Hyundai i30 CW 2009 2.0 CRDi - remeň alternátor snímače TPMS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Marekch77
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.01.2017 11:24
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30 CW 2009 2.0 CRDi - remeň alternátor snímače TPMS

Príspevok od používateľa Marekch77 »

Zdravím všetkých a prajem všetko dobré v roku 2021!

Mám repasovaný alternátor a klinový remeň pred výmenou. Moja otázka sa ale týka súvislosti klinového remeňa, alternátora, akumulátora a snímačov TPMS. Mám vymenené všetky snímače, lebo originálne mali otrasnú kvalitu a popraskali - nemenil som za originály, ale generické náhrady. Problém je v tom, že po čase mi začne svietiť kontrolka TPMS. Najprv to bolo tak, že na nejaký čas zasvietila, potom prestala. Interval svietenia sa postupne predlžoval, až kontrolka začala svietiť nepretržite.

Pri kontrole v pneuservise chalani zistili "vybitý" jeden snímač, nad čím krútili hlavou. No potom sa mi práve stalo, že mi odišiel alternátor a urobil sa jeho repas. Zároveň sa vymenil vadný snímač a všetko bolo nejaký čas ok. No potom sa to začalo znova, ale znova sa mi začali objavovať podobné veci ako pri prvom probléme s alternátorom (svietila mi kontrolka ESP OFF napr.).

Preto sa chcem spýtať, či to nemôže všetko súvisieť s 1. opotrebovaným klinovým remeňom, 2. nedostatočnou funkciou alternátora.

Odkiaľ berú snímače TPMS "šťavu"? Majú vlastnú batériu alebo všetko ťahajú z akumulátora? Mohol by mať nedostatočne fungujúci alternátor vplyv na to, ako riadiaca jednotka rozpoznáva snímače TPMS, resp. na "vybitie" snímačov TPMS?

Radili by ste vymeniť komplet klinový remeň (aj tak to treba) a dať nový alternátor (nie repas)? Vyriešilo by to problém?

Alebo je problém akumulátor a stačí vymeniť ten?

Ďakujem vám za odpovede a odpustite, ak sú moje otázky triviálne, ale autám sa veľmi nerozumiem.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Takze zaradom.Opotrebovany klinovy remen nema iaden vplyv na funkciu TPMS,a ani na dalsie komponenty/ak nesmika/.Senzory maju v sebe akumlator/baterku/,nedostava stavu od akumlatora.Repasovany alternator/ak je repasovany dobre/,tak ma taku istu hodnotu ako novy alternator.Robime pravidelne,teda absolutbne nezbadat na kvalite.Nemas nahodou problem v rj a zato ti ukazuje zly snimac TPMS?Senzor bol nanovo kodovany,alebo klonovany?
Marekch77
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.01.2017 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekch77 »

Myslim, ze bol nanovo naprogramovany. Nemoze to byt tym, ze to jednoducho nie su originaly? Niekedy mam pocit, ze TPMS zacala svietit, ked som presiel vacsiu nerovnost, co je na slovenskych cestach kazdu chvilu. Nechapem len ten interval. Najprv svietila kratko, potom stale dlhsie a teraz svieti stale. A pravdepodobne bude zase mat jeden vybitu baterku. Ale otazka je preco. Zajtra idem do servisu, snad budem mudrejsi.

Edit: Ako su vlastne tie snimace prepojene s RJ?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Zivitnost tych bateriek je cca 7 rokov.Cez bluetoth.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nevyhoda japan-korea aut ze tie snimace tlaku treba kupovat originaly.odkedz to zacali montovat do aut aj pneuservisaci vedia ze u japan korea aut funguju len originaly bezstarostne.ja by som to dal odpojit.

alternator treba zmerat ci dobija dobre aj v zatazi ak ti zasvietilo esp.

repas je dobry ak ho dobre spravili.ja som daval uz repasovat asi 4x alternator u jednej firmy ale len 2x to bolo ok.u jedneho sa povolil spoj budenia alternatora nedotiahnuty srob a druhy ked menili loziska komutator a uhliky tak tie len popajali cinom u auta ktore ma v zime odber velky.zapina po natoceni motora vsetko automaticky motor to zatazi ako ked sa zapne v lete klima a tie pajane spoje nevydrzali ani 10 000km.kludne tam mohli dat cely ten diel s uhlikmi novy alebo si uz kupit masinu ktora to zatavi tak ako ma byt.
Marekch77
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.01.2017 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekch77 »

Ďakujem seven549 - je pravda, že som mal aj toto podozrenie, ale keďže sa v pneuservise tvárili, že aj náhrady budú ok, tak som šiel tou cestou, lebo je rozdiel dať 220 eur aj s robotou za 4 snímače a nejakých 350 eur za originály.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Divne ze sa tak tvarili.ja som z vychodu a tu vsetci pneuservisaciv mojom okoli ti povedia ze su to vyhodene peniaze za toto.inac mi jeden vravel ze sa tak s tym hrali a vsetke snimace hodia do rezervy dnu pod pneu nafukaju ju a je klud.ale to bolo tak cca 5rokov dozadu co mi to vravel.no ono tu rezervu potom nemozes pouzit lebo to v nej lieta.
Marekch77
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.01.2017 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekch77 »

No, na mne asi videli, že sa veľmi nerozumiem, tak ma podojili A ako by si to odpojil, nech to nesvieti? Toto mi už skúšali spraviť aj priamo v Hyundai, ale po nejakom čase to zase začalo svietiť. Inak sranda je, že ten systém funguje - keď mám nízky tlak, tak normálne dané koleso zasvieti s výkričníkom. Len tá kontrolka TPMS furt svieti.
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Nevieš si zmeniť na palubnom pc režim tlaku pre pneu? Niečo ako eco/normal?
Marekch77
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.01.2017 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekch77 »

Pozriem, dík za tip.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní