VW Arteon - voda v svetlometoch

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Arteon - voda v svetlometoch

Príspevok od používateľa seven549 »

badboy100 napísal:Ahojte, prosím Vás, má niekto podobný problém ? Možno aj s podobným modelom auta. Zateká mi do priestoru denného svietenie voda z odstrekovačov, a postupne odchádzajú ledky v tomto svietidle.
jedna vec je dobra vedel si o tom ze ti tam tecie a stale svietis tymi svetlami.nebolo by lepsie to uz odpojit hoci bude niekde hlaska ze to nefunguje aby sa to cele neodpalilo?a potom je casu na riesenie nekonecne vela.inac aj niektore 3 superby zatekaju do svetiel ked maju cez 3 roky.
badboy100
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.11.2009 21:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa badboy100 »

Vôbec som nevedel že mi tam zateká, v lete až do jesene sa mi prave svetlo úplne jemne rosilo, neriešil som to, žiadna voda tam nebola, ozaj len jemne zarosene. A teraz pred 3 dňami som pozrel keď som zastavil pri jednom sklenenom výklade, že nejak slabo svietia pri koncoch... tak som vystúpil, pozrel a pozerám že v oboch je už zatečene. Odvtedy som uz s tým nejazdil, aj keď už zbytočne ????????‍♂️
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

mp3turbo napísal:ESD je svina svinska, plati pri manipulacii so vsetkym elektronickym. Ale iste, kedysi sme v halogene vymenili ziarovku za dve eura a svietilo sa dalej, potom sme v xenone vymenili vybojku za 30 eur a svietilo sa dalej, dnes vymenime LEDkove svetlo za 1200 eur a svieti sa dalej...

pockaj zajtra ked pridu laserove / LED matrixove svetla, tie budeme menit za dve tisicky kus...

pohoda.
Môže byť aj horšie. Pokazí sa svetlo? Auto do šrotu ,kúpiť nové
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

uz rosenie je prvy problem.nema sa tam co orosovat.sprav tam niekde malu dieru odspodu nech to vytecie a hotovo no a jazdis so zvysnymi funkcnymi ledkami dalej.ono to uz casom skoroduje cele ked to bolo zaplavene cas to neoklame ale keby sa ti chcelo rozobrat to zakonzervovat spoje tak by to fungovalo aj dlho.

take svetla na auta sa robia po fabrikach na sk uz roky odkedy tu mame automobilky.napr hella to len aby si vedel povod vyroby.a pokial niesu reklamacie tak ani o tom nevedia ze sa take nieco deje.
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Akože koncern o ničom nevie?? Chacha žarty bokom. To si prajú, aby ludia zostali v nevedomosti.
Najsamlepšie by bolo, keby vyrábali na jednom kontinente ale predávať všade okolo, len nie na výrobnom.
Ako sa hovorí - nesrať si do svojho hniezda....
Ale ludi to evidentne netankuje.
badboy100
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.11.2009 21:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa badboy100 »

Dnes som sa konečne po 3 dňoch dovolal do Porsche na servis a čudovali sa ako keby to počujú prvý krát :342a: :342a: takze zajtra ráno tam idem a som zvedavý aký spôsob riešenia nato nájdeme :2f93:
bestautosk
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.08.2012 08:47
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Oprava svetiel ...

Príspevok od používateľa bestautosk »

Pozri si stránku www.dobresvietime.sk, tam ti to opravia a bude to podstatne lacnejšie ako nové svetlo....
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

trucker694 napísal:Tej cenovke 100000€ by mala zodpovedať aj kvalita. No to je momentálne iba nonsens,keď vidím v dvoch fabrikach kde sa vyrábajú luxusné autá s cenou 100tis a viac, aký magori smerujú k montážnej linke, nenachádzam slov.
Pohybujem sa v automotive a suhlasim iba ciastocne.

Suhlasim, ze vyroba je zalozena na jednoducho nahraditelnych ludoch.
Spolahlivost auta vsak nie je postavena na kvalite montaze (alebo len ciastocne) ale predovsetkym na kvalite inzinierskeho navrhu a poziadavky automobilky na trvanlivost daneho dielu.

Kto sa vyzna, tak vie, ze v tych veciach nehra finalna cenovka auta ziadnu rolu.

Cena dnes uz jednoducho nijako nesuvisi s kvalitou.
badboy100
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.11.2009 21:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa badboy100 »

Takže v utorok to beriem na opravu, 750€ v Porsche Bratislava na komplet. Výmena nových rámov okolo skla, nie celé svetla + kalibrácia radarov a geometria. Aspoň bude nato záruka, a v prípade dalších problémov už mám kam ísť :4012: ale ďakujem každému za rady. Hold, všetko niečo stojí :300f:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

drzime palec - cele svetla by boli ukrutne ukrutne drahsie.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

poziadavky automobilky na trvanlivost daneho dielu.
Automobilka ako taká nemá záujem aby jej výrobok prežil viac ako je záruka.
Zamestnanci každej jednej automobilky majú jediný záujem - aby bol už fajront.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných