Peugeot 307 sw 1.6 hdi - depollution system faulty

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peugeot307sw16
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.05.2020 17:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeot307sw16 »

Teras som vypustyl olej. Vitiahol som vonku EGR nadherne ho prečistil s K2 vsetki chyby vynuloval na diagnostike a zatyal sa nič nezobrazilo uvidim čo ďalej servisak mi povedal že tam môže byť poškodeny motorček/ ale zobrasuje mi ešte viac chyb s additivom že je adblucka doliateho malo pritom sa tam davalo a ďalej že hladyna je prilis vysoka pritom je doplnena tak akurat- fap filter je meneny daval sa tam novy.... CHYBY KTORE MI ZOBRAZILO NA DIAGNOSTIKE : P0490,P1162 a P0409...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Sorry, ale tak ako píšeš tak aj opravuješ???
Viem, že dostanem zdrba, ale nejde mi do hlavy ako niekto kto je napolovicu negramotný dokáže pracovať s diagnostikou. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hlavne napis co sa stalo s tym benzinom. Pretoze ak si nalial do nadrze "asi 10 litre" a v skutocnosti to bolo 17 litre, s tym ze si nedolial ziadnu naftu (alebo nedajboze nejaku naftu dolial, napriklad doplna nadrze), tak je uplne realne mozne ze mas odpalene vstrekovace.

Naftovy motor totiz na benzin jazdit nemoze a nedokaze. VELMI RYCHLO SA POSKODI. V tom momente ako sa do naftoveho autiaku do nadrze dostane benzin, NESMIES pokracovat, NESMIES nic s tym autom robit. Okamzite NA PUMPE volat bud odtahovku alebo sikovneho servisaka, UPLNE KOMPLET CELA NADRZ MUSI IST PREC a nesmies z nej spalit ani jeden jediny liter "ze idem domov, ved byvam len za rohom 6km daleko".

Nepises k tomu benzinu nic dalsie, takze nejaksi ocakavam ze si proste tu nadrz vyjazdil. Neocakavam ze si dolial komplet doplna naftu, takze sa v pohode mohlo stat ze si v nadrzi mal 12 litrov nafty, 15 litrov benzinu. Podla stylu vyjadrovania a podla auta mi neprides ako prilis bohaty clovek (ospravedlnenie : nemyslim to v zlom, ja tiez nie som prilis bohaty), takze necakam ze tankujes nadrze uplne doplna. Ja tiez netankujem, lebo malo jazdim a palivo by sa viac znehodnotilo ako pouzilo.

Takze ak si KOMPLETNE CELU NADRZ s tymi "asi 10 litre" benzinu NEVYLIAL A NEZAHODIL, je uplne kludne mozne ze teraz vysolis 3200 eur za nove vstrekovace.

Jaj a to ma vedie k dalsej teme : takisto by som sa trosku pozastavil aj nad UPLNE NOVYM fap filtrom. Je uplne uplne novy novy original ? Alebo nejaky na inzerat z bazosa alebo z polskeho allegra ? Neverim tomu ze si na takuto staru masinu kupil ORIGINAL UPLNE NOVY FAP Z AUTORIZAKU PEUGEOTU, proste neverim.

A ked mas nejaky polsky JBL alebo podobne sracky, tak tie filtre proste nefunguju, robia hluposti atd, atd. Tade cesta rozhodne nevedie.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

podla mna sa tu niekto velmi dobre zabava - este v lete napriklad pisal cistou - povedal by som Cicovskou slovencinou (az na jeden Y):
Dobry den, prosim vas o radu poprvy krat idem na Peugeot 307 sw 1.6 hdi 80kw 1560cm,diesel menit olej, a neviem konkretne ktory do tohto auta pouzit. Vyrobca udava olej Total, ale neviem aky. Byvalemu majitelovy sa neviem dovolat, co tam daval. Dakujem
a teraz pise srandicky technicke osadnickym pravopisom - to si fakt myslite, ze to mysli vazne ?
pre neznalych-v tomto motore je DPF v jednom telese s kATom a je rozoberatelny a Peugeot vymennym sposobom meni vlozku filtrovu-este v casoch SK za to pytali 8000Sk v znackovom servise-suverenne najlacnejsi novy znackovy DPF na trhu od zaciatku
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vykľulo sa šidlo z vreca :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
peugeot307sw16
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.05.2020 17:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeot307sw16 »

Sorry vianočne zhony jedno s druhým sa mi podpisalo na hlavičke :D :D
peugeot307sw16
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.05.2020 17:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeot307sw16 »

mp3turbo diky ze si sa trochu pozastavil nad mojim problemom a rozpisal si sa. To tankovanie nechtiac už je dávno vyriešené a ako pises auto som odtiahol presiel som na nom akurat 20 metrov na parkovisko.
Fapko bolo uplne zbrusu nové ktoré oco nepoužil na svoj citroene, a mohol som ho namontovať do svojho auta.
Auto ide bezproblemovo odkedy som ho kupil (ochvilu to budu 2 roky co ho mam).
Nič nebolo žiadna porucha a aj olej sa snažím dolievať v intervaloch od 10 000 do 15tkm- vcera som nechtiac napisal blud 30tkm ospravedlnujem sa.
No zatiaľ odkedy som ho prečistil to egr zo sprejom na čistenie ide a nevyskočila mi žiadna kontrolka a auto jazdí svižne ako predtým...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak je parada !
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

peugeot307sw16 napísal: No zatiaľ odkedy som ho prečistil to egr zo sprejom na čistenie ide a nevyskočila mi žiadna kontrolka a auto jazdí svižne ako predtým...
Mám obavu že čistenie so sprejom je tak na dva týždne
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

no mne to tiež asi tak pomohlo a potom mi zas ten bordel čo ostal v chladiči EGR narobil problémy

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mhlavaty, oco13 a 12 neregistrovaných