto v poriadku. Keď to bude tragač za 300korun, tak je mi jedno či budem v TP majiteľ, tu chcem mať overenú notárom KPZ, a ostatné svet gombicka. Do chvíle, keď ma organ zastaví a švihne mi pokutu za prepadnutú STK,EK nezaplatené pzp. Zoberie ti evc,a auto aj za 300korun je v prdeli, a ešte zákonom ti môže zadržať VP za jazdu na vozidle ktoré nespĺňa podmienky pre jazdu po verejných komunikáciách. Je tam v zákone o PZ SR nejaká zákonná možnosť. Ak sa mýlim, ospravedlňujem sa. V podstate načo si vyrábať problém, keď sa mu dá vyhnúť. Vieš kúpiť auto za 1750 a mať s ním problém, a kúpiť šerbel za 175 korún, tak zo zoderiem na ranči, kde policajt pokiaľ ho nepozvem tak sem prísť nesmie.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker - práve preto som napísal, že ma ovela viac zaujíma STK EK, poistka a trebárs aj platnosť nádrže ako to či sa auto dá prepisovať. Fakt dnes už je suma 1750eur, taká dosť diskutabilná. Predávajúci, ale v žiadnom prípade o peniaze nemá ako prísť, pokial sú papiere platné. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Oco súhlas

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných