Audi S5 4.2 v8

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal:Mňa tie motory tiež berú a nielen 8V a aj väčšie. Ale práve pre ich silu a charizmu nepatria na cesty. Autá sú v pohode, len ludia na ne ešte svojim rozumom nedorástli.
Stačí raz robiť generálku takej Tatry 815 a človek aj ten 12-valec preklaje... :40bd:
antontuzinsky
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.10.2019 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa antontuzinsky »

OK tak vďaka všetkým čo ste sa vyjadrili k téme ja si to nechám prejsť hlavou a pokecať s majiteľmi takých aút lebo niektorý píšu za servis, údržbu, poruchy atď. nehorázne čiastky ktoré mi nepotvrdil ani jeden majiteľ toho auta.

A chápem že sú to vyhodené peniaze ale možno nebude už vhodnejší čas na kúpu takejto kraviny pokial niesu záväzky a iné veci v živote.
A zatiaľ v živote ma mrzelo len to čo som nespravil ako to čo som spravil tak je možno na čase okúsiť aj tú druhú možnosť :3906:
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Stará židovska múdrosť hovorí:

Nech sa hociako človek rozhodne...,
vždy sa rozhodne zle.. :40bd:
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

oco13 napísal:Mňa tie motory tiež berú a nielen 8V a aj väčšie. Ale práve pre ich silu a charizmu nepatria na cesty. Autá sú v pohode, len ludia na ne ešte svojim rozumom nedorástli.
Tak podľa mňa sa nedá každý hádzať do jedného vreca.
Moja skúsenosť je taká, že veľa ľudí so silnými autami jazdia slušne, v rámci predpisov, púšťajú chodcov na priechodoch a ako opak stretávam strašne veľa bláznov na starých neservisovaných vraždách čo ohrozujú každého kade idú či rýchlosťou, nerešpektovaním všetkého, ohrozovaním chodcov atď.

Samozrejme je to možno 1:1 ale chcem tým povedať, že je jedno aké auto kto má keď nemá rozum. Takže autá za to fakt nemôžu rovnako zle sa dá urobiť na 40 kW Felicii ako na 485 kW Ferrari.
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

antontuzinsky napísal:OK tak vďaka všetkým čo ste sa vyjadrili k téme ja si to nechám prejsť hlavou a pokecať s majiteľmi takých aút lebo niektorý píšu za servis, údržbu, poruchy atď. nehorázne čiastky ktoré mi nepotvrdil ani jeden majiteľ toho auta.

A chápem že sú to vyhodené peniaze ale možno nebude už vhodnejší čas na kúpu takejto kraviny pokial niesu záväzky a iné veci v živote.
A zatiaľ v živote ma mrzelo len to čo som nespravil ako to čo som spravil tak je možno na čase okúsiť aj tú druhú možnosť :3906:
Ešte raz sa ti k tomu vyjadrím ako ten kto to má, nie kto si niečo myslí.
Keď kúpiš auto v slušnom stave, ktoré bolo servisované tak to bude ok ale keď kúpiš najlacnejšiu ponuku na internete a potom sa bude písať aké je to auto zlé, no tak to auto za to nemôže lebo zhumpľovať sa dá hocičo.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

595LV s tebou a slusnostou vo velkych autach suhlasim, ked soferujem ja, tak to robim presne ako pises- zdaleka pustam chodcov a davam prednost, nie hlupo kazdemu, aby som zdrzoval, ale pri vsetkej slusnosti.. ale tiez to u vsetkych majitelov nie je pravidlo....niekedy mam pocit ze tak pozeraju na to auto, ze by chceli aby som popred nich radsej presiel, nech pocuju zvuk a pokochaju sa pohladom....vela ludom pohodlie, klud a vaha auta so silnym motorom prida na rozvahe, ale nie je to vzdy pravidlo, nie je to mozne zovseobecnovat...a hlavne nie na SK.. no ved hadam casom sa to zlepsi a aj viac S5-tiek bude behat po cestach....
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

lorak777 presne tak som to myslel, ze sa to neda zovseobecnit tak jednoducho, ze silne auto = svina na cestach lebo velakrat je opak pravdou.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kdeže chlapci, opýtajte sa Nagyhovodražku - keď Audi tak jedine E-Tron. :40bd: :40bd: Doba spalovákov končí. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Vsak prave preto ked doba spalovakov konci, uzime si ich kym mozme.
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Akurat by som chcel vidieť a vedieť, čo je na tom na "užívanie si"... lol

Išiel som v jednom športovom aute..., akože fakt športové..., prvých 50km skutočne super, oči mi vyliezali na zátylku.

Po prvých 100 km by som už prijal aj ticho, po 200 km aj pohodlie, po ďalších 300 som sa už bal stlačiť plyn, aby ma nebolela hlava z hluku...

Po 1000 km jazdy ma bolel celý človek, chrbát, keďže sme išli po D1, vtedy bola ešte skoro celá betonova..


Treba si to najprv vyskúšať..
Samozrejme, nebol to ušľachtily 8 valec
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Povedal by som že nič z toho sa tej 5-netýka.Väčšinu negatív chytá pre ľudskú povahu...konkrétnosi môžme pokojne preskočiť.Kvantum kritiky dnes ľudia púštajú ako fajčiar dym a prakticky vždy je za tým neznalosť toho k čomu sa vyjadrujú,čiže bez zdôvodnenia.Ani nepamätám kedy niekto napísal kritiku presne podloženú a zdôvodnenú.Čokoľvek pozitívne je napadnuté bez reálneho argumentu a znalosti veci,hodnotí sa zadávateľ,samozrejme tiež bez toho aby ho niekto bližšie poznal.Sme doslova hrozný národ,neprajný a hlúpy
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Sme doslova hrozný národ,neprajný a hlúpy
Presne a do bodky z tohoto treba vychádzať pri kúpe nie že auta, ale aj krabičky zápaliek.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Chlapi ja dane auto o ktore ma zadavatel teoreticky zaujem nemam dovod vychvalovat ani osocovat, jednoducho su to len moje skusenosti. Kazdemu vyhovuje nieco ine, uznavam ale pre mna to auto nie je nijako nepohodlne praveze sa mi s nim jazdi dobre aj dlhe trasy. Samozrejme niekto kto jazdi v Skovom Mercedese povie ze je to hrozne nepohodlne a ja mu to neberiem prave preto sa vyraba tolko druhov aut aby si kazdy mohol vybrat co mu vyhovuje.
kil69
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.12.2006 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kil69 »

lorak777 napísal:595LV s tebou a slusnostou vo velkych autach suhlasim, ked soferujem ja, tak to robim presne ako pises- zdaleka pustam chodcov a davam prednost, nie hlupo kazdemu, aby som zdrzoval, ale pri vsetkej slusnosti.. ale tiez to u vsetkych majitelov nie je pravidlo....niekedy mam pocit ze tak pozeraju na to auto, ze by chceli aby som popred nich radsej presiel, nech pocuju zvuk a pokochaju sa pohladom....vela ludom pohodlie, klud a vaha auta so silnym motorom prida na rozvahe, ale nie je to vzdy pravidlo, nie je to mozne zovseobecnovat...a hlavne nie na SK.. no ved hadam casom sa to zlepsi a aj viac S5-tiek bude behat po cestach....
Tiez si myslim ze je to o vyzretosti. Mam A8, 8V ale nie priamy vstrek, jazdim predpisovo, vykon vyuzivam na bezpecne predbiehanie. Pohodlie, ticho v takom aute je z inej galaxie. Blaznov najdes aj na oturbenych trojhrncoch, co ma predbehnu na plnej ciare, ked o par chvil ich obehnem kde je to dovolene a A8 si plachti nerusene dalej.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

leonNL napísal:Ivko, praveze na okruhu by bol rychlejsi s padlami pod volantom. Manual moze byt lepsi... vlastne ani neviem k comu. Vzdy ked davaju porovnavacie testy identickych aut na okruhu, jedno manual druhe automat, vzdy je automat rychlejsi a ma navrch, a o nie malo sekund. Nie nadarmo su vsetky pretekarske specialy vratane kralovnej motorizmu F1 automaty, resp sekvencne radenie vo WRC. Ziaden pretekarsky special neni manual, preco asi...
Manuály sú v obľube možno preto, že nejazdíme všetci preteky F1 :40bd: Môže byť tá automatická prevodovka aká dobrá chce, nikdy nevie, akú TY chceš mať zaradenú rýchlosť. Bohužiaľ, pre ivka a jemu podobných je nepredstaviteľné, že niekto chce radiť na svojom aute tak ako on chce a nie tak, ako si to predstavujú inžinieri v ZF alebo v automobilke.
Automat jedine do mestskej zápchy, inak manuál.
A to píšem ako niekto kto má doma aj manuál, aj automat aj DCT (pre nemecky hovoriacich DKG).

A to sme sa ešte nezačali baviť o životnosti manuálnej a automatickej prevodovky, o rozdiele v ich údržbe, alebo o takých maličkostiach, ako keď potrebuješ auto posunúť o pol metra bez motora, alebo keď by si ho potreboval roztiahnuť, alebo kedy si potreboval odťah, alebo keď ho potrebuješ posunúť s vybitou naterkou, že? :d :D

Fakt, že mnohé modely sa robia už len automaty svedčí o tom, že autá sa už robia pre debilov a nie pre motoristov.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných