VW Golf VII , 2.0 tdi 110 kw - bateria

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ower
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.10.2018 09:50
Zdieľať na Facebook

VW Golf VII , 2.0 tdi 110 kw - bateria

Príspevok od používateľa ower »

Caute,
Aktualne mam v aute bateriu Varta 7po 915 105 agm 68ah.
Viete mi poradit, kde nakupujete baterie(overeny eshop,mozno kamenny obchod v BA), resp. ake su relevantne alternativy k tejto, kedze som ju nenasiel na vela strankach.

Vdaka
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nemusi to byť práve Varta, myslím že sú aj lepšie značky, vraj tento konkrétny model sa už nevyrába.
A alternatívou je každá 12V olovená batéria takej alebo radšej väčšej kapacity, so štartovacím prúdom 680 A alebo radšej väčším, ktorá sa zmestí do priestoru pre batériu v motorovom priestore.
Mám opakovane dobrú skúsenosť s predajňou batérie na Topolčianskej ulici v Petržalke (na zadnom čele veľkého baráka s terasou), majú aj v týchto časoch otvorené, zhodou okolností som tam dnes bol kvôli inému, lebo predávajú aj diely.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Len trochu bacha ak to ma baterkovy manazment tak zmenu tam treba zaznamenat, je to potrebne aby vsetko pracovalo ok. Cize nielen hocico aj vacsie tam supni ked sa da ale treba aj takymto veciam venovat pozornost, nie su tam pre srandu.
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Ako píše xentry nová baterka sa bude musieť nakódovať. Ja som v BA riešil všetky diely v Biskupiciach na Krajinskej je taká predajňa dielov, nie veľké dd ;-)
Skús pogoogliť, nech nerobím reklamu. Zavolaj, vysvetli, chalani vždy ochotne pomohli. Pri nutnosti výmeny vedeli aj dobrého servisáka odporučiť.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Konkrétne u Golf 7 nie je nevyhnutné hneď po výmene novú batériu nakódovať, auto bude jazdiť, ale z hľadiska dlhodobej funkčnosti to je vhodné.
tu je odkaz na zaujímavý príspevok ohľadne výmeny batérií:
https://autobild.pluska.sk/poradca/bana ... i-vam-auto
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Vsak presne o tom je ten clanok, ze je to potrebne urobit u tych aut, ktorym takto funguje baterkovy manazment, u aut u ktorych to nie je potrebne nie je tato funkcia ani v diagnostike ani v originalnej. U tych, pri ktorych to spravit treba to je tam. Su auta, ktore maju baterkovy manazment uz od roku 2002 ale nevyzaduje si ziadne podobne kroky. Ak das novu bateriu napr. do Bmw kde je potrebna registracia vymeny krasne uvidis ako ju prebija a nie malo akonahle zaregistrujes vymenu vsetko je v tej chvilke v normalnych hodnotach, ked tam je nakodovane AGM tak treba AGM ak obycajna tak obycajna, ked 85ka tak 85ka alebo mozes dat 90tku ale treba to zmenit. Je registracia mnohych suciastok po vymenach aj obycajna vymena vzduchoveho filtra sa v niektorych registruje, mas keramicke zhavice das obycajne hned tam mas problem a vie o tom, ze su tam nevhodne zhavice. Na toto vsak bohozial vela ludi a aj servisov z vysoka s..ie.
ower
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.10.2018 09:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ower »

Dakujem za odpovede. Kontaktoval som zopar servisov v okoli, kolko si pytaju za nakodovanie, aby som predisiel zbytocnym problemom.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lebo nevedia ze zhavice su na rozlicnu voltaz...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Len od toho su tie postupy aj to je v tej diagnostike, v podstate dnes uz nerobis nic aby auto neslo na diagnostiku a vsetko je tam tak vsetko co treba spojene s vymenou hocicoho tak to spravim. Pripojis to ide kontrola dajme tomu zhavice, ako prve je tam upozornenie pozor zhavice su napajane pomocou 4,4V akonahle sa pripoji na napatie palubnej siete tak ich rad radom pozabijas, mas problem so zhavicmi hovori co mas presne krok po kroku robit a ako, merat na zaklade odporu, merat kablovacku, testovat rj pre zhavice, aj vymena zhavicou sa registruje aj vymena startera sa registruje, jednoducho sa robi stale vsetko co sa ma ak sa ma, ak sa nema nikomu sa nepovie urobilo sa zaplat, ak netreba netreba. Akurat dnes sa riesila rozsvietena kontrolka baterie s bateriovym manazmentom, mozem pripojit multimeter a rovno to hodin na alternator, z merani hodinu a pomocou aj obd diagnostiky alternatora a celeho celku od merania rj baterii ako pracuje po cely zbytok to vyslo na pridavnu bateriu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 2 neregistrovaní