Audi Q5 - chladiaca kvapalina

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Moonshine
Príspevky: 518
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Milan, nechcem vám brať ilúzie. Kludne sa to v tej fabrike stať môže. Či už to spraví chyba na zariadení, ktorá sa opakuje kludne aj 6 smien kým sa neodstráni, alebo ludský faktor(človek čo sa zaúča, alebo mu je to skrátka u prdele). To znamená, keď sa musí robiť ručne.
Dojde oco13 porozpravať.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Poviem asi takto - NAČO???? Každý poznáme svoj odbor a darmo tomu managerovi aj nos strčím do tej súčiastky - ty somár nekupuj to nedrží to nemá to rozmer. Na druhý deň ju má na dvore.
Popáliť sa na aute je stále lepšie ako som svojho času videl niekde pri Kútoch - dom bez základov - Na holej zemi natiahnutá ipa, a veselo vymurovaná stavba. lol
Stroj ak má pochybnosť tak sa zastaví a pýta sa človeka je to dobre, alebo nie???? Zvyšok je už na svedomí a hrošej koži každého z nás.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Pan Hlavaty nemate pravdu.
Zaoberame sa opravami vozidiel a predajom autodielov uz 30 rokov.
Pri novych modeloch aut vzdy konzultujeme opravu z dalsimi servismi a priamo aj znackovymi. Tak to bolo aj pri mojom aute.Uvedeny problem nemalo len moje auto ale dalsi servis,moji dobry znami servisuju auta aj pre ustavny sud a zo 6-ich Passatov B8 mali tento problem na 5-ich Passatoch!!!!! Hlava slabo dotiahnuta,prakticky pri uvolnovani srub kladli len minimalny odpor. Uvedeny postup hladania chyby a naslednej opravy mi potvrdili aj v znackovom servise VW GABRIEL KOSICE.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nenárokujem si mať pravdu.Len z dostupného uvažujem.Ak niekto vymení jedno,druhé tretie aby nakoniec prišiel na poznanie že je to štvrtá vec...môže stokrát opravovať pre ústavný súd,je to šuflikant.A presne to sedí na spôsoby autorizáku.majú svoje spôsoby opráv ktoré z ich hladiska majú dôvod,ale z hladiska zákazníka je to na strelbu do kolena.Povolená či slabo utiahnutá hlava (od výrobcu)...to tak ľahko neprijmem.Ale prijmem že už bol motor niekým predtým riešený,to je také typické slovenské.Skúsme sa teda pozrieť na snímok tesnenia.Medzi 2-3 valcom sú dva otvorčeky pre prúdenie vody.
Ak by sa tade dostala voda do valca,znamená to možnosť že prieniková cestička bude presne tak dobre fungovať aj opačne,spaliny (obrovský tlak) hravo prelezú do vodného systému.
Voda vie prenikať do valca iba počas sacieho zdvihu,zato pri expanznom zdvihu sa tou istou cestou tlačia spaliny pod kolosálnym tlakom.Ak by tomu ešte dopomáhalo slabé dotiahnutie...nebudem o dôsledkoch ani uvažovať.Nastal by úplne iný problém než problém z vodou.
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

presne súhlasím ako piše p.Hlavaty,možu robiť aj pre NASA......ale neverím tomu, že takýto postup má predpísaný autorizák-pokus-omyl.Toto nieje diagnostika....Sám som technik v autorizáku jednej firmy,ale toto by mi nikto nezožral keby takto mením ....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Golfo tak sa súčiastke málinko pomôže a výmena je zdôvodnená. Že ty také niečo nikdy nespravíš? hm dobre , ale tisíc ďalších ano. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Ide o to,ze ja som chcel riesit tesnenie pod hlavou hned.
Ale pri demontazi sania z intercoolerom sme zistili,ze je tam unik vody,bolo to tam normalne mokre.
Tak sa vymenilo sanie aj z chladicom egr.
Zaroven som menil rozvody zn.Contitech a od vtedy sa pri vysokom zatazeni motora naraz zodvihla teplota motora na max!!!
Tak sa dala nova vod.pumpa org.VW je tam t termostatom a elektronikou. Uz sice teplota nevystrelila na maximum,ale voda stale mizla tak isla dole hlava.
Mozno sa tes.pod havou poskodilo nasledne pri prehriati motora.
Tazko povedat,ale 6 rovnakych aut za sebou v priebehu pol roka z identickym poskodenim??????
A vo VW riesili tiez viac takych pripadov.
Proste cim novsie auto tym väcsie poruchy.
Ja som len chcel poradit panovi ktoremu tak isto zacala miznut voda ako mne. Na identickom motore.
Nech si z toho kazdy vyberie co mu vyhovuje.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných