Covid 19, verzia 3

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9946
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...chlapci,celoplosne testovanie malo zmysel na zaciatku,aby sa podchytila vacsia cast infikovanych,ALE!!!!...karantenu dodrzovali len ti,co mali zaujem,dalej,malo sa kontrolovalo tych,co boli v karantene a pomerne dost velke percento sa nezucastnilo ziadnych testov.Krajske testovania,regionalne,ci najviac ohrozene nedali vlastne nikomu nic,len potvrdenie do prace,ze je negativny...Ostatne sa lajdacky zanedbalo,ja sa spolieham uz len na vakciny...Mal som aj ja testovat ludi v BA,ale bohuzial,je nas tak malo,ze sa do Velkej noci nezastavim...Nikomu tu nenahovaram,aby sa testovania nezucastnil/to by som si nedovolil/,pouzil som vlastny priklad/ja konkretne som casto testovany/.My tu hovorime o zodpovednosti voci sebe a inym,ale kazdodenne je to porusovane /cisla hovoria za seba/.Poznam XXX ludi,ktori su pozitivny,ale ziju svojim zivotom,akoby sa ani nechumelilo...Odtialto treba zacat a nie skonstatovat,ci su testy povinne,alebo nie...Toto nieje len moj nazor,stotuznuje sa s nim mozno 90 percent zdravotakov
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Rudolf robis v nemocnici v Nemecku na covid oddeleni? (tak som aspon vyrozumel z toho co si pisal v tejto teme) .
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Veď to, súkromný velkopodnikateľ zo vzdialeného ranča na ivecu daily plachta nakazil covidom okrem seba,syna,mamu,milenku,tá nakazila bývalého manžela, spoločného syna,syna z prvého manželstva a ten k0k8t stále behá po fabrikách ,roznáša virus nezodpovedne ďalej. Čo s ním?! Mám jeho dutú palicu na dostrel gulovnicou. Ale dnes sú hrobari vyťažený na 300% tak y38em na to. A takéto ho.väd.o ide do obchodu, do firiem, súloži s kym kade, no má mať odkiaľ vzor.
Rudi, drž sa, a teším sa každému tvojmu príspevku, pretože dávaš do pléna tvoje ťažké životné skúsenosti.
rudolfo63
Príspevky: 9946
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...autolaik..robim v sukromnom zariadeni-hospicium,tu sa premiestnuju hlavne ludia,ktori nemaju blizkych a rodinu a trpia roznymi neduhmi /tu aj zomieraju,kliniky a nemocnice uz ich neberu/.Umrtnost je tu velka,moja praca polieha hlavne na obsluhe pristrojov,vymene infuzii,hygiene,itd.Ked mi zomiera pacient,som pri nom do poslednej chvili,niektori potrebuju dobre slovo,niektori nie,staci drzat za ruku...Ked uzu to ma chudak za sebou,privolam dochtora nech vypise kvitung a ked sa nudim a cakam na pohrebaka,tak ho vyumyvam,vycesem mu kohuta,alebo cesticku,oholim ho,navonackujem Pitralonom /vzdy mam z toho radost/zabalim ho a takto je vlastne pripraveny na expediciu...Ked stat /frau Merckel/vyzvala podcas prvej pandemie sukromnikov,aby prijali infikovanych v ramci reprofilizacie s bohatou dotaciou od statu,moja sefka nevahala a jedno cele poschodie preorganizovala.Stat jej dodal zariadenia,pristroje,instruktaz a zvysil platy vsetkym zamestnancom,ktori prichadzaju do styku s covid-pacientami.Cast zamestnancov poutekala,momentalne pracuje malo nemcov,ale vela poliakov,srbov,talianov,jediny slovak som tu ja...,vsetko vysokokvalifikovany personal,dokonca aj lekari su zo zahranicia.Nemci sa covid-u boja jak cert kriza a tak vacsinu nechavaju na nas.Pracoval som mesiac na covide,potom ma presunuli o poschodie nizsie medzi inych pacientov,ale vyska umrti sa rovna tym covidovym...Momentalne 32 posteli pre covid,22 plucna ventilacka...Najhorsie je tu rotacia ludi/ mnohi,ked vidia mrtveho,druhy den uz ani nepridu/,alebo vydrzia len kratko,psychicky to nezvladaju.Od febr.sa vraciam na covid,je nas uz len minimum,pretahujeme smeny,robime nadcasy,volna su minimalne a niekedy driememe postojocky...A bude este viac kureffsky...,aspon do Velkej noci...
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Rudolf drzim palce a vela zdravia....
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Rudi,máš veľké SRDCE! :300f:
Ale najradšej by som bol, keby si tvoje skúsenosti a srdečnosť nemusel poukazovať cudzím, ale ani blízkym, známym..., veď vieš čo myslím, ale niekto musí aj túto prácu vykonávať, môj príbuzný tvojich upravených klientov odváža na ich miesto večného pokoja.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rudi aj ja smekám klobúk dolu, lebo na toto treba ešte o kus väčšie presvedčenie ako má ujo Nagy na elektromobily. Ale nebol by som to ja ak by som sa neopýtal. Napadla ťa niekedy taká otázka - zalúžia si títo zomierajúci takú starostlivosť. Nejedná sa o nikoho konkretneho. ale proste o človeka ako takého. Pretože aby bola v prírode rovnováha, tak každý by sme ku koncu mali dostať len tolko kolko sme my sami odovzdali iným. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rudolfo63
Príspevky: 9946
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...tatko...,na toto je velmi tazka odpoved,preto neviem,ci dokazem uspokojit Tvoju otazku.Odpoviem takto...Kazdy clovek umiera inac a my si zelame/ a to je najkrajsia smrt/,aby sa 3x nadychol a vydychol,vtedy odpojim pristroj.Niektori umieraju v bolestiach/ani morfina nezabera/ a niektori musia do umeleho spanku.Je vela takych,co Ti nadavaju aj v poslednej chvili /su to hlavne dozivajuci nacisti,byvali prislusnici SS,ktori bojovali na OST fronte a tam si museli odsediet poniektori aj v gulagu,ktori maju uz okolo 100 rokoff/ Pre nas najhorsi pacienti.ti nam nemozu prist ani na meno,osetrujeme ich my,chlapi,lebo osetrovatelky sa ich boja/neraz ich udru,zautocia fyzicky a slovne/,pre nich sme narod,ktori sa mal splynovat,zlikvidovat a neraz dochadzalo do situacii,ze odmietli spolupracu pri vysetreni,pokial nepride nemecky osetrovatel.Ale to su vynimocne pripady,vacsina je spokojna,ze sa niekto o nich postara a mnohi su aj vdacny.Clovek pri praci si nepripusta nejake pochybenia,si automatom,robotom,city idu bokom,urobis si svoje s jak najlepsim vedomim a svedomim...Uz som sa chcel na to vysrat niekolkokrat,sam som si nahovaral,ze to robim len kvoli peniazom,niekedy mam toho plne zuby,kolkokrat my zena volala,vykasli sa na to,mozem Ti vybavit pracu u nas na recepcii.budes mat klud...Aj som tak urobil,ale po dvoch mesiacoch ma to tahalo znovu k pacientom,chybala mi ta atmosfera,kolektiv...adrenalin...Clovek v zivote dufa,ze na stare kolena,ked to uz bude s nim tazke,ze sa on niekto postara... a vytrie mu aspon rit....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pekne, pekne, pekne... no fakt pekne.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rudi - keď sa tak človek nad tým zamyslí (niekedy to tak príde) tak ja vtedy závidím tým smiešnym "amíkom" jedinú vec. Oni si môžu dať do dokladu oficialne zapísať "neoživovať". Každý by sme mali mať tú možnosť volby.
Tú starostlivosť a pomoc v starobe som nemyslel len na nemcov. Človek by si mal dobrú starobu zaslúžiť predchádzajúcim životom - a toto vôbec nevzťahujem na peniaze. :4012:
Tá karma by mohla fungovať lepšie a účinnejšie. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rudolfo63
Príspevky: 9946
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...z niektorych tu mojich prispevkov som naznacil,ze moja zena nepojde na testy...Pojde,ma urceny aj termin a cas v Ruzinove,na prikaz primatora Valla /zena je zamestnancom magistratu/...Aby to nevyznelo,ze som proti testovaniu...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Súdruhovia potrebujem poradiť so slovenskou legislatívou okolo covidu.
V rodine jeden pozitívny, ostatní v karantene, na konci karanteny testy, zase ďalší pozitívny. Ten čo to mal prvý, musí ostať tiež v karantene, alebo už má volno lebo prekonal covid???
A socialke hlásim ďalšiu karantenu od konca prvej alebo od dátumu testu? (to sú tri dni)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

No tatko takto. Zať pozitívny od minulej soboty 16teho, boli doma na home ofice. Ja pozitívny od nedele 17teho. Mladý sú vo svojom byte aj s vnučkou, dcéra mala priznaky tak sa objednala na utorok 19teho na test. Pozitívna. Ja som v karanténe mimo civilizácie od centra dediny 3,5km sam so psom a kocurom. Gazdiná je náš zásobovač mladým ku dveram,mne do predsiene a do Detsky Domov zásobuje desať štátnych detí na dome.
K veci, zať môže nastúpiť do práce už po desiatom dni, za predpokladu bezpriznakovosti. Ale iny tvrdia,ze pokiaľ je v spoločnosti s covid pozitívnym nemá opustiť skupinu. Ale každý tieto vyhlásenia si vykladá viac menej po svojom. Za seba poviem, pokiaľ bude PN platiť tento sxurv8ný stáť budem covid pozitiv do veľkej noci, kašeľ ma bude trápit do prázdnin a po roku môžem požiadať o invalidný dôchodok. :4012:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len u nás sme pekne všetci pokope.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rudolfo63
Príspevky: 9946
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ja to upresnim...,pokial clovek prekonal covid,nemusi sa dat uzu testovat,podmienkou je potvrdenie od obvodneho lekara,ze covid prekonal...V praxi to vyzera tak,ze jeho telo si vytvorilo protilatky a tak by nemal znovu zachorovat...

V rodine jeden pozitívny, ostatní v karantene, na konci karanteny testy, zase ďalší pozitívny. Ten čo to mal prvý, musí ostať tiež v karantene, alebo už má volno lebo prekonal covid???
A socialke hlásim ďalšiu karantenu od konca prvej alebo od dátumu testu? (to sú tri dni)[/quote]


Tak toto zalezi od viacerych faktorov,.neviem,ci vsetci su v jednej domacnosti /zrejme hej /,tak ten prvy by mal pockat 5 dni a znovu sa nechat pretestovat/PCR testom/.Socialke hlasis od datumu testu...
Zamknuté

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných