Postup pri kúpe jazdeného vozidla

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Postup pri kúpe jazdeného vozidla

Príspevok od používateľa Patoooo »

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, aký je postup, keď chcem kúpiť jazdené auto z iného okresu. Idem sa na neho pozrieť v sobotu a mam vážny záujem o neho. Na políciu v sobotu nebudeme môcť ísť. Ako by to malo prebiehať? Podpíšeme kupnopredajnu zmluvu, dám mu peniaze a môžem si už zobrať auto, aj keď nie je ešte odhlásene, alebo ako sa postupuje v takých prípadoch dalej. Vďaka.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nedavaj peniaze pretoze na majitela moze byt exekucia a auto NIKDY neprepises. Nebudes mat ani auto ani peniaze.

Aut je ako nasranych, nebud s horucou hlavou.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

V sobotu ho obzri,spíšte kpz a pri prepise na DI z rúčky do rúčky on tebe TP s odhláškou na tvoje meno a Ty jemu peniažky. Je tam jedna cesta navyše, ale radšej deň a cesta navyše ako potom oči pre plač. Ako píše kolega tragačov plné družstvá, jak hnoja za komunistov.
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

Aha. Tak on mi navrhol po telefóne, ze je to dosť km cez 300km, že sa to dá spraviť aj tak, že spíšeme zmluvu, vyplatím ho a auto si vezmem. A následne mu poštou pošlem nejaké splnomocnenie, malý technický a poistku. A on auto odhlási a všetke potrebné doklady mi pošle poštou naspäť. Je aj takýto postup správny, či nie? V telefóne mi pripadal seriózne.
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

Cena auta je 1750 eur
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Posielam ti do ss číslo účtu. U mňa je záruka, keď Ti to poriadne prejde hlavou, peniaze Ti vrátim. Ale za auto ktorého je cenovka 1750e a 300km odo mňa ani nekopnem. Alebo pôjdem v pondelok dopoludnia,auto si pozriem, ak je ok ideme na prepis, a keď je všetko ok vyplatim a gúľam domov. Ísť v sobotu aký to dáva zmysel? Vieš 1750€ je pre niekoho šušeň z nosa,a pre niekoho majetok! Kto si NEVÁŽI MÁLO NEZASLÚŽI VIAC!!!! Alebo Ti spadli z neba do ruky? Sorry za tvrdosť, ale peniaze ťažko zarábam, a ešte ťažšie rozdávam.
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

Problém je v tom, že ja potom dlhšie nebudem doma a ani zajtra nemôžem, iba cez víkend. Auto je pre manželku, keď raz žena povie ze niečo chce, tak čo by som pre ňu nespravil :) a ona si netrufne na takú vzdialenosť ísť. Tak preto som chcel vedieť, či takýto postup by bol v poriadku, keby sa zachoval férovo. Nemusí chcieť každí hneď oklamať niekoho. Ja som taky dôvercivý, nemám zatiaľ v živote zlu skúsenosť.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ja som predával Kiu Sportage, v sobotu došli pozrieť auto, spísali sme kpz, boli sme sa previesť 30km,soferovala kupujúca, manzel sedel vzadu, šli sme do pobočky slsp do nákupného centra, oni vložili peniaze na účet(13200ojro) bol urobený videozáznam zároveň, oni spokojný, ja spokojný, odovzdal som malý technicky čiže tu kartičku, 2x kľúčik, dali mi splnomocnenie overené notárom na odhlásenie, zakyval som im a v pondelok som to odhlásil a poslal odhlásene osvedčenie poštou na adresu...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kto Ti zaručí, Ty mu auto v sobotu vyplatíš a on večer zomrie na infarkt. Ja by som neriskoval ani sto eur v tejto dobe. Exekútor u každého tretieho stojí pri dverách, rob ako chceš, sú to Tvoje peniaze, a moja manželka sa vozila iba na tom čo som jej doviezol domov. Prvý týždeň mudrovala, a na tretí týzdeň som bol naj sam lepší. Nenechaj sa opiť 《》, kto nosí gate v dome? Prelistuj si témy KÚPA AUTA, je ich tu dvadsať,ako ma oy38al, ako mám doma auto a neviem dokončiť prepis...., ako Ti to ešte treba napísať. Ako rozhodnutie je na tebe,ale rozmýšľaj dnes a zajtra, aby si budúci týzdeň nepísal tému Mám auto bez TP, predávajúci sa zatajuje. Aj také sú témy. Tvoje prachy, a ísť pre šerbeľ 300km od domu za 1750e, napíšem Ti otvorene/ to by som bol,..akože ja obrK8K30T/iba ak by to by bola Tatra 603/1 rok výroby 1958 trojoká po renovácii za 1750euro v tip top stave, za tú by som cestoval cez pol republiky hneď teraz. Inak daj do placu čo to je zázrak, že tomu venujeme celý večer. Jaká embéčka? :40bd:
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

Tak to je podobný prípad ako u nás. Len zrejme by sme platili v hotovosti, bo pochybujem, že tam po blízku by bola nejaká pobočka otvorená. Vravel nám, že by nám dal auto a doklady, aby sme mohli ísť na ňom domov. Len následne aby sme mu poslali splnomocnenie na odhlásenie, ale aj malý technický a poistku. Potrebuje to všetko ku odhláseniu? A ze po odhláseni nám pošle všetko potrebné ku prihláseniu poštou. Co by to malo byt všetko?
Mate aj nejaký vzor toho splnomocnenia?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

cobo77 napísal:Ja som predával Kiu Sportage, v sobotu došli pozrieť auto, spísali sme kpz, boli sme sa previesť 30km,soferovala kupujúca, manzel sedel vzadu, šli sme do pobočky slsp do nákupného centra, oni vložili peniaze na účet(13200ojro) bol urobený videozáznam zároveň, oni spokojný, ja spokojný, odovzdal som malý technicky čiže tu kartičku, 2x kľúčik, dali mi splnomocnenie overené notárom na odhlásenie, zakyval som im a v pondelok som to odhlásil a poslal odhlásene osvedčenie poštou na adresu...
Jeden z tisíc obchodov na urovni, ale možeš byť 999 a oklameš, neverím ani sam sebe
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kamarade, za 1750,- eur kupit auto co bude v poriadku je ZAZRAK, nie pravidlo... nehrozi ze by som sa trepal 300 km jednym smerom.

Nastrahy ti boli jasne vysvetlene. Navyse, cely ten postup co ujo popisal ze ty mu posles maly technicky a on odhlasi a tralalablablabla blablablatralala je KOMPLETNA BLBOST, takto to neprebieha. Takze prakticky nabeton viem ze je to podvod.

No coze je to za nadpozemsky zazrak co musis za kazdu cenu kupit lebo ziadny iny taky nie je, ani nic co by sa mu podobalo ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ale nedá mi otázka? V sobotu predáš/ kúpiš šerblík, a v nedeľu bude majiteľ covid pozitiv, a podľahne chorobe, chu.jo.vina ale dnes bežná vec. Budeš čakať na dedičské konanie? Tatko v nedeľu behal po ranči, a v pondelok ráno pol ôsmej exitus. 68 rokov, relatívne zdravý, ok, žiadny náznak v nedeľu o 18tej,že ráno tu nebude,budeš čakať potom pol roka na dedičské konanie? Alebo je tam exekúcia, ja som nezaplatil 20euro pokutu v roku 2009 za parking bez listku v NZ, a v roku 2011 som mal z večera na ráno zablokovaných 5 účtov osobné, sporenie,konateľ, a trvalo to desať dní kým sa to odblokovalo, cena 250 za blbosť. Ale starosti nad hlavu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no inac tych exekucii mame na Slovensku aktivnych tusim 2.5 miliona... len tak medzi recou...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patoooo »

No uvidíme, ako sa dohodneme s predavajúcim. Skúsime mu navrhnuť, že peniaze mu pošleme na účet a aby to bolo všetko uvedene v zmluve a aj datum dokedy. Kedže nemôžeme byť osobne pri odhlasení vozidla.

Ale zaujímalo by ma ešte, keď nebudeme môcť byť osobne pri odhláseni vozidla, predávajúci ho odhlási bez našej pritomnosti, tak vravel, že mu musíme dať nejake splnomocnenie alebo plnomocenstvo, už ani neviem. Musí to byť? Ku čomu je to vlastne, ked on je stale ešte vedený ako vlastník vozidla? Mohol by mi niekto dať odkaz aj na nejaký vzor na to tlačivo? vdaka

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných