BMW X3 F25 2013 2.0D

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bestauticko
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:59
Zdieľať na Facebook

BMW X3 F25 2013 2.0D

Príspevok od používateľa bestauticko »

Zdravím, potreboval by som poradiť najlepšie od servisákov, čo majú skúsenosti s dodatočnou montážou nezávislého kúrenia. Zaujímalo by ma, či je na trhu aj niečo iné ako Webasto a Eberspracher čo stojí za reč, čo sa kvality týka, a či sa tieto montáže na môj typ auta robievajú. Ide mi o orientačnú dobu auta v servise, zhruba orientačnú cenu a či je ide o veľký mechanický zásah do auta. Poprosím info od zainteresovaných, nejaké "odborné" rady od notorických odpovedačov ma naozaj nezaujímajú.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Najlepšie urobíš, ak sa priamo nakontaktuješ na dielňu.

Výhodou týchto známejších značiek je dostupnosť servisu a ND ale aj diagnostiky.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Zdar
Nedávno sme riešili doma jeden problém, otec mal vo firemnom aute teplovzdušné kúrenie od firmy DEFA a proste umrelo, bol tam veľký problém zohnať náhradné diely nakoľko to je u nás pomerne málo známa značka a auto bolo dovoz z Nemecka a už to malo namontované pri kúpe.
Predtým mal VW T5 a tam sa dodatočne montovalo v ČR webasto a práca zabrala cca jeden deň. Po dvoch rokoch tam bol problém s napájacím káblovým zväzkom a s dodaním náhradného dielu a výmenou nebol problém, rýchlovka takže za mňa by som radšej šiel do známej aj keď drahšej značky
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Mám to už v šiestom aute a môžem len doporučiť. V prvom som mal Eberspaecher, v ostatných Webasto.
S montážou nemáš veľmi čo špekulovať, lebo je to vec, ktorú jednak treba vedieť a jednak treba na to mať montážne sady. Aj napriek tomu, že pri takom malom motore máš pod kapotou miesta dosť :d :D

Posledné kúsky mi montovali aj servisovali u Novosedlíka v BA. Myslím, že sa volajú AEN (Auto elektro Novosedlík) a sídlia na Vajnorskej, keď ideš von z mesta, tak kúsok za Lake Side Parkom na pravej strane.

Cena bola zakaždým iná, asi podľa náročnosti montáže, ale bolo to niečo okolo 1400 eur, možno o máličko viac. Časovo to bolo na druhý deň, maximálne za dva dni. Ja som im to tam vždy nechal na večer, aby to ráno mali vychladnuté a mohli hneď začať.
Je to bomba vec, ale nedocenená... Každý si radšej kúpi obrovské kolá, na ktorých sa potom ani nedá jazdiť, alebo 20 kilový reprák do kufra a hudbu TUC TUC TUC, ale životnosť motora a oškrabávanie okien v zime asi nikoho nezaujíma.
EDIT: Tá cena je aj s diaľkovým, ktoré samotné stojí 200.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pridavam sa k Mr.Jerguskovi. Rozhodne vyborna vec, aj pre posadku, aj pre masinu ked sa bavime o teplovodnom cize takom ktore zohrieva aj motor. Su potom aj teplovzdusne riesenia, motor je uplne studeny akurat kabina je tepla. Teplovzdusne je lepsie pre posadku, ukrutne rychlo zohreje interier, teplovodne je lepsie pre stroj - ak si chces nechat auto dlhsie tak teplovodne. Ak planujes auto do 2-4 rokov predat, teplovzdusne bude o stovku/dve lacnejsie a hlavne vsetku energiu bombuje do interieru.

Webasto aj Eberspaecher su rovnocenne produkty, obidve riesenia maju svoje drobne zlyhania, v principe ide o spolahlivu techniku ktora ti od montaze bude fungovat v pohode 5-8 rokov, potom sa mozu dostavit cirkusy. Ale nemusia, su kurenia ktore chodia 10-12 rokov, a dovtedy auto nebudes mat cize ta to netrapi.

Cenovka zhruba od 1000 eur, zavisi od konkretneho riesenia ako sa na dialku ovlada (jednoduche vysielace su lacnejsie, GSM ovladanie zlozitejsie drahsie ale mozes nim ovladat auto na druhej strane Slovenska).

Dobrym napadom je aj kupit pouzite kurenie zo Sharanov - je to absolutne nezavisla jednotka, ovlada sa tromi dratmi. Nafta. Da sa zohnat za dve stovky, treba v nom preventivne vymenit zhaviacu sviecku a dva senzory, vycistit spalovaciu komoru, fajront, bude chodit roky. K tomu nejake ovladanie na dialku, niektore weby s elektronikou predavaju za dvacku ovladace ktore dosiahnu 200-300 metrov, lacnejsie riesenie nez toto neexistuje. Je ale vyhradne teplovodne, takze ho treba zaintegrovat do existujuceho chladiaceho okruhu vozu - co je sice jednoduchy zasah, avsak nie kazdy sa do toho pusti.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
bestauticko
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bestauticko »

Super,

ďakujem pekne za fundované rady a prajem pekný deň.
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných