Skoda Octavia - trhanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy500
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 13.03.2018 08:32
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - trhanie

Príspevok od používateľa andy500 »

Ahojte, nevie tu nahodou niekto možnú príčinu tohto problému?

Jednotkova oktavka, 2003. 320 000 km, 1.9 TDI 81kw

Pri jazde na prevodovom stupni 2 a 3, pri pusteni plynu - brzdenie motorom- si auto samo pridava plyn - nie kontinualne ale skor trhane - ako keby ste buchali po plynovom pedali. Auto trha - cuka.
Na inych rychlostiach to nerobi, len na dvojke a trojke.
Diagnostika neukazala nic, takisto vsetky hodnoty su dobre, poloha plyn. pedalu tiez ok.

Popri tomto probleme sa menej casto stava, ze pri vyradeni z dvojky do neutralu sa chvilu drzia otacky a az potom spadnu... ale neviem ci to ma s tym nieco spolocne.

Stretol sa s tymto uz niekto alebo vie mi prosim niekto pomoct?

Dakujem Vam :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Boli určité veci pri 1Z AHU a AFN motoroch.Tie sa týkali hlavne zrýchlovania na vyžších stupňoch.Kedže je viac možností a dokonca súbeh viacerých je nutné do úvahy zobrať vzhľadom na km servisné úkony a teda vedieť čo bolo /nebolo a samozrejme ako a kedy sa porucha prvý raz prejavila. Je zbytočné písať že to môže byť aj x aj y aj z...
Väčšina týchto vecí sa rieši logovaním,tj záznamom hodnot až do momentu keď sa podarí tie problémy vyvolať.Najčastejšie býva problémom nastavovač dávky,pokiaľ ho nejde logovať treba RJ "oslepiť" a rozopnúť čidlo otáčok od rychl. skrine (prestane ukazovať otáčky) tak sa overí či je pachatelom nastavovač.Úprimne povedané nevidím riešenie ako schodné v domácom štýle
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ma to tempomat?
andy500
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 13.03.2018 08:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy500 »

mhlavaty napísal:Boli určité veci pri 1Z AHU a AFN motoroch.Tie sa týkali hlavne zrýchlovania na vyžších stupňoch.Kedže je viac možností a dokonca súbeh viacerých je nutné do úvahy zobrať vzhľadom na km servisné úkony a teda vedieť čo bolo /nebolo a samozrejme ako a kedy sa porucha prvý raz prejavila. Je zbytočné písať že to môže byť aj x aj y aj z...
Väčšina týchto vecí sa rieši logovaním,tj záznamom hodnot až do momentu keď sa podarí tie problémy vyvolať.Najčastejšie býva problémom nastavovač dávky,pokiaľ ho nejde logovať treba RJ "oslepiť" a rozopnúť čidlo otáčok od rychl. skrine (prestane ukazovať otáčky) tak sa overí či je pachatelom nastavovač.Úprimne povedané nevidím riešenie ako schodné v domácom štýle
Dakujem za odpoved, vyskusame.

@mastik29 ano ma tempomat
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných