Skoda Octavia 66kw tdi - zle startuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dominik681988
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.05.2012 11:18
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 66kw tdi - zle startuje

Príspevok od používateľa dominik681988 »

dobry den ........ chcel by som poprosit o radu mam starsiu oktaviu 66kw tdi PD z nicoho nic motor pri startovani nema silu otocit aj ked snaha je ....... tak som dal druhu baterku a to iste tak som si povedal ze baterky obe su nanic a siel som kupit novu ale problem je stale ..... kontrolky sa rozsvietia pekne zhasnu a ked ma nastartovat nema silu otocit ..... ked auto nakablujeme motor pekne chyti na prvu supu a ntreba ani nejak cakat staci par sekund .... moze to byt zle ukostrenie baterky ??? prosim poradte
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prečo by nemohlo,ale je to vec akým sa pomocný zdroj pripojuje.Pretože ak ide plus na kontakt baterky ale mínus na kostru motora,je to už zdroj ktorý obchádza kostrenie jeho vlastnej batérie a teda obíde to zlé kostrenie.Nechcem byť zbytočne kritický,ale riešiť najprv novú batériu a potom kostrenie je ako v biblii,posledné je prvé.
Dám jeden príklad ktorý je hodný si pamätať.Motor ten istý 1,9 tdi ale 81 kw a každý studený štart len tak tak naštartoval.Kedže ten motor má svoje charakteristické móresy sa hneď vybral štartér.Rozobral,vyčistil,klzne veci premazali a hopla...štart na dotyk kľúča.A tak je to dodnes,to je odadom dva roky.
Tdi z rotačkou ak nedosiahne potrebné otáčky štartu tak nespustí vstrekovanie.Takže to je už druhá z možností prečo "pomoc" spôsobí že je úspešný štart,zdvihli sa štartovacie otáčky.
dominik681988
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.05.2012 11:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik681988 »

dakujem za radu .......... ako ja som amater takze prve co ma napadlo ze odisla baterka ....... cize ak som dobre pochopil mam skontrolovat ten minusovi kabel co ide od baterky ci sa niekde neuvolnil?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prečo by sa uvolňoval,to sa stane skôr po opravách spojok a prevodoviek že sa nepritiahne.Tu treba prejsť všetky silové spoje koľko ich je,tak plusové ako mínusové,demontovať,očistiť dosadacie plochy a upevniť.Od batéria po posledný spoj.
dominik681988
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.05.2012 11:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik681988 »

aha no tak ja to skusim zajtra nejak pozret a ked nic nezmozem len servis to isti ...... ale dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Servis (ak za niečo stojí) s tým urobí krátky proces,ak nestojí za prd,bude to výmena štartéra
dominik681988
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.05.2012 11:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik681988 »

musim si zaklopat ze mam dobrych mechanikov vyznaju sa a hned vedia povedat alebo aspon odhadnut ze co by to mohlo byt a v podstate sa zhodol s vasou diagnozov daco poradil a ze ked sa nepodari ze zajtra to pridu zobrat nastastie neni servis daleko od bytu tak 15 minut peso ........ tiez nepredpokladaju zeby to bol starter len nejaka hlupost na kabloch niekde
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozor na tie štartre,oni nie sú zlé,nič im nie je ale zadierajú na sucho a potom to tak končí.Práca cakomprask na hodinku aj zo spojmi.Vtip je práve v tom že náklad na materiál býva nula,len práca.Často majiteľ nechce veriť že to bolo "len v tom" a nič viac sa nedotklo.Druhá vec je že u rotačky sú ešte na výsuve pastorku púzdrá,takže držím novšie štartre ktoré pasujú z PD čiek a majú tam už ihlové ložisko.Kupujem ich za 10-20 e.- z Allegra a zatiaľ mám štastie na kusy ako nové
6DODIAK5
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 10.02.2009 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6DODIAK5 »

Zdravim
No priklanam sa skor k zadretemu starteru, na tdi to nieje nic zvlastne, hlavne ked ma dost nabehane a po meste na kratko.Ked je starter,tak to hlavne tazsie chyta za studena.Treba premerat kable, kuknut kostry a spoje, a potom len starter von.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 10 neregistrovaných