Audi A3 8PA 2009 - PS19W DLR denné svietenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zimbyno
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.05.2020 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zimbyno »

Vďaka za všetky rozumné odpovede. Estetiku som myslel že ledka má podľa mňa krajšie svetlo atď. Myslím že rozumiete prečo led :) lepšie to vyzerá, preto som sa hlavne pýtal, že či existuje nejaká legálna náhrada ak o nej viete , keď sa mi to tak páči. Ďakujem za všetky odpovede. Ak bude niečo čo bude svietiť 6000k studená biela a pasovať to tam a bude to schválené tak si to dám. Vďaka
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Mateusz737 napísal:Akurát čítam info od výrobcu : "LED zdroj je určen pro interiérové osvětlení a pro provoz mimo veřejné komunikace!"
takže zabudni na tento nápad , dosť to oslepuje a môže sa Ti to vypomstiť buď pokuta alebo sposobis nejakú nehodu atď... :3c90:
Sorry ale píšeš hlúposti.
Koho akože chceš oslepovať s tým denným svietením ???
Podla datasheetu z osramu má tá LED žiarovka svetelný tok 200 Lumenov

https://www.osram.sk/ecat/LEDriving%20P ... P_4059211/

Pre porovnanie obyčajná žiarovka P21W ktorá sa nachádza v smerovkách alebo spiatočke na veľkom množstve áut tak má svetelný tok 460 Lumenov
P21W má napr. Fabia II facelift alebo octávka II facelift v dennom svietení v združenej hmlovke

https://www.osram.sk/ecat/ORIGINAL%20-% ... P_1285824/

Takže sa pýtam koho chceš s tými 200 Lumenmi oslepovať nedajbože spôsobiť nehodu ???
By si musel stáť pol metra od toho svetla a priamo v X-vom smere sa naň dívať aby ťa niečo oslepilo.

Ďalšia vec je to, že chalan sem prišiel a slušne položil rozumne sformulovanú otázku a vy ste sa naň zlietli ako supy na zdochlinu. Nie ako polovica príspevkov typu že mám auto a neštartuje (zvyšok potrebných údajov si domyslite)
Áno, nie je to homologovaný svetelný zdroj a niektorí ho ti idete za to zožrať. Vadí vám to ? ohrozuje tým svoj alebo váš život, plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky alebo niečo iné ? Je to absolútne nepodstatná vec tak uberte plyn. Môj sused si napr. spravil hrdo minulý týždeň na svojom vylietanom naftovom káre downpipe, takže kat ani dpf-ko nemá, egr odstavený a smrdí mi tu s tým pod oknom každý deň kým mu to nezapálim lebo rozumná reč s ním nie je. Takže toto je ten zásah do auta na ktorý by sa malo poukazovať a ktorý znižuje kvalitu života nám ostatným a nie nejaká nehomologovaná žiarovka v audine chalana, čo len chcel troška zmeniť vzhľad svojho auta aby mu denná svetlo nesvietilo na halogénových 3000K ale pekne studeno bielo 6000K

Ešte info:
LED žiarovky už dokážu produkovať svetelný zväzok rozložený tak, aby dokázal plnohodnotne nahradiť hal. žiarovku.
Osram nedávno uviedol LED radu svetelných zdrojov kde fotometrické meranie H7 náhrady v porovnaní so žiarovkou vykazuje plnenie normy vo všetkých referenčných bodoch. Tieto náhrady sú legálne v nemecku, kde pri kúpe produktu dostanete štítok, ktorý sa lepí na viditeľnú zadnú časť svetlometu nakolk otieto svetelné zdroje sú plne homologované podla ECEr37. Osram má zoznam vozidiel, kde je možné tieto náhrady použiť pričom svetelná stopa a ostatné veci sú z legislatívneho hladiska OK. Teda nie je to možné použiť na ľubovoľné vozidlo.

Táto konkrétna žiarovka PS19W nie je homologovaná nakoľko sa používa extrémne zriedkavo a každý, kto niekedy homologoval nejaký diel z auta s vysokou prioritou bezpečnosti vie, že zajedanie testov, samotné testy a reporty z atestovaného labáku stoja brutal prachy, takže sa to výrobcovi neoplatí.

Ináč pokiaľ si dobre pamätám tak z hľadiska fotometrie bola spodná hranica svetelného toku pre denné svietenie okolo 200Lumen
Horná hranica nie je stanovená, každý si tam môže dať v podstate koľko chce a preto ako ste si isto všimli majú niektoré autá tak prepálené a ostré denné svietenie (a to počkajte keď uvidíte ID3 od VW na ceste) a niektoré absolútne v pohode, nepôsobiace rušivo.
Pekný večer
zimbyno
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.05.2020 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zimbyno »

Vďaka za inteligentnú odpoveď, aspoň som o niečo múdrejší. O tom v Nemecku som vedel preto som chcel vedieť či nie je už niečo také na SR. Ešte raz ďakujem :)
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

ivko1 napísal:Estetika...
V lekárni predávajú rôzne prípravky, ktoré treba užívať, v prípade depresii, stavov úzkosti, pri nespavosti a podobne...

K***a vieš že to je nelegálne a aj tak to tam chceš a budeš si dávať námahu to meniť pred STK... :::
Ja v takomto prípade hovorím že ludia to nemajú v hlave v poriadku.
Za týžden ti to niekto odrbe na parkovisku a ani nebudeš vedieť kto, alebo len dostaneš šmyk na klzkej ceste, oplieskaš auto a bude po estetike

Takéto účty treba riešiť LOCK, BAN, DELETE a už viac sa tu neobjavíš so stupidnými otázkami, lebo výmena klasickej žiarovky za LED-kovú je životne dôležitá vec...
Aby si sa nepoondil kvôli jednej žiarovke, ty LOCK BAN DELETE... NO A ČO, do riti, že si dá LEDku namiesto vláknovky? Zrúti sa svet, alebo Matovič dostane rozum? Však na to tie žiarovky sú, pre boha živého!! Keď má niekto staré auto, ktoré malo ešte diagonálne dušové pneumatiky, tak si tam teraz nedá radiálne bezdušové gumy, lebo LOCK BAN DELETE? Nemáš vlastný názor? To si fakt taká zbabelá ovca, ty "nelegálne"?

Možno to nevieš, ale aj právo prvej noci bolo niekedy "zákon" a neodovzdať ženu pánovi bolo tiež "nelegálne".
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jrguško aj ja si myslím, že peniaze na estetiku by bolo rozumnejšie vraziť do nadstavby nad autoškolu. Na slovakiaringu ponúkajú 4 levely.
Lebo načo nám je na ceste estetické auto, ak šofér nevie riešiť krízové situacia. :4012:
A sice je to len prťavá žiarovčička niekde dolu, ale nebude svietiť tak ako tá, čo ju tam určil výrobca. Princíp je v tom, že ak človek klame v malých veciach, potom klame vo všetkom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Jasne, a kto klame ten kradne a kto kradne, ten vraždí !
Do basy s ním
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jaké do baxy??? Zastreliť v nedelu pred futbalom na štadione. Ludia budú mať zábavu a nemusia ho chovať v base zo svojich daní.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
uwa0917127678
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 16.08.2022 17:02
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8PA 2009 - PS19W DLR denné svietenie

Príspevok od používateľa uwa0917127678 »

Zdravím, pri výmene žiarovky za led sa len vymenil kus za kus a pasovalo to alebo bolo treba niečo nastaviť pripadne nejaký adaptér?

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 16 neregistrovaných