Audi A3 8PA 2009 - divný zvuk klimatizácie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zimbyno
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.05.2020 12:24
Zdieľať na Facebook

Audi A3 8PA 2009 - divný zvuk klimatizácie

Príspevok od používateľa zimbyno »

Zdravím. Mám Audi A3 8PA Sportback r.v. 2009, 1,6 Mpi BSE a klimatizácia automatická, ktorá v tomto aute je, začala vydávať takéto zvuky, ako vo videu nižšie. išla normálne. Auto mám krátko, ako jazdenku všetko tam je v pohode aj bolo, veď má 10 rokov. Je to ako stará chladnička. Prestane to samo? keďže boli silnejšie mrazy mohlo sa dačo pohubiť? alebo jednoducho neotáľať a ísť do servisu ? Predbežná pomoc a riešenia ? Do servisu sa dostanem asi nie tak skoro. Prípadne nejaké odporúčanie v Prešove na dobrý servis klímy a nie drahý? Ďakujem za pomoc a rady. Video možno treba dať hlasnejšie..



[/url]
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Dobrý deň po počúval som tento zvuk a keď som dobre počul príde mi to ako problém s ventilátorom kúrenia nie samotnou klimatizáciou chladiaceho okruhu.

Zvuk sa mení podľa toho ako je silno pustený ventilátor vnútorný ?

Vo väčšine prípadov sa tento zvuk vyrieši výmenou ventilátora kúrenia vnútorného.

Možno tam niečo mále spadlo pravdepodobnejšia verzia ; ložiská už sú po svojej životnosti.

Niekedy keď som mal pochybnosti použil som na diagnostiku aj endoskop a po počúvam priamo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vsluchadlách lepšie počut....už písal jaroslavelektro že to je 99% vybitý rotor ventilátora.Pokiaľ viem tam ale je riadený motorek,nie bežný el.motorček
zimbyno
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.05.2020 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zimbyno »

Tak ale keď nemám klímu zapnutú a dám aj fukar na maximum nič také nepočuť, čiže klíma má ešte nejaký vlastný? Skúšal som aj dlhšiu cestu a tak to hučalo. Najprv som myslel že kompresor. A ten ventilátor je to drahá a náročná výmena? Doma asi nespravím. A intenzitou sa hluk nemení len ho nepočujem, keď nastavím na maximum tak to zanikne ale preto, že hucia fukare.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných