Žiadosť o radu

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Žiadosť o radu

Príspevok od používateľa klofo26 »

Dobrý deň,
chcem sa spýtať tu odborníkov a prispievajúcich na ich názor,prípadne radu...
Plánujem si kúpiť ďalšie auto a kvôli rodine by to mal byť samozrejme kombi...moje podmienky sú benzín a manual a max.5 ročný voz...a nechcem koncernové auto...ako môj sen je volvo v60,v60 cc alebo v90,príp. v90 cc...
no už tieto modely sa vyrabaju vylučne s automatom a samozrejme cena je tiež niekde inde :-)
Našiel som Mazdu 6 wagon s 2.0i a manual.
Nejake rady ohľadom tohto vozu,prípadne nejaké alternatívy?
A ešte dôležitá vec... objem motora minimálne 1.6, príp 2.0 a vyššie...o tie "hrnčeky" nemám absolútne žiadny záujem.
Môj limit je 25000 eur.
Vopred ďakujem za odpovede k danej téme :-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no ved si vyriesil, alternativou k Mazde6 2.0i je predsa krasna Mazda6 2.5i - nieco ako si kupil kamošš. A siroky usmev k tomu.

Hotovo.

Co chces riesit ? Farbu ? Kombi versus sedan je jasne, mas rodinu takze nutne kombi.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klofo26 »

A je Mazda6 2.5i manual?
V práci mám firemný golf 2018 1.4 tsi automat a je viac v servise,ako na ceste...preto nechcem automat.Ja potrebujem auto využívať,nie sa naňho pozerať v servise..
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klofo26 »

Ja neriešim farbu,mne ide hlavne o spoľahlivosť.A nakoľko jazdím väčšinou mesto,tak benzín.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

klofo26 napísal:A je Mazda6 2.5i manual?
V práci mám firemný golf 2018 1.4 tsi automat a je viac v servise,ako na ceste...preto nechcem automat.Ja potrebujem auto využívať,nie sa naňho pozerať v servise..
A ja mám auto rv2005, vlastním ho 10 rokov a s automatom problém ešte nebol.
Preboha kto normálny by chcel v silnom aute manuálnu prevodovku
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klofo26 »

Iba môj názor.
Riadil som už veľmi veľa áut,či už služobne,alebo súkromne.A podľa mojich osobných skúseností,hľadám také auto,ako hľadám.Vážim si každého názor... Ako napísal pán Ivko1,že on preferuje automat,no ja preferujem manuál a riadil som už všelijaké kubatúry a výkony :-). No ďakujem za názor a vážim si ho :-)
No ale ak má nejaký iný názor,kľudne si ho prečítam :-)
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klofo26 »

Trochu som sa teraz obzeral a na odporúčanie mp3turbo som pozeral tie mazdy 6 2.5i.Ako super,len dosť staré ročníky:-)
Ja by som najradšej chcel max 5-ročné auto,aby som mal v rámci možností,čo najlepšie servisné náklady:-)
Ale ak niekto vie o nejakej alternatíve,rád si to prečítam.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

2.5i kupil moj celozivotny kamarat terazki v novembri a bola po skonceni leasingu, takze 4 rocna. Automat.
Ze nie su manualy som nevedel, ja tieto masiny nepoznam. Inak to je zvlastne...




>> Preboha kto normálny by chcel v silnom aute manuálnu prevodovku

ja a vsetci moji kamarati okrem jedneho "voziča". My sme soferi. Cim viacej valcov a megawattov, tym lepsie. Silno zvazujem ze 12valec prerobim na manual. Najlepsie sportove americke [!!!!] auta sa v poslednej dobe zacali robit s manualom. Po specialnej edicii Porsche 911 R, ktoru vyhlasili za POSLEDNU MANUALNU, sa zaprasilo az takym sposobom, ze

https://www.thedrive.com/porsche/9632/p ... quantities

mozem titulku z ineho clanku ?

A Second-Hand Porsche 911 R Sold for $1.3 Million in U.K.
automobilemag.com › news
21. 7. 2016 — In the U.S., the 911 R starts at $185,950. Autocar cites Magnitude Finance, a finance company for high-end cars, for the pricing data.


masina, ktora NOVA stala 150.000 eur, sa predavala ojazdena [!!] za 1.3 miliona. A to cele len preto lebo automobilka povedala ze je to posledny manual...

Nejake otazky ze kto chce manual ? VODIC. Pravy, nefalsovany kajšmetke.

Na Galaxy 1.9tdi som si strkal medziplyn pri radeni dole. Niekoho to proste bavi. Niekto si proste postavi BMW E30 pick-up. Niekto proste do toho pickupu nasrobuje osemvalcovy motor, ktory tam z vyroby nikdy nebol.

VODIC. Pravy, nefalsovany kajšmetke. Dverami vpred a vela dymu !!!
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klofo26 »

mp3turbo
pozrel som si Váš odkaz na porsche 911... to si kupim,keď vyhrám tie euromiliony.. :-D a zavolám Vás na prevezenie...
Ale na druhej strane som pozeral tie motory 2.5 manual a tu na stranke som našiel dva kusy,len starý ročnik 2008,2009.
Inak v práci mam okrem toho vraku golfu 2018 1.4 tsi automat,mám pracovný nástroj megatrack 35 tonovy žeriav,trojstupňovy(!)automat.
Tak je podľa mňa samozrejmé,že aspoň doma chcem mať niečo manualne :-) (teda okrem ženy...tá je manualna až dosť :-D )
klofo26
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.02.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klofo26 »

A ešte taká vec...naposledy som sa vybúril na manualnej prevodovke ešte na vojne,ako vodič na Tatre 815 :-D len bol problém,že kulisa bola rozflakana jak k.... na Panonskej :-D
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Mazda6 combi 2.0i nova stoji 30tis euro. Takze 2-3 rocna jazdenka by mala byt do 25tis aj s tym 2.5i motorom. Ale na SK ich je zalostne malo treba pozerat DE.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zle si to pochopil s tým AT u silného auta...
Je to čiastočne aj môj názor, ale týka sa to dopytu
V prvom rade to neponúka výrobca, lebo jednoducho v takej triede áut MT chce málokto, lepšie povedané skoro nikto

Sú autá kde sa MT dáva aj pri vysokom výkone, ako sú napríklad aj Porsche, alebo M3
Ale napríklad BMW 7er s manuálnou prevodovkou nové nenájdeš

Ja sa odveziem aj na MT, ale predstava ísť každý den do a z práce cez mesto a nespočetne krát spojkovať, lebo zápchy...
Tak po tom už naozaj netúžim
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Za tu cenu s prehľadom Subaru outback 2.5 benzín ale len automat, ten k takémuto autu patrí, inak aj 2.5 mazdy sú len s automatom, s 2.0 kúpiš tu mazdu kombi s manualom aj novu nejakú predvadzacku s prehľadom...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ale napríklad BMW 7er s manuálnou prevodovkou nové nenájdeš

jasne, ved uz dlhu dobu... posledna manualna bola tusim 725d E38, myslim ze odvtedy ziadny manual nebol.

Tam je ale jasne rozdelenie aut podla pouzitia : 7 sa kupuje na pohodlnu jazdu a nie jazdecky/sportovy zazitok, tam nejde o súznenie pilota a stroja. M3/911 sa kupuje na nieco presne opacne - tam nejde o komfort ale o dravost a zazitok. Vnemy, pocity, prezivanie. A napriek tomu ze sa take auticka robia v automatoch a napriek tomu ze automaty mozu/su technicky rychlejsie, napriek tomu tu existuje obrovska skupina VODIČOV, nie VOZIČOV, ktori si ziadaju ten manual. Ktori ho vyhladavaju ako mucha med, ako hovnival hovienko, ako dazdovka hlinu...

a proste im ho budes musiet vyrvat z mrtvych praciek, lebo ho do smrti nedaju.

A potom su tu dnesne Playstation detičky ktore uz nebudu vediet radit na manuale a nutne budu na sportovom auticku potrebovat automat. Pokrok !
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak ale autor tu na začiatku sníval aj o Volve V60 (V90) a tam v prípade minimálne u tej V90 tiež manuálna prevodovka nemá čo hľadať
U tej V60 v nejakej socka výbave so slabým motorom by som MT nejak ešte chápal

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných