Ford Mondeo 2.0 tdci , 85kw , 2008 - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rolandsr
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.08.2017 10:36
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 2.0 tdci , 85kw , 2008 - nestartuje

Príspevok od používateľa rolandsr »

Zdravím,
rovno k veci. Stočím s kľúčom a ani ťuk. Inač palubovka svieti rádio ide svetla svietia. všetko ide ako ma. Batéria je v poriadku. Štartér je v poriadku. Poistky sú v poriadku. Spínačka je v poriadku. No ale aj tak neštartuje. Kabeláž skontrolovaná. V štartéry je napätie. Ak dám kľuč do polohy jedna tak tiež je napätie a ako náhle dám do polohy dva ako štart v relé kde by malo posielať napätie na štartér tak sa stratí. Tak tiež som skontroloval všetky kostry. Prebrúsil napojil napätie.
Ďakujem za odpovede
maskes
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 04.02.2020 18:23
Zdieľať na Facebook

Ford

Príspevok od používateľa maskes »

Zdravím, rovno k veci: spínacia skrinka, preverit ešte raz dôkladne...
rolandsr
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.08.2017 10:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolandsr »

Zdravím, spínačka je skontrolovaná, premeraná , dnes kúpená elektrická časť spínacej skrinky. Nepomohlo. Ďalší prosím.
petsimek
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.03.2019 22:57
Zdieľať na Facebook

Ford mondeo neštartuje

Príspevok od používateľa petsimek »

Podobny problem som mal par mesiacov nazad.Po vymene všemožných čidiel a hľadani zádrhelu mechanik vymenil bateriu za novu a štartujeme.Mondea su tym vraj zname .skus premerať bateriu.
majco151
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.03.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majco151 »

A skúšal si štartovať na priamo? Pretočiš kľúč do prvej polohy a natiahneš kábel od + kontaktu batérie na štartér. A uvidíš či ho pretočí.
maskes
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 04.02.2020 18:23
Zdieľať na Facebook

Spinacka

Príspevok od používateľa maskes »

Takto mne odisla 2 startovacia poloha na spinacej skrinke, kedze vymena je komplikovana tak som napojil napriamo cez + pol spinacej skrinky cez osobitny spinac na starter a takto fungujem uz tri roky...????
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford mondeo neštartuje

Príspevok od používateľa seven549 »

petsimek napísal:mechanik vymenil bateriu za novu a štartujeme.Mondea su tym vraj zname .skus premerať bateriu.
ani nie mondea ale celkovo uz aj stare 30 rocne fordy aj benzinove akoby nepustili prud do startera ak bola bateria zla hoci sa javila ze je dobra.ak nemala silu starter ani necvakol a kontrolky svietili v pohode svetla kurenie vsetko islo ako ma.javilo sa to ako mrtvy starter alebo spinacka alebo nieco ine a vzdy to je bateria.nieco v tom el odvode je co nedovoli starteru tocit ak bateria nema silu.a moze to byt aj nieco v spinacej skrinke.nejaka suciastka.nieco zahadne.alebo cievka ford startera.nema silu magnet nezopne.
miroslavjurcak481
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.06.2023 23:26
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 2.0 tdci , 85kw , 2008 - nestartuje

Príspevok od používateľa miroslavjurcak481 »

Podarilo sa to vyriešiť? ....presne taký istý problém mám teraz aj ja
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných