Kúpa nového SUV

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vo dvore mi stojí 2,8 Hdi z 570 tis km...ide ako hodiny.Neviem či obstojí teória o projektovaní životnosti,skôr to je nezmysel.Nesmie sa zabudnúť že stále viac aut vo velmi krátkej dobe urobí obrovské km a teda za dva tri roky vec vybuchuje.A ona nieže nevybuchuje,prichádzajú autá z obrovskými km a veľmi mladé ročníky.Skôr by som videl súvis (závislosť) na počte majiteľov a kvalite servisu plus v časovaní údržby,čo u niektorých je známa veličina a u iných nie.Takže skončíme kdesi tam,že sa veci odvíjajú od množstva a dostupnosti informácie,čo a kedy.Ak to známe je,a majiteľ to aj splní,km idú do obrovských čísiel.Ak ale platí že auto z dobrou starostlivosťou nabehá mrte km,potom to popiera cielenú životnosť od výroby
jerry.di.96
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 05.08.2013 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.di.96 »

ťažko radiť, keď nie sú bližšie preferencie, ako potom selektovať, čo je vhodnejšie...

sú autá, ktoré sa za 30 tisíc euro dajú kúpiť a majú nasledovné jedinečné výhody, 1. vydržia kľudne 1 milión km, 2. sú zasa modely, ktoré takmer vôbec nezaznamenávajú prepad ceny, 3. modely, pri ktorých ti je jedno, že padajú na cene, majú svoje muchy a neduhy, aj tak tie prvé dve kategórie prebijú

V danej situácii, keby som ja, pretestujem si všetko čo je dostupné a rozhodnem sa, čo mi bude najviac vyhovovať, to si dôsledne naštudujem a patrične prediskutujem s ľuďmi, ktorí majú osobné skúsenosti.

Pretože autá sú miliónom rôznych vecí od seba odlišné. A keď už má človek vyhodiť povedzme 30 tisíc euro za nové auto, mal by s ním byť čo najviac spokojný.

Vyhol by som sa oblúkom novým autám typu VW T-Roc, VW T-Cross, Seat Ateca, Škoda Kamiq, VW Tiguan, Škoda Kodiaq, Nissan Qashqai a spol.

Ako to teda dopadlo s tou Kiou?
dracik333
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.10.2010 15:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dracik333 »

Prečo by si sa vyhol týmto autám?
Ja tiež niečo hľadám do 37.000 €.
Pozerám nové kia sorento, ssangyong rexton, mercedes glb, toyota rav4.

Najazdím zhruba 25.000 ročne.
Niektoré značky majú už len benzínové motory a ja som doteraz stále jazdil na nafte. Tak neviem, aké má to výhody - benzín, ak spotreba je vyššia.
A čo by ste do tej ceny poradili?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Tojota rav4 hybrid, najmensia spotreba, najmensia kradnutost, najvacsia spolahlivost. 2.5i

Idealne dvojrocnu ojazdenu v zaruke za 22.000 eur, kvantum penazi si usetril a na spolahlivosti / atraktivite nestratil ani milimeter. Dokonca som v inzeratoch nasiel aj hybridnu RAVku prerobenu na LPG - to uz potom jazdi ako za TRI LITRE benzinu na 100km, dovidenia koniec.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

j hybridnu RAVku prerobenu na LPG -
To už aká bude radosť ak sa môžu pokaziť tri veci namiesto jednej :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

iba LPG, ine sa nepokazi :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Samozrejme, baterky vydržia 40 rokov minimalne, a benzínový motor je totalne blbuvzdorný :40bd: :40bd: :40bd:
Povedz to tomu chudákovi čo mu aktualne neštartuje Ibiza. :40bd:
ALe aby to pochopil aj zadávatel
1 - velká časť servisov hybridy nerobí - lebo to nevedia
2 - ďalšia velká časť servisov ak počuje LPG tak zatvára brány a nevymení ti ani brzdové doštičky.
Takže ano RAV4 hybrid/lpg je super vynikajúce auto - až kým sa nepokazí.
Ale zase to sa dá dnes povedať o každom aute :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

2.5i Toyoty bude asi nieco ine nez posrata 1.2 od koncernu ; 2rocna Toyota bude este v zaruke ktoru je mozne rozsirovat minimalnymi priplatkami (celozivotnemu kamoššovi tusim povedali 300 eur za ten hybridny system ako cely na dva roky, klamal by som, neviem presne).

A hybridna Toyota sa fakt 10 rokov nepokazi. Ked si zadavatel otazky teraz kupi 2rocnu ALEBO UPLNE NOVU, nemame sa o com bavit z hladiska spolahlivosti. Mozeme riesit ci ma pekny design a ci sa hodi ku kabelke, ale z hladiska spolahlivosti je prachsprosta urazka Toyoty skusat hrat nejaku hru na nestartujucu 15 rocnu Ibizu 1.2htp :)

Ten výšplech z LPG bol naozaj len ftip z mojej strany. Ale da sa to.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
dracik333
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.10.2010 15:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dracik333 »

Oco13 a čo doporučujes ty?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To si fakt nečítal ani jeden moj príspevok?????
V skratke doporučujem vrátiť celé dejiny minimalne o 300 ale lepšie o 3 tisíc rokov dozadu. :4012:
Nijako nemôžem doporučiť žiadne auto, pretože denno denne vidím čo mi vychádza spod rúk. Predtým som robil v stavebníctve a zase sú na slovensku stovky ak nie tisíce domov, do ktorých by som sa bál vstúpiť nieto tam ešte bývať.
A čo jazdím ja? hocičo - malo by to mať aspoň 4 kolesá volant a šaltrpáku. Uprednostním RAT-Style, pretože potom nemusíš mať obavu naložiť cement na volno alebo živé prasa, nemusíš to zamykať a ludia ti do toho občas hodia aj nejaké drobné. Nemusíš dávať pozor pri parkovaní ani odbočovaní a keď to umrie nie je ti za tým lúto. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dracik333
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.10.2010 15:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dracik333 »

To mi je rada.
Sú tu ľudia, čo seriózne riešia, čo kúpiť.
Už rozmýšľam, či kúpim benzín rav4.
Hybrid sa neoplatí z dôvodu, že ten rozdiel v cene neprejazdim a ešte asi z dôvodu, že batérie strácajú každý rok nejakú účinnosť a je to na servis len zbytočne komplikovane momentálne.
Stále som mal diesel, aj keď benzinaky majú výhody. Preto už rozmýšľam aj nad rav4.
Ešte počkám na nový rok, aké budú akcie, zľavy a pod.
Mal som dva krát po sebe kia sportage.
Dvojkolku. To mi stačí a aj nové auto mi stačí 2wd. Ale už asi automat.
Páči sa mi sorento a mercedes glb
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte počkám na nový rok, aké budú akcie, zľavy a pod.
Prípadne či nebude ďalší ešte prísnejší LOCKDOWN :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

rano elektrikar,na obed stavebnik,vecer montaznik v auto fabrike,bodaj by si potom odporucal kupit co vyrabas :) ...takto tu demokraciu nevybudujeme
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Šak to doebem a idem ďalej ta ne - hlavne som proletár, tí to majú v popise práce. Ja demokraciu plánovane rozoberám a nie budujem. Demokracia škodí rovnako ako reklama politici a bankári.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
corocafe
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28.04.2007 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa corocafe »

No priatelia , tak nakoniec idem pozrieť predsa len tú Kiu. S toho všetkého mi vychádza asi najlepšie. Aj keď mal som ju s benzínom a zdala sa mi dosť smädná.
Prípadne mi ponúkli že majú aj nový JEEP NIGHT EAGLE.....len neviem , 1,3 benzín? No ale skúsim a uvidím.

Musím sa na tom trochu povoziť a či to sadne do ruky a následne príde domov jedno alebo druhé.Prípadne ešte dosluhujúci TUCSOn a vybavené

Takže zatiaľ Ďakujem.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných