Žiadosť o radu

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Re: Žiadosť o radu

Príspevok od používateľa zetom »

klofo26 napísal:Dobrý deň,
chcem sa spýtať tu odborníkov a prispievajúcich na ich názor,prípadne radu...
Plánujem si kúpiť ďalšie auto a kvôli rodine by to mal byť samozrejme kombi...moje podmienky sú benzín a manual a max.5 ročný voz...a nechcem koncernové auto...ako môj sen je volvo v60,v60 cc alebo v90,príp. v90 cc...
no už tieto modely sa vyrabaju vylučne s automatom a samozrejme cena je tiež niekde inde :-)
Našiel som Mazdu 6 wagon s 2.0i a manual.
Nejake rady ohľadom tohto vozu,prípadne nejaké alternatívy?
A ešte dôležitá vec... objem motora minimálne 1.6, príp 2.0 a vyššie...o tie "hrnčeky" nemám absolútne žiadny záujem.
Môj limit je 25000 eur.
Vopred ďakujem za odpovede k danej téme :-)
Toyota avensis 1.8 alebo 2.0, su aj s manualmi, vzadu vela miesta, kufor velky, komfortne vozenie, mam to iste len diesel.
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klofo26 »

ivko1 napísal:Tak ale autor tu na začiatku sníval aj o Volve V60 (V90) a tam v prípade minimálne u tej V90 tiež manuálna prevodovka nemá čo hľadať
U tej V60 v nejakej socka výbave so slabým motorom by som MT nejak ešte chápal
Ako som napísal...je to môj sen a samozrejme je nereálny,nakoľko je tam cenová hladina úplne inde a ešte k tomu len s automatom...
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Re: Žiadosť o radu

Príspevok od používateľa klofo26 »

zetom napísal:
klofo26 napísal:Dobrý deň,
chcem sa spýtať tu odborníkov a prispievajúcich na ich názor,prípadne radu...
Plánujem si kúpiť ďalšie auto a kvôli rodine by to mal byť samozrejme kombi...moje podmienky sú benzín a manual a max.5 ročný voz...a nechcem koncernové auto...ako môj sen je volvo v60,v60 cc alebo v90,príp. v90 cc...
no už tieto modely sa vyrabaju vylučne s automatom a samozrejme cena je tiež niekde inde :-)
Našiel som Mazdu 6 wagon s 2.0i a manual.
Nejake rady ohľadom tohto vozu,prípadne nejaké alternatívy?
A ešte dôležitá vec... objem motora minimálne 1.6, príp 2.0 a vyššie...o tie "hrnčeky" nemám absolútne žiadny záujem.
Môj limit je 25000 eur.
Vopred ďakujem za odpovede k danej téme :-)
Toyota avensis 1.8 alebo 2.0, su aj s manualmi, vzadu vela miesta, kufor velky, komfortne vozenie, mam to iste len diesel.
Vďaka,pozriem keď ma vypustia z práce :-)
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klofo26 »

Ďakujem pánovi Zetom za radu o Toyote Avensis.
Má ju moj bývaly kolega a on má verziu T27 (2011 ak sa nemýlim) má ju v 1.8 benzín a automat, ale strašne mu vadia tie tvrdé plasty v interiery...tiež má dve decka ako ja a tie mu už tak doškriabali zadnú časť prednych sedadiel,ako keby tam vozil hárajúcich sa čoklov... :-D
Neviem či to nejako poriešili v ďalších generaciach,no bohužial nepoznám tu nikoho na okolí,čo ma avensis v novšej generacií...no vďaka za tip :-)
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klofo26 »

TDIdieselpower napísal:Mazda6 combi 2.0i nova stoji 30tis euro. Takze 2-3 rocna jazdenka by mala byt do 25tis aj s tym 2.5i motorom. Ale na SK ich je zalostne malo treba pozerat DE.
Dal som na Vašu radu a pozrel som 2.5 manual aj na mobile.de ... Najlacnejší kus bol ak si dobre pamätám za 32.990,čo je troška mimo môj limit,ale vďaka.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Z netradičných kombíkov sa môžeš obzrieť napríklad aj po Subaru Levorg, alebo Outback, ale s benzínom je vždy automat, MT prevodovka je v prípade kachlového motora
A bez problému ho kúpiš aj na SK, lebo vycestovávať dnes niekde do DE je také trochu obtiažne

Na bazoši máš v Prešove jedného predajcu čo má niekolko kusov v ponuke
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klofo26 »

ivko1
práve som pozeral,no som normálne frustrovany... naša firma má fleet zmluvy s vw,kia a peugeot,kde by som možno získal aj nejakú zlavičku,no ako celé zle...neviem si predstavit že niekto da do peugeot 308 sw 1.2(!!!) benzín...veď to auto musí umrieť po záruke.a to nehovoriac o kii kde zasa do toho valia tie ich oturbene 1.5 . o VW ani radšej nepíšem..
Napadlo a ešte,že trocha upustím od svojich požiadavkov,no stále by to mal byť benzín a manual.No som ochotny ist dole s ročníkom na 2011.Ako znie to možno hlúpo,no po tom čo som videl,tak asi nemám tú možnosť.Ako mi viacerí odporúčili tú mazdu 6 2.0 wagon,ktorá sa aj mne páčila a veľmi,ale furt mám v sebe toho takého červíka,že môže byť aj niečo lepšie.Možno to znie detinsky ale stále som zvedavy na Vaše názory. :_)
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

klofo26 napísal:Ďakujem pánovi Zetom za radu o Toyote Avensis.
Má ju moj bývaly kolega a on má verziu T27 (2011 ak sa nemýlim) má ju v 1.8 benzín a automat, ale strašne mu vadia tie tvrdé plasty v interiery...tiež má dve decka ako ja a tie mu už tak doškriabali zadnú časť prednych sedadiel,ako keby tam vozil hárajúcich sa čoklov... :-D
Neviem či to nejako poriešili v ďalších generaciach,no bohužial nepoznám tu nikoho na okolí,čo ma avensis v novšej generacií...no vďaka za tip :-)

Od roku 2015 je nová generácia avensisu a tie plasty na pristrojovke prídu aspoň mne mäkké, čo sa týka tých sedačiek okopanych tak ja som kúpil z Číny také poťahy čo chránia sedačky práve pred okopanim a poškodením zo zadnej strany, cena okolo eura za kus. Ja som z TO ak ste niekde z blízka kľudne príďte pozrieť
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klofo26 »

Áno aj ja som od TO,no momentálne som na na montáži v Maďarsku a pridem domov o nejaké dva týždne.Samozrejme ak dovtedy náš všehovládca M. z Trnavy zasa nevymyslí nejaku mierne povedane hlúposť...
Potom by som sa Vám ozval a prípadne by som sa zastavil :-)
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

Ok, nie je problém
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Co povies na prius plus? Taxiky v Parizi na tom valaju statisice kilometrov.
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klofo26 »

martincichy
Vďaka za tip,no ja len ten manuál... :-)
A ešte mám aj miernu averziu voči hybridom.Sused má Toyotu,model si takto z hlavy nepamätám,a spomínal mi,že spotrebu má vyššiu ako mal predtým a to mal benzínového tourana.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no tak to ani nahodou... jedine ze by s tym hybridom za sebou tahal dvojtonovy prives a na tourane chodil prazdny.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klofo26 »

No to veru neviem ako jazdil,píšem len to, čo mi spomínal.
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klofo26 »

Inak teraz ma napadlo,že žena sa ma snažila dotlačiť do toho hybridu, no som jej povedal,že si ho bude riadiť sama.Len neviem ako by to dopadlo,keďž ona naposledy sedela za volantom hádam ešte v autoškole a odvtedy som videl jej vodičák,ked s ním škriabala losy... :d :D :d :D :d :D

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných